Mindig ​magasabbra 5 csillagozás

A világhírű extrém sportoló lebilincselő beszámolója
Tom Whittaker: Mindig magasabbra

Tom ​Whittaker, a világ egyik leghíresebb extrém sportolója 1948-ban született az angliai Yorkban. Autóbaleset következtében 31 évesen térd alatt amputálni kellett a jobb lábát, ám ez nem akadályozta abban, hogy emberfeletti energiával folytassa a sportolást meghódítsa a világ legmagasabb és legveszedelmesebb csúcsait, köztük a Mount Everestet, s emellett elszántan küzdjön a mozgáskorlátozottak életének teljesebbé tételéért. Az Egyesült Államokban, ahol nemzeti hősként tisztelik, doktori fokozatot szerzett, és speciális tréningcentrumokat alapított a mozgáskorlátozottak sportolási tevékenységeinek segítésére. Tom Whittaker könyve a bátorságról, az elszántságról és olyan emberi nagyságról ad számot, amely bárkit meggyőz a kihívások jellemformáló erejéről. Sportolóknak, hétköznapi, egészséges és mozgássérült embereknek egyaránt bizonyítja: kitartással és merész álmokkal képességeink úgy alakíthatók, hogy rácáfolnak minden, a társadalomból gyakran felénk sugárzó hátrányos… (tovább)

Bastei Budapest, Budapest, 2001
398 oldal · ISBN: 9632965086 · Fordította: Bánki Vera

nyuszko83>!
Tom Whittaker: Mindig magasabbra

Tom Whittaker: Mindig magasabbra A világhírű extrém sportoló lebilincselő beszámolója

Lenyűgöző írás a hegymászásról, a kitartásról. Mivel Tom Whitakker életéről szól, ezért a valóságtartalma miatt is élmény az olvasása.

Atomreaktor>!
Tom Whittaker: Mindig magasabbra

Nagyon jó könyv, kirándulni, túrázni, sportolni szeretőknek szinte kötelező, de aki a kalandregényeket kedveli, az sem fog unatkozni, pedig ez önéletrajzi könyv. Egy olyan ember történetét ismerhetjük meg belőle, akire érdemes felnézni és sokat lehet tanulni tőle.

Kvasztics>!
Tom Whittaker: Mindig magasabbra

A fordítás nem volt a legjobb, de összességében remek könyv