Európa ​társadalomtörténete a 20. században 5 csillagozás

Tomka Béla: Európa társadalomtörténete a 20. században Tomka Béla: Európa társadalomtörténete a 20. században

Az ​utóbbi néhány évtizedben új és gyakran erős kapcsolatok jöttek létre mind a különböző európai társadalmak, mind pedig azok polgárai között. Ezekre a változásokra a maguk módján a történészeknek is felelniük kell azáltal, hogy nemcsak egyes társadalmak múltját tanulmányozzák, hanem Európát lehetőleg egészében is vizsgálják. A kötet ezt a feladatot tűzi ki maga elé: a kontinens 20. századi társadalmi fejlődését mutatja be, kitekintve az ezredfordulón túlra is. Eközben sorra veszi a változások legfontosabb területeit, mint a népesség és család, a fogyasztás, szórakozás és munka, a társadalmi egyenlőtlenségek és mobilitás vagy éppen az oktatás és a vallás. A könyv az átfogó ismeretek közlése mellett igyekszik mondandóját izgalmas problémák köré csoportosítani. A számos tárgyalt kérdés közül csupán néhányat kiemelve: miként alakultak a házasságkötési minták a kontinens különböző régióiban a század folyamán, és a változások milyen szélesebb következményekkel jártak? Mi volt a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris zsebkönyvtár Osiris

Osiris, Budapest, 2020
Osiris, Budapest, 2009

Nienna001 P>!
Tomka Béla: Európa társadalomtörténete a 20. században

Kicsit hosszú időbe tellett elolvasni, de bőven megérte Tomka Béla munkájára rászánnom az időmet. Hatalmas munkát végzett el, remélem nem marad parlagon, és lefordításra került a könyv angolra, mivel ha csak magyar nyelven érhető el, nem lehet túl sok nemzetközi hatása. A társadalomtörténet érdekel, így pedig hogy a huszadik század, időnként a huszonegyedik századra kitekintve kaptam alapos képet az európai eseményekről, elégedett lehettem.

abstractelf>!
Tomka Béla: Európa társadalomtörténete a 20. században

Le a kalappal Tomka Béla előtt. Remek könyv Európa társadalomtörténetéről!

Lunemorte P>!

A farmer az 1960-as években Nyugat-Európában viselője viszonylagos szegénységét volt hivatott mutatni, hiszen ekkoriban a jobb módúak nem viselték azt.

Kapcsolódó szócikkek: farmer
Véda P>!

A szomszédos és a távolabbi európai társadalmakkal való kapcsolatok egyre fontosabb helyet foglalnak el minden európai társadalom életében, közgondolkodásában, amire a maga módján a történeti és társadalomtudományi kutatásnak és oktatásnak is válaszolnia kell.