Az ​elveszett ifjúság (A változások kora 2.) 13 csillagozás

A történet folytatódik…

Sok nehézség és hosszú útkeresés után Henry, George, Anna, Sarah és Charlotte élik a gondtalan ifjúság éveit. Küzdenek álmaikért, vívódnak, lázadnak, szerelmesek, kiábrándulnak vagy épp lelkesednek.
Pont, mint bármelyik fiatal, épp csak rossz korban születtek…
Amikor kirobban az I. világháború, minden átértékelődik: szerelmek, barátságok, viszályok és a régi ábrándok is. Az egyetlen, igazi cél a túlélés és, hogy az egyre nagyobb embertelenségben ne veszítsék el végleg önmagukat.

Magánkiadás, Tatabánya, 2017
Magánkiadás, Tatabánya, 2017
394 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630893121 · Illusztrálta: Pongrácz Edit

George McAdams · Henry Davis · Charlotte McAdams · Sarah McAdams · Anna Stewart · Jacob Kerrich

Lang_Tünde IP
Tomcsik Nóra: Az elveszett ifjúság

A történet jól felépített, nagyon szép az íve – az első fejezetekben a főszereplők a lélek és az érzelmek útvesztőjében próbálnak eligazodni, ezzel párhuzamosan a politikai feszültség is egyre erősebbé válik, majd Henry besorozása után a háború kerül az előtérbe, és az események egészen drámaivá válnak.
Henry jelleme rengeteget változott az előző kötet első oldala óta: míg A változások korában egy forrófejű, büszke fiú volt, Az elveszett ifjúságban felelősségteljes, komoly férfivá érik; igazán szerethető figura. Az írónő a többi karakterre is nagy hangsúlyt fektetett, szépen kidolgozta őket. Charlotte modern gondolkodású fiatal nővé cseperedik, ő a legszimpatikusabb női szereplő (én is a Lotte-tábor tagja vagyok), örültem, hogy kapott önálló fejezetet. George-ot emberivé teszi a vívódása, Lady McAdams az angol arisztokrácia jellegzetes, sznob képviselője, Sarah pedig inkább rá hasonlít, semmint felvilágosult gondolkodású apjára.
Sajnáltam, hogy ilyen hamar elfogyott ez a közel 400 oldal és el kellett válnom a szereplőktől. Már nagyon várom a folytatást!

Bővebb értékelés: http://tclang.blog.hu/2017/10/25/ezt_olvastam_tomcsik_n…

Erika_Bogár I
Tomcsik Nóra: Az elveszett ifjúság

Olvasmányaim során észrevettem, hogy a női írók szívesebben írnak a hátországban történtekről, esetleg az ápolónők életének bemutatása során eljutnak a katonai kórházakba. Tomcsik Nóra ezzel szemben bevállalta a lövészárokban játszódó harci jeleneteket is, melyek egész keményre sikerültek, és nekem nagyon tetszettek.
Az első részben megismert karakterek, Henry, George, Anna, Charlotte és Sarah felnőttek, illetve ahogy a címben áll, az események sodrásában elveszítették ifjúságukat. Ebben a történetben, bár Henry megkomolyodott, valahogy mégis George került közelebb hozzám, és egyre jobban kedvelem Charlotte-ot. A változások kora szereplői mind jól felépítettek, kidolgozottak, nem egydimenziós figurák, aggódni, szurkolni lehet értük.
Tetszett a Tények és érdekességek fejezet is a könyv végén, segített elhelyezni az eseményeket. Mivel sorozatról van szó, felkészültem a függővégre, de azért a jövő nyár „túl messze van”…

Tomcsik Nóra: Az elveszett ifjúság

Mivel az első rész igazán magával ragadott, nagy kedvvel álltam neki a folytatásnak. Jó ismerősként üdvözöltem a szereplőket, akik most még jobban belopták magukat a szívembe.
Imádom az írónő könnyed, kellemes stílusát (és ebben semmi elfogultság nincs, ez puszta tény).
Lenyűgöző, hogy milyen alapossággal alkotta meg ezt a regényt, valós történelmi eseményekkel alátámasztva.
Ez a rész még az elsőnél is több érzelmet váltott ki belőlem. Elszorult a szívem a lövészárkokban játszódó jelenetek alatt és repestem az örömtől a bimbózó románc olvasása közben.
Nagyon várom a harmadik kötetet, mert ez a történet egyre izgalmasabbnak ígérkezik!

BlueDeath IP
Tomcsik Nóra: Az elveszett ifjúság

Huh, hát nem is tudom mit mondjak. Megvan a Birodalom visszavág? Na, akkor most gondolhatok erősen rá. Remekül felépített regény, jobban pörög mint az első rész, végig izgalmas, fordulatos. Henry fejlődése nagyon király, Lotte még mindig a kis kedvencem (TEAM LOTTE!!!). Aztán a végére jött a WTF pillanat….és még oly' sokat kell várni a háromra. Csak ajánlani tudom mindenkinek, remek könyv!

Judit91
Tomcsik Nóra: Az elveszett ifjúság

A sorozat újabb kötete még az előzőnél is jobban beszippantott, nagyon tetszett. A történet egyre izgalmasabb, fordulatosabb. A háború előtti bizonytalanság, a háború jelentősen befolyásolta a szereplők sorsát, mindenkit más-más irányba vitt az élet. Sok változáson mentek át az évek alatt, fejlődtek a karakterek. Charlotte nagyon megváltozott, felnőtt, remélem a következő kötetben még többet olvasok róla. Annát még mindig imádom. Bízom benne, hogy George-gal egymásra találnak. :) A legnehezebb dolga Henry-nek van, még több szörnyűség történik vele, spoiler. Sarah nem sokat változott, ugyanúgy szédítette mindkét fiatalembert, remélem, idővel ő is több teret kap.
A háborús részek, leírások nem az én világom, de hála Nóri stílusának, azok a részek is élvezhetőek voltak. :)
Nóri stílusa nagyon jó, élvezetes, pörgős, olvastatja magát a könyv.
Alig várom, hogy a következő kötetet is kezembe vehessem. :)

Virág_Krencz
Tomcsik Nóra: Az elveszett ifjúság

Hát pont most fejeztem be és még nagyon a hatása alatt vagyok. Úgy érzem sokkal többet adott nekem, mint az első. És képzelhetitek, hogy ha azt imádtam akkor erről mi a véleményem. Nagy hatással voltak rám a történések, nagyon erős érzéseket váltottak ki a fronton leírtak és hogy az ápolók mi mindent tettek a sebesültekért. A végéért viszont végezni tudnék Nórival. Sírtam rajta. Az írónő kegyetlen volt, de nagyon, bár biztos vagyok benne, hogy azért tette mert kell a folytatáshoz ezért talán megbocsátok neki.
Összességében jobban tetszett, mint az első, sokkal maradandóbb hatást kelt.

KutiVeronka
Tomcsik Nóra: Az elveszett ifjúság

A sorozat második kötete még az elsőnél jobban is beszippantott.
Nóri tökéletes történet-mesélő: a karakterek fejlődnek, magukhoz kötnek, hitelesek és részletesek, sokszor kívánom, bár élő emberek lennénk, hogy személyesen is találkozhassak velük. A század jól megtépázza őket, és tény, hogy világháborút nem mind élünk meg, de a felnőtté válás, a saját döntések meghozatala ilyen. Valahol mind elveszítjük az illúziót, hogy a felnőtt-lét egy révbe ért, mozdulatlan állókép.
A háború leírása érzékletes, megrázó, főleg a folyamat, ahogy a számunkra kedves szereplők „automatizálódnak” a lövészárokban. De enélkül talán lehetetlen lenne túlélni.
Mindig is szerettem a történelmet regényeken keresztül megközelíteni, Tomcsik Nóra sorozata pedig tökéletes ehhez a korszakhoz.

Tomcsik Nóra: Az elveszett ifjúság

Ismét egy remek könyv Tomcsik Nóra tollából. Teljesen magával ragadott, annyira élő benne minden, úgy éreztem én is ott vagyok a szereplőkkel a helyszíneken. Együtt sírtam, együtt nevettem velük, vagy épp drukkoltam nekik a nehéz helyzetekben. Tetszik, ahogy gondolkodnak, fejlődnek, igyekeznek a jó felé, ettől lesznek életszerűek. Nem irigylem a helyzetüket, hiszen nehéz helyzetbe kerülnek a háború kitörése miatt, és még itt is próbálnak emberek maradni, holott mi elképzelni sem tudjuk, min mehettek át azokban az időkben az emberek, hogyan változott a világ szinte percről percre! A történelmi leírás számomra nagyon hiteles, simán lehetne kötelező olvasmány!! Köszönöm az élményt és köszönöm, hogy újra megszerettem az olvasást a könyveid által Nóri!

Nóra_Tomcsik IP

A németek lőttek, és ő a földre vetette magát. A szája megtelt a véres föld ízével, de most nem volt más menedéke. Olyan erősen vájta bele ujjait a sárba, mint a kisgyerek amikor belecsimpaszkodik anyja nyakába, hogy az megvédje a világ borzalmaitól…

20. fejezet

KrenczNóra IP

A legszörnyűbb az, hogyha ez valaha véget ér, akkor a világ tele lesz önmagukkal meghasonlott férfiakkal.

KrenczNóra IP

Elhajított egy gránátot, ezzel darabokra szaggatva tucatnyi szerelmet, ábrándot, csalódást és mindent, ami csak emberré tette az embert.

KrenczNóra IP

Bármilyen szemszögből próbálta nézni az eseményeket, nem látott bennük semmit, mely elfogadhatóbbá tette volna azokat. Csak a hit maradt, hogy valami jó majd mégis származik belőle. Ha más nem, hát több emberöltőre elegendő tanulság.

Nóra_Tomcsik IP

Többé nem tehettek úgy, mintha minden rendben volna, mintha nem érintenék őket a világ dolgai. A háború elől nem menekülhettek el…

12. fejezet

Zsuzsanna_Truszkáné_Dávidházi

A tömeget figyelte: a búcsúzkodókat, a fiatal lányokat, szülőket, gyerekeket, ahogy a vonatok ablakán csüngenek, hogy minél tovább nyújtsák a pillanatot remélve, hogy így elkerülhetik az egyébként elkerülhetetlen veszteséget, hogy szeretteiket elnyelje a háború kegyetlensége.

Kapcsolódó szócikkek: Anna Stewart
Zsuzsanna_Truszkáné_Dávidházi

Képtelen volt azonban józanul gondolkodni. Csak érezni akarta a lány ujjainak finom érintését a tarkóján, a hajából áradó gyöngyvirágillatot, megcsókolni őt, elveszni gyönyörű szemeiben.

Nóra_Tomcsik IP

– Légy erős! – mondta George, még mindig átkarolva őt.
Erős. Olyan könnyűnek tűnt ezt a szót kimondani békeidőben, amikor a nagy gondok csak a szerelmek, az elszakadt ruhák, az időjárás, vagy az iskolai házi feladatok voltak.

13. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Anna Stewart · George McAdams

– (…) Elveim vannak.
– Ó igen, azok nagyon fontosak – csóválta a fejét George. – Csupa jót tesznek a világgal.

Nóra_Tomcsik IP

Néha már az is szöget ütött Henry fejébe, hogy talán mindez nem is vele történt. Hisz az ő élete a háború volt; a lövészárok, a menekülés, a félelem, a patkányok, a sár, a sok halott. Nem a hosszú Temze parti séták, nem a Carolina II és nem is Zacharias szaxofonjának keserves hangja.

21. fejezet