Megjelenésének várható időpontja: 2017. november 25.

A ​hercegnő és a sárkányok dala 11 csillagozás

Tomcsik Nóra: A hercegnő és a sárkányok dala Tomcsik Nóra: A hercegnő és a sárkányok dala

Vajon meg lehet szelídíteni a sárkányokat?

Felix a leleményes, de álmodozó tolvajlány, Edmund a muzsikus apród és Sir Marcus a magának való lovag azt a feladatot kapják, hogy keressék fel a hosszú ideje szunnyadó sárkányokat, így mentve meg az öt király birodalmát Aerion, a Nagykirály zsarnokságától.

Az út hosszú a sárkányok lakta Tüzes-szirtig, melynek során Felix, Edmund és Sir Marcus megtanulják a barátság, a lovagiasság és bajtársiasság fontosságát is, hisz ezen erények nélkül sosem ismerhetnék meg a sárkányok titkát, és győzhetnék le a Nagykirályt.

Izgalmas, kalandos meseregény főként a 9-14 éves korosztály számára.

Magánkiadás, Tatabánya, 2017
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781565812314 · Illusztrálta: Pongrácz Edit · Megjelenés időpontja: 2017. november 25.
78 oldal · ISBN: 9789631274103 · Illusztrálta: Pongrácz Edit
Magánkiadás, Budapest, 2016
138 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781565812314 · Illusztrálta: Pongrácz Edit

Felicia · Edmund

Deziréé
Tomcsik Nóra: A hercegnő és a sárkányok dala

Mostanában ismét rákaptam, hogy meséket olvasok és egy új kedvencet avattam, hála az írónőnek.
Gyerekként is imádtam a sárkányos meséket és úgy néz ki még mindig szeretem ezeket a történeteket. Az elején nem is gondoltam, hogy egy ilyen történet fog várni rám, de kellemes csalódást okozott. A sárkányok mellett imádom a lovagokról és uralkodókról szóló történeteket, tehát ez is csak erősíti, a pozitív értékelésem.
Nagyon aranyos kis történet. Örülök, hogy elolvastam, kellemes kikapcsolódást nyújtott.

Tomcsik Nóra: A hercegnő és a sárkányok dala

Nagyon élveztem, örültem neki, hogy részese lehettem ennek a történetnek. Jó volt egy kicsit olyan könyvet olvasni, ami kikapcsolt és nem kellett azon gondolkozni, hogy most miért tette, amit tett az illető. A legjobban pedig azt szerettem az egészben, hogy volt hozzá térkép, és még a történetben megjelenő címerek is benne vannak a könyvben rajzzal együtt.

Bővebben:

DianaSoto IP
Tomcsik Nóra: A hercegnő és a sárkányok dala

Meseregény. Ebben a szóban minden benne van. Gyerekeknek, fiataloknak és talán a gyerek lelkű felnőtteknek is kellemes kikapcsolódás.
Találtam benne egy-két ellentmondást, de ettől eltekintve teljes értékű könyv.
Nekem talán hiányoztak a leírások, és több szóismétlést is találtam, csak ezért vonok le csillagot.
A borítót külön kiemelném, nekem nagyon tetszik.
Gratulálok :)

mgbrown IP
Tomcsik Nóra: A hercegnő és a sárkányok dala

Magam is meglepődtem rajta – mivel nem vagyok már gyerek – de teljesen beszippantott, és csakhamar rá is jöttem, hogy ez nem egy kedves kis mese, hanem egy kifejezetten tanúságos történet idősebb gyerekeknek, úgy is mondhatnám, hogy ifjúsági könyv. A történet nagyon szerethető, és rövidsége ellenére is megállja a helyét; az írónő ilyen szűkös oldalszámok között is képes volt felépíteni egy fantasyvilágot, és még jellemfejlődést is tapasztalhatunk. Általában realisztikus vagyok, de most különösen jólesett a mesékre jellemző cukormázas happy end. A kedvenc karakterem Edmund volt, de belopta magát a szívembe Sir Marcus is. Nagyon szurkoltam neki, hogy kapja meg ő is a maga happy end-jét. Felicia is szeretető karakter, azt pedig egyenesen imádtam, hogy nem egy megmentésre váró hercegnőcske, mint általában a mesékben lenni szokott, hanem egy igazi kemény csaj, aki passzivitás helyett aktívan kiveszi a részét a harcból és a kalandokból. Az írónő egyébként is szeret erős női karakterekkel dolgozni, és hála az égnek, ez itt is megmutatkozott. Egy élvezhető, kedves és könnyen olvasható történethez volt szerencsém, ami nem csak fiataloknak, hanem felnőtteknek is szórakoztató olvasmányélmény lehet. Nem rég fejeztem be, de máris hiányoznak a karakterek, ami azt jelenti, hogy tényleg egy ügyesen megírt történettel és frappánsan megalkotott szereplőkkel volt alkalmam megismerkedni.

Deziréé

– Ne árts magadnak azzal, hogy olyat szeretsz, aki nem lehet a tiéd!

CsakSimánDorka

– Egész életemben nem tehettem semmit, mert csak egy utcagyerek voltam. Most nem tehetek semmit, mert kötnek a törvények és a hagyományok.

83. oldal, A haramiák kardja

Kapcsolódó szócikkek: Felicia
mgbrown IP

– Néhány katona elől hamar elsurranok, de két sárkány az eléggé félelmetes.

Kapcsolódó szócikkek: Felicia
CsakSimánDorka

A nagykirályok mindig szerették megmutatni, hogy ők az igazán hatalmasok.

26. oldal, Sir Marcus nagy fogása

Kapcsolódó szócikkek: Edmund