Ferenc ​pápa – próféta vagy eretnek? 1 csillagozás

Tomka Ferenc: Ferenc pápa – próféta vagy eretnek?

"Ferenc ​pápa egészen különleges a Szentatyák sorában: az első jezsuita, aki a Katolikus Egyház földi vezetője lett, de ugyanígy a legelső az amerikai kontinensről is. Pápasága is szokatlanul indult, mikor XVI. Benedek emeritus pápa lemondott hivataláról. A Time az év emberének választotta, és úgy alakult, hogy Ferenc olyan pápa lett, akit nem támad a sajtó, hanem szeret. De eközben az egyházon belül hívőktől látszatra több kritikát kap, mint elődei.

Valóban ilyen kritikusak az egyház kebelén élők hangja vagy csak egy kisebbség kritizálja az egyházfőt? Mi az oka ennek a bizalmatlanságnak? Ferenc pápa akkor vezeti Isten népét, mikor az internet és a közösségi média minden korábbinál erősebb. Ebben a világban blogok és más weboldalak róják föl az Amoris laetitia apostoli buzdítás hatásait a pápának, aki gyakran maga is ilyen felületeken válaszol. A könyv különleges egyháztörténeti látlelet: a jelenkorról szól, oldalainak történései most, velünk alakulnak.

A szerző egy… (tovább)

Róla szól: Ferenc pápa