Pálcikakutya (Pálcikakutya 1.) 25 csillagozás

Tom Watson: Pálcikakutya

Pálcikakutya – ahogy Tom, a narrátor nevezi, aki azt állítja, hogy nem tud rajzolni – és a kutyus barátai, Pindur, Zsebi, Blöki és Csíkos, olyan kóbor kutyák, akik egy külvárosi parkban élnek. Egy nap grillezett hamburger illata szállt a levegőben, és a kutyák úgy döntöttek, hogy éhségüket bármi áron csillapítják. Ezzel kalandos hajsza veszi kezdetét…
A mókás rajzok és a fordulatos történet nemcsak a gyerekeket ragadja meg, hanem bármelyik felnőttet is.

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek Maxim

Maxim, Szeged, 2013
192 oldal · ISBN: 9789632613628 · Fordította: E. Gábor Éva · Illusztrálta: Ethan Long, Tom Watson

lauranne P>!
Tom Watson: Pálcikakutya

Csak a lányom miatt a 3*, nekem nem ért ennyit sem, de nem is én vagyok a célközönség, nem is magam miatt olvastam el. Arra már korábban rájöttem, hogy más jelenti számomra a humor forrását és más a kilenc éves lányom számára. Nem is olyan régen például részletet mutattam neki az Éretlenek című filmből. Én könnyesre röhögtem magam, míg ő csak nézte, nézte a jelenetet, végül azon kezdett el kacagni, hogy én mennyire nevetek.
Itt konkrétan egy alkalommal fordult elő, hogy azért kellett abbahagynom az olvasást, mert belenevettem a történetbe.
Egyébként kórházi ágy mellett ideális haladós, könnyű olvasmány.

Aliko P>!
Tom Watson: Pálcikakutya

A családi ebédnek vége és a mesedélutánt is letudtam, így mielőtt neki ülnék a saját várólistám rövidítésének, nézzük mit szóltak a srácok a Pálcikakutyához.

Ha egy szóval kellene jellemeznem a mesét, azt mondanám, hogy furcsa. A rajzok érdekesek, de a cselekmény nem igazán kötötte le a kicsiket, engem meg aztán pláne. A történet főhősei Pálcikakutya és a barátai Picur, Nelli, Blöki és Csíkos, a kóbor kutyák, akik egy külvárosi parkban élnek. Egy napon hamburger illata száll a levegőben és az ebek úgy döntenek, hogy utána járnak a dolognak és az éhségüket bármi áron csillapítják. Ezzel veszi kezdetét a kaland…

Őszintén, nem nyűgözött le a kötet. Ez elsőre kicsit szájbarágós, de nézzük mi lesz belőle később. Hisz minden szülő, nagyszülő és nagynéni tudja, hogy egy mese, nem mese. Szóval megnéztük a folytatást is, hátha mégiscsak jóban leszünk és akkor látjuk még egymást a főhőssel:D

demike_text P>!
Tom Watson: Pálcikakutya

A Pálcikakutya sorozat bevezető könyve. Az összeset elolvasta 9 éves lányom és nagyon tetszettek neki. Mindegyik könyv egy étel megszerzéséről szól, ami akár már unalmas is lehetne, az írónak mégis sikerül a következő könyvbe új fordulatokat becsempésznie. Az 5 kutya jelleme mind más, és ettől válik viccessé egy-egy jelenet.

Nihilchan P>!
Tom Watson: Pálcikakutya

Nem vicces, nem aranyos, viszont túl szájbarágós. Nem tetszett.

Zsozsó88 P>!
Tom Watson: Pálcikakutya

Nagyon vicces. És még hülye rajzok is vannak benne. Hihi, haha. Szóval tök jó.

hellemaxi P>!
Tom Watson: Pálcikakutya

zt a könyvet ne éhgyomorra olvasd.
És ne is evés után, mert rittig megéhezel, mire a végére érsz és több nyálad fog kicsordulni, mint Pálcikakutyának egész életében…
Egyébiránt rendkívül szórakoztató, és bár gyermekkönyv, 22 éves fejjel is kifejezetten élveztem.
Bár félő, hogy korgó gyomorral annyira talán mégsem, mint amennyire lehetett volna egy komplett vacsoramenüvel egybekötve.

LittleStar P>!
Tom Watson: Pálcikakutya

Bár nem az én korosztályomnak írta a kedves író a könyvet, de minden oldalát imádtam. Nagyon tetszett, sokat nevettem, néhol szomorkodtam, mindenesetre jól szórakoztam vele!
A stílus is nagyon tetszett, az írásmód is megfogott, a kis pálcika emberekkel és egyéb leegyszerűsített rajzokkal pedig kifejezetten vicces volt. :)
Szó, mi szó. Nekem nagyon tetszett! :)

Vizidínó P>!
Tom Watson: Pálcikakutya

Vicces! Végig szurkoltam Pálcikakutyáéknak, hogy megszerezzék a hamburgereket. És meg is szerezték! Kezdő olvasónak egy kicsit hosszú volt, de megérte, és még az is jó benne, hogy egy ilyen hosszú könyvet elolvastam!

Lili06 P>!
Tom Watson: Pálcikakutya

Könnyen értelmezhető szöveg, vicces, egyszerű történet

szmelus P>!

Végül is olyasmi után nehéz vágyakozni, amije valakinek sosem volt.

Kapcsolódó szócikkek: vágy
szmelus P>!

Szóval Pálcikakutya jó helyen él. Barátai is vannak. Jó barátai. Mi is lehet jobb, mint egy jó barát?

Kapcsolódó szócikkek: barátság

Pálcikakutya sorozat · Összehasonlítás