A ​kapitány és a szirének földje (Beleanordi krónikák 2.) 18 csillagozás

Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

Tizenhat év telt azóta, hogy Edmund király megszabadította Beleanord népét a gonosz Aeriontól. Béke uralkodik a birodalomban, ám a déli tengerekről aggasztó hírek érkeznek. Hajók süllyednek el, és sokan vesznek oda, ráadásul a többi királyságban várt rakományok nem érnek célba. Edmundnak megoldást kell találnia, mielőtt komolyra fordulna a baj.
Brennan a fiatal tengerész kapja a feladatot, hogy fényt derítsen a rejtélyre, és megoldást találjon. A nyomok egy titokzatos sziget felé vezetnek, amelyet néhányak a szirének földjeként ismernek. Brennan és az útitársául szegődő Arlienne hercegnő hamarosan rádöbbennek, hogy Beleanord birodalmát minden eddiginél nagyobb veszedelem fenyegeti. Ráadásul fény derül néhány sorsfordító titokra is.

Eredeti megjelenés éve: 2021

Mogul, Budapest, 2021
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156170200 · Illusztrálta: Pongrácz Edit

Edmund · Arlienne · Brennan · Esio · Friesane császárnő · Hjálmarr · II. Aerion · Janis · Jor herceg · Marcus · Swenan · Thylios

Badanusai császárság (a szirének szigete) · Beleanord · Liliomváros

Cs_N_Kinga P>!
Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

Nekem ez a kis meseregény/kalandregény tetszett! Igazi gyerekeknek való könyvecske.
A hajózás nem tartozik a kedvenc címkéim közé, valahogy nem szerettem meg őket. Ez viszont nagyon aranyos volt. Az első részt nem olvastam, de abszolút élvezhető a történet így is. Egy fantázia/mesevilágban vagyunk, ahol egy fiúnak meghalt az apja és átvette a kapitányi tisztséget tőle, azt nem tudjuk hogyan, csak annyit nem volt egyszerű, de nem akar a nyomdokaiba lépni és kalózkodni, csak szabad ember akar lenni, kereskedni ilyesmi. De a király magához kéreti és egy szívességet kér tőle. Itt találkozik a hercegkisasszonnyal/királylánnyal is, aki nem az a fennhéjázó fajta, inkább kalandvágyó, ahogy több más karakter is. A lány titokban társul a főszereplőnkhöz, de az édesanyja tud róla csak.
Egy háború szélére sodródunk a történetben, nem tudjuk ki lehet a gonosz, csak sejtjük/sejthetjük. Igaz ez be is igazolódik, de annyira olvasmányos volt és aranyos, hogy ezt el tudtam nézni a történetnek. Várom a folytatást, hiszen még épp csak belemelegedtünk. :)

Ibanez P>!
Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

A második rész is hozta az első rész izgalmas, pörgős történetvezetését. 15 év telt el az első kötet óta, a gonosz erők megmozdulnak, s immár Edmundék lányára vár a kaland egy tengerész oldalán. A szirének most is a gonosz oldalt képviselik (bár tegyük hozzá, nem mindenki, ez az új Eois-vonal nagyon tetszett, a maga kis történetével). Sajnos egy korrektor nagyon kellett volna a kötetnél, nagyon durva hibákat is találtam benne, pedig én általában nem figyelek fel ilyenekre (de azért az „egyesség” szó fájt, mert oda az egyezség kellett volna). Hiányoltam viszont, hogy ha ennyire harcközeli állapot jött el, hol van a megoldás, a sárkányok, persze a legvégén, függővéggel – jaj ne!, hol a következő rész? – ők is felébrednek újra… Iskolásoknak szerintem tökéletes kis sorozat, megfelelően kalandos, mindig történik valami, van egy kis rejtély, ráadásul egyre több izgalmas lény kerül említésre, ami esetleg már előre vetíti, hogy mit fogunk kapni a következő kötetekben.

kratas P>!
Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

Jobban tetszett, mint az első rész, mert az új helyszínek – főleg a szirének városa – igazán nagyszerűnek tűntek. Sajnálom, hogy egyik helyen se időztünk egy kicsit többet. Arl és Brennan párosa izgalmas, de szívesen olvastam volna még a sorsfordító titkokról spoiler, remélem a következő részben lesz még erről szó.
Szóval jó a történet, igazi mese, a gonosz nem túl gonosz, nekem még kellene egy kis egyediség, amitől ez a sorozat megragad bennem és nem csak egy-két órára okoz kellemes kikapcsolódást, hanem sokáig emlékezhetek rá.

Habók P>!
Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

Kedves mese, kalandos, kicsit romantikus. De nem igazán regény, inkább csak egy novella. Egy ambiciózus gyereknek egy esti meséje lehet. Persze, még gy is belefértek szirének, mágusok, sárkányok, tengeri kalandok. Kedvesek az illusztrációk is. Csak az a sok elütés, félmondat-duplázás ne lenne benne!

Annie04>!
Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

A kapitány és a szirének földje teljes mértékben levett a lábamról. Nagyon bejött ez a Karib-tenger kalózai feelinges mese! Egy szuszra elbírtam volna olvasni, annyira megfogott. Egy bajom volt vele, túl rövidnek éreztem, olvastam volna még. Nagyon kellemesen csalódtam benne.

Ebben a részben sokkal jobban szerettem a szereplőket mint az elsőben, jók voltak a leírások, volt izgalom és meglepő fordulat bőven, a cselekményvezetés is nagyon tetszett.

PTJulia P>!
Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

Engem kicsit Narniára emlékeztet ez a sorozat, mind a hangulata, mind a szereplők, mind a szándék, de még a formátum is. Persze abszolút távol áll tőle, hiszen nincs másik világ, és az Aslan-vonal is teljesen hiányzik. De akkor is kedves, izgalmas, szerethető meseregények, a 2. rész talán kiforrottabb mint az első.

KrenczNóra I>!
Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

Ezt gyorsan kipörgettem. Másfél nap alatt el is olvastam. :) Imádtam a cuki rajzokat, nagyon feldobják a könyvet. A stílus ezúttal is gördülékeny, könnyed, kellemes, ahogy azt az írónőtől megszokhattuk. Tomcsik Nóri kőkemény és habkönnyű témákban is nagyot alkot. Ez a mese éppúgy megfogott, mint akármelyik történelmi regénye. Engem már régen megnyert magának, és soha nem is csalódok benne.

Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

Az első részt régebben olvastam, de már akkor nagyon vártam a folytatást. Mostanában kedvelem a hajózásról szóló történeteket, ezért sejtettem, hogy tetszeni fog ez a kötet is. Az illusztrációk illenek a könyvhöz. Azt hiszem, ahogy bővül a sorozat, lassan szükség lesz a mellékletben egy családfára is.

Kedveltem Brennant, de a kedvencem mégis Arlienne volt, mert makacs és kalandvágyó. A könyv elején megtudjuk, hogy ármánykodás van készülőben. Már alig vártam, hogy hajóra szálljunk és útra keljünk. Onnantól kezdve vált igazán izgalmassá a történet. A különleges képességek közül a teleportálás tetszett leginkább, de minden jellegű varázserő ámulatba ejtett.

Lendületes és kalandos olvasmány, amely magával röpít egy fantasztikus, rejtélyekkel teli világba. Csak azt sajnálom, hogy ilyen hamar a végére értem.

Kíváncsian várom Swenan történetét a folytatásban. ☺️

inci81 P>!
Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

Ez a rész egy kicsit más, mint az előző. Valamelyest komolyabb hangvételű, inkább egy izgalmas fantasy volt, mint mese.
Most is nagyon, de nagyon élveztem az olvasást, és ha lehet, még jobban tetszik ez a sorozat, mint korábban, mint az első résznél.

Az utolsó mondattal persze nem ért véget a történet, további kalandok várnak a szereplőkre. Remélem lesz folytatás, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakulnak tovább az események.

E_W I>!
Tomcsik Nóra: A kapitány és a szirének földje

Sellők, polipok, tengeri kalandok – egyszóval minden, ami egy izgalmas meseregényhez kell. Gyorsan lehet vele haladni, mert nagyon olvastatja magát, a befejezése pedig olyan, hogy garantáltan várni fogjuk a folytatást.

Chöpp >!

Jó vezetővé az tesz valakit, ha maga is épp olyan ember, mint azok, akik követik őt. Másként hogyan érezhetné át a gondjaikat, fájdalmaikat, örömüket. Az nem lehet jó király, aki sohasem kételkedik, és aki az egész világ fölé akar emelkedni.

KrenczNóra I>!

Juca P>!

– Egy mese néha több igazságot rejt, mint a tudósok és történészek száraz irományai

Kek P>!

Ilyenkor többnyire kedvenc könyveit olvasta vagy egyszemélyes játékokkal mulatta az időt, miközben mellette szökőkút csobogott, melynek friss vize hűsítette a forró déli levegőt.

inci81 P>!

– Bocsásson meg hercegnő – hajolt meg színpadiasan a kapitány –, de akárki is, ha ostoba, arról joga van tudni.

Juca P>!

– A nyílt vízen az ember, jobb, ha még magában sem bízik teljesen, de majd rájössz te is.

Juca P>!

Ritkán fordult elő, hogy kihagyja a napfelkeltét. Ilyenkor találta legszebbnek a tengert, amint beragyogják az aranyló sugarak, eloszlik az éjszakai köd és a hűvös levegőt felmelegíti a langyos keleti szél. Új remények, új esélyek, új kalandok.

Kek P>!

Inge alá nyúlt, és egy bőrszíjon függő, fából faragott medált húzott elő, melyet egy kardot és könyvet tartó sas díszített. Mindig féltve őrizte, mintha a világ legnagyobb kincse lenne, holott mások valószínűleg értéktelen kacatnak mondták volna. Mindössze azonban ez az egyetlen dolog maradt meg számára az édesanyjából. Emlékezett rá, hogy mindig a nyakában viselte, és sokszor forgatta az ujjai között esténként, a petróleumlámpa fényében irathalmok és vaskos könyvek felett üldögélve.