5 ​döntő kérdés a keresztyénségről 1 csillagozás

Elgondolkodtató kérdések, amelyek megváltoztatják az életedet
Tom Short: 5 döntő kérdés a keresztyénségről

„Azt mondták nekem, hogy egyszerűen hinnem kell… Amikor a főiskolára kerültem, felfedeztem, hogy a többi ember is ugyanazokkal a kérdésekkel szembesül, de választ nem kapnak ők sem – és így lettem ateista.” (Egy egyetemista lány Texasból)
– Valóban van bizonyíték arra, hogy Isten létezik?
– A Biblia nem csupán egy szokványos könyv?
– Végtére is nem én határozhatom meg, hogy számomra mi a jó?
– Jézus nem csupán egy jelentős tanító volt?
– Nem unalmas keresztyénnek lenni, és a keresztyénség nem szab-e korlátokat?
A kezedben tartott könyv az egészséges emberi értelem számára kihívó információkat nyújt a keresztyén hit alapjairól. Tom Short egészen új megvilágításban nyomós, meggyőző érveket ad Jézus Krisztusról és a Bibliáról, megfontolásra ösztönözve az olvasót.
De vigyázat! Rá fogsz jönni, hogy a keresztyén hit valóban következetes, és aztán az összes kérdés közül a legfontosabb előtt találod majd magad.

Eredeti cím: 5 Crucial Questions about Christianity

Eredeti megjelenés éve: 2001

Evangéliumi, Budapest, 2013

MetalShine>!
Tom Short: 5 döntő kérdés a keresztyénségről

Tom Short: 5 döntő kérdés a keresztyénségről Elgondolkodtató kérdések, amelyek megváltoztatják az életedet

Valóban gyakran ismételt kérdések, végre valaki hajlandó ezekkel is foglalkozni. Eddig az összes keresztyény annyival érvelt, hogy hinni kell és kész, Isten ezt várja el, de senki nem tudta megválaszolni, hogy ilyen gondolkodásmóddal miért a Bibliát olvassam és ne a Koránt pl. vagy miért ne más vallást gyakoroljak. Úgy érzem újra és újra kézbe fogom venni ha felmerül bennem egy kérdés.