A ​játszma (Victor 3.) 26 csillagozás

Tom Wood: A játszma

Egyetlen szabály van: ölsz vagy megölnek.

Az ellenség és A bérgyilkos után itt a harmadik kőkemény, csupa vér akcióregény Victorról, a szabadúszó bérgyilkosról. Most Algírban kell megölnie valakit, méghozzá egy másik bérgyilkost. Könnyűszerrel végez vele, de aztán kénytelen a helyébe lépni, hogy kiderítse, mi volt a megbízatása. Ez a bérgyilkos, a holland Kooi, megölt egy amerikai titkos ügynököt Jemenben. A CIA gondosan ellenőrzi a számítógépét, a telefonját, de semmit sem tud meg addig, amíg a megbízó újból nem jelentkezik, nem tudván, hogy eddig jól bevált embere immár halott.
Magát Kooinak kiadva Victor átmegy a teszten, és bekerül egy válogatott zsoldosokból álló csapatba, akikkel egy lehetetlennek látszó küldetést kell végrehajtania a római orosz nagykövetségen. Kezdetét veszi a nagy játszma, csakhogy van egy fontos körülmény, amelyről Victor nem tud, s így már-már megoldhatatlan válaszút elé kerül…

Tom Wood: The Game

Eredeti mű

Európa, Budapest, 2016
536 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634055105 · Fordította: Uram Tamás

mate55>!
Tom Wood: A játszma

Visszafogott, kemény. Nincs benne merészség, nem kísérletezik, csak veszi a műfajt és megfest egy összefoglalót belőle, de mégis, mégis… ott él az agyamban, akciódús sorai a szemem előtt, hangulata a lelkemben. Megfogott.

Tom Wood: A játszma

3. része ez a sorozatnak és ez sem okozott csalódást. Tom Wood sorozatában, nincs megállás pörög a történet az első résztől egészen ennek a végéig. Hiába a nagy oldalszám nincs üres járat vagy unalmas fejezet. Ismét látványos akciókkal tarkított sztorit kapunk, igaz kevesebb a fegyver, de több a pusztakezes harc benne. Ez mindenképp nagy pozitívum, hogy nagyon élvezhetően írja le az akció jeleneteket, tényleg filmvászonra való ez a sorozat.
Bár Victor minden részben szorult helyzetbe kerül, de most ez hatványozottan igaz. A történet elején kiiktat egy bérgyilkost, ezután pedig a CIA ismét az ő segítségét kéri, hogy az összekötőt is a halott bérgyilkos megbízóját is el tudják kapni. Victor felveszi a halott Kooi szerepét és sikerül is elnyernie az általa likvidált gyilkos következő munkáját.
Bekerül egy csapatba ahol akad mestelövész, pszichopata gyilkos, elemi erővel rendelkező gyilkos, plusz a csinos Franceska. Eközben a csapat utolsó tagja a már-már Victorhoz hasonló képességekkel rendelkező Hart elrabol egy anyát és fiát, és Rómába szállítja, ahol Victornak a csapattal teljesítenie kell egy halálos küldetést.
Másabb ez a történet, mint az előzőek kb a felénél kezd kibontakozni, hogy mi is a titkos küldetés és itt kezdődnek a csavarok, a könyv első fele a csapat összeállításáról szól a második pedig a küldetésről.
Victor aki mindig előre tervez és sose vállal el olyan megbízást ahol nincs ideje a megfelelő előkészületek elvégzésére, most választás elé kerül, ha véghezviszi a megbízást az életébe kerül, ha nem a csapata végez vele.
Tom Wood ismét nehéz feladat elé állítja főhősünket, megfelelően elvarrva a szálakat.

Zoltan_Greenwood P>!
Tom Wood: A játszma

Nagyon jó volt ez a része is a sorozatnak!
Nem csalódtam benne ugyan úgy mint az első két részben sem.
Sajnálom hogy nincs több rész le fordítva magyarul.
Remélem ez majd változik talán.

nyolcadikutas>!
Tom Wood: A játszma

Az ember tanul, aztán, ha azt már nem bír, akkor olvas.
És milyen is lehet egy könyv, ha az ember arra eszmél, már elmúlt éjfél, a szemei csukódnak, de még birkózik az oldalakkal? Ismerős, nem?
Nos, Tom Wood megteremtett egy új sorozathőst, akit nem hagy pihenni és üti a vasát, izzásig, ahogy kell. A sorozat harmadik története hozza az első kettő színvonalát. Nincs túl bonyolítva, megfogja az embert és úgy jó, ahogy van.
Aki kedveli a műfajt, vágjon bele bátran!

voltam>!
Tom Wood: A játszma

A sorozat első két részéhez hasonlóan, ez is igen jóra sikeredett. Izgalmas, pörgős, akciódús regény egy szerethető, ám kőkemény főszereplővel. A váratlan fordulatoktól sem mentes, sodró lendületű történet már az elején magához láncol és végig fogva tart. Amikor már úgy gondoljuk, hogy ezt nehéz tovább fokozni, nos akkor is van még benne bőven tartalék. Véleményem szerint műfajában a legjobbak közé tartozik. Izgatottan várom a folytatást.

Sándor_Tősér>!
Tom Wood: A játszma

Remélem sok ilyen könyvet ír még Tom Wood. Azt sem bánom, ha ilyen ritkán jelenik meg új könyve, mint eddig. Megéri várni rá, mert minden könyve elejétől a végéig lebilincselő, letehetetlen.

colman>!
Tom Wood: A játszma

Végre megjelent Victor történetének 3. része is, pedig már nem nagyon bíztam benne. De megérte várni, mert a sodró lendület tovább folytatódik. Precízen megírt, egyre fokozódó izgalom. Számomra ez minden idők legjobb „akció”-sorozata. Remélem a többi részre nem kell ennyit várnom. A pontozáshoz kétség sem férhet.

lyneth>!
Tom Wood: A játszma

Nagyon izgalmas volt, le sem tudtam tenni. Tetszett a Francesca kimenet, a szokásostól eltérő volt.

mate55>!

A bérgyilkos értette a dolgát.

Kapcsolódó szócikkek: bérgyilkos

– Várjon – zihálta. Szeme hatalmasra tágult fekete keretű, zuhanástól
félrebillent szemüvege mögött.
A félelem eltorzította a vonásait. Jó harmincasnak tűnt. Vékony arcán
megfeszült a bőr.
– Várjon – mondta megint. – Nem jelentek fenyegetést a maga számára.
– A teljes csapatával együtt sem jelent fenyegetést. Most, hogy
fegyvertelen és kiszolgáltatott, mit gondol, mire számíthat?

PRicsmond >!

Drága ruhákba burkolózott, középkorú nő sétált el a közelben. A kidülledő
szemű kutya, amit maga után vonszolt, annyira kicsi volt, hogy még a
galambok sem tanúsítottak félelmet iránta.
– Nem kellene etetnie őket – szólt oda a nő. – Csak piszkolnak. Igazi kártevők.
– Akárcsak mi valamennyien, asszonyom – felelte a szőke hajú férfi. – De legalább a galambok nincsenek elragadtatva a saját kiválóságuktól.

PRicsmond >!

Minél tovább maradt életben, annál több ellenséget szerzett magának. És minél több ellensége volt a világban, annál nagyobb fontosságot nyert a protokoll, és annál végzetesebb következményekkel járt a megszegése.

PRicsmond >!

– Ki maga? – zihálta Lucille.
– Az emberbőrbe bújt ördög.

PRicsmond >!

– Maguk nemhivatalosan viszont igazi plutóniumkereskedőkkel akadt össze, így van?
– Charters telibe trafált egy olyan hálózatot, amely egészen a pakisztáni dúsítókig követhető vissza.
– Nem is érte meg az öregkort.

PRicsmond >!

Coughlin kortyolt még a kávéjából. – Egyszer a Dietrich-félét is meg kell kóstolnia, hogy megtudja, mennyire pocsék. – Gúnyos kis mosoly. – Hiába, aki hülye, az a pohár vizet is el tudja rontani.

PRicsmond >!

Mindössze annyit közöltek velük, hogy maga fontos, ugyanakkor kifejezetten veszélyes kontakt, és hogy garantáltan ki fogja szúrni őket, ha a teljesítményük a legcsekélyebb mértékben is elmarad a tökéletestől.
– Elég messze jártak attól, hogy tökéletesnek nevezhetnénk őket.

PRicsmond >!

Akárhogyan is, mostantól nem jelentenek veszélyt magára nézve.
– Soha nem is jelentettek.