A ​világforradalom, 1914–1918 0 csillagozás

Tomáš Garrigue Masaryk: A világforradalom, 1914–1918

A ​könyv címe megtévesztő! Nem egy forradalom anatómiáját tanulmányozhatja az olvasó, hanem századunk egyik legnagyobb politikusának az emlékiratait. A cseh történelem, a cseh nemzet sorsfordító egyénisége, a történész-filozófus-író-politikus T. G. Masaryk 1914. december 17-én távozott, vagy inkább szökött a Monarchia fővárosából Rómába, hogy négy év múltán az új állam, a Csehszlovák Köztársaság elnökeként diadalmasan térjen vissza annak fővárosába, Prágába. Eközben dolgozott Párizsban, Londonban, Oroszországban, az Egyesült Államokban. Kapcsolatban állt, tárgyalt a kor valamennyi jelentősebb politikusával és katonai vezetőjével, szervezett hadsereget, sajtókampányt, segélyalapot, kormányt. Vitatkozott, alkudozott, konspirált, sőt még intrikált is – egy nagy cél érdekében: meg akarta teremteni az önálló független csehszlovák államot. És meg is teremtette.
Ennek a viharos, tragikus – és számunkra, magyarok számára is sorsdöntő – időszaknak a krónikáját adja a Károlyi Mihály,… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Emlékezések Európa

Európa, Budapest, 1990
514 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630752085 · Fordította: Domby Bálint, Bába Iván