Tájanatómia 5 csillagozás

Tömböl Teréz (szerk.): Tájanatómia Tömböl Teréz (szerk.): Tájanatómia Tömböl Teréz (szerk.): Tájanatómia Tömböl Teréz (szerk.): Tájanatómia Tömböl Teréz (szerk.): Tájanatómia Tömböl Teréz (szerk.): Tájanatómia

Az ​emberi test szerkezetének sokoldalú és közvetlen tapasztalatai élmény alapján való megismerése az orvosi tájékozódás és kórismézés legfontosabb alapja. Ezt szolgálja magas fokon a Tájanatómia, amely az emberi test részeinek, üregeinek és tájékainak felépítését az azokat alkotó szerkezeti elemek térbeli viszonya alapján, az orvosi gyakorlat igényeinek megfelelően tárgyalja. A művészien illusztrált könyv egyrészt boncolási gyakorlati vezérfonal: az anatómia leíró ismertetése mellett, azzal szinte párhuzamosan a hangsúlyt a topográfiai tájékozódásra helyezi. Másrészt az orvostanhallgatót előkészíti az orvosi diagnosztikára és beavatkozásra, harmadrészt a gyakorló orvos számára nyújt topográfiai segítséget. A Funkcionális anatómiából megszerzett rendszeres morfológiai ismeretanyagot tájanként, kellő részletességgel foglalja össze, segítve ezáltal a szigorlati felkészülét. A végtagok tájanatómiai leírásával kezdődik, ezt követi a törzs, majd a fej-nyaki tájék. A könyvben használt… (tovább)

Medicina, Budapest, 2017
Medicina, Budapest, 2006
248 oldal · ISBN: 9632260384 · Illusztrálta: Kálmánfi János
Medicina, Budapest, 2006

PuPilla>!
Tömböl Teréz (szerk.): Tájanatómia

Ez nekem kevesebb segítség volt mint a Sobotta, szerintem nem is igazán szükséges mellette.