Postás ​Pat kalandjai 1. 4 csillagozás

Postás Pat és a nagy elveszős nap
Tomanné Jankó Katalin (szerk.): Postás Pat kalandjai 1.

Nagyon szép, derűs napnak ígérkezett. A felhők nem is az égen gyülekeztek, hanem Greendale lakóinak életében: Mrs. Goggins már reggel nem találta a szemüvegét. Később Alf egyik birkája is elcsatangolt, Jess-szel egyetemben. A sort Nikhil plüssnyuszija, Selby őrnagy ceruzája folytatta, s úgy tűnt, a rejtélyeknek nincs megoldása. Vajon megkerül-e minden és mindenki, mielőtt lemegy a nap a kis falu fölött?

Egmont-Hungary, Budapest, 2009

bonnie9 P>!
Tomanné Jankó Katalin (szerk.): Postás Pat kalandjai 1.

A bábfilmmel nemrégiben ismerkedtünk meg, így örültem, mikor megláttam ezt a könyvtárban. Ráadásul a könyvben is a bábokról készült jelenetfotók láthatóak a digitális borítókép ellenére.
A meséből könyv és könyvből mese párosoknál sokszor csalódik az ember a könyvben. Nem azért, mert a mozgó képek hiányoznak, hanem mert a szöveg gyakran leegyszerüsített, a szereplők neve megváltozik, a megszokott szlogenek hiányoznak vagy átírták és nem minden esetben indokolt a módosítás. Ezzel a könyvvel szerencsénk volt. A párbeszédek olyanok, mintha a sorozatot hallgatnánk, még a hanghatások is szerepelnek, a képek pedig az adott oldalon lévő szöveget illusztrálják. A történet annyi, amennyit a fülszöveg is leír, és természetesen a nagy elveszős nap a nagy megtalálásokkal végződik.
Szerintem akik szeretik Tűzoltó Sam kalandjait, Patet is érdemes megismerniük.

Mesusz>!
Tomanné Jankó Katalin (szerk.): Postás Pat kalandjai 1.

Kisfiamnak nagyon tetszik a könyv, már többször is olvastuk. Egyértelműen a vonatos részek a kedvencei.