Wilt ​alternatív lesz (Wilt 2.) 19 csillagozás

Tom Sharpe: Wilt alternatív lesz

Henry Wilt a sorozat második története szerint (az első mű címe. Wlit) megbékélten éldegél elhízott feleségével és négyesztendős nőnemű négyesikreivel egy nagy családi házban a város előkelő negyedében. Lelki nyugalma azonban csak addig tart, amíg Wiltné asszony albérlőt nem költöztet az üres padlásszinti lakásba. A szépségre fogékony Wilt nyomban beleszeret a mutatós, okos német diáklányba, de feleségétől rettegve eltitkolja szenvedélyét. A szerelem azonban viharos körülmények között azonnal elmúlik, mihelyt kiderül, hogy Wilt imádottja civilben világszerte körözött, sokszoros gyilkos terroristanő.

Eredeti megjelenés éve: 1979

Partvonal, Budapest, 2005
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638687908 · Fordította: Mészáros Viktor

Morpheus>!
Tom Sharpe: Wilt alternatív lesz

Az első rész jobban tetszett, ám ez sem maradt el sokkal tőle, bár a téma kissé másabb lett, a hülyeség csak úgy árad belőle továbbra is. Sajnos nem jelentek meg magyarul a további részek.

pannik>!
Tom Sharpe: Wilt alternatív lesz

Rég nem fordult elő velem, hogy a Metron hangosan felröhögtem olvasás közben. Nem mosolyogtam, röhögtem :D
Wilt-nek köszönhetem ezt a nem mindennapi élményt. Nálam 10 csillagos ez a könyv.
Két elolvasott könyve után, most már bizton állíthatom, hogy szeretem Tom Sharpe stílusát, humorát, agymenését. Megnevettetnek, felüdítenek. Nem ám csak olyan felszínes bonyodalmak és karakterek jelennek meg a könyvben, nem bizony. Komoly bonyodalom sokaság, tricsillió bonyodalom záporozik az olvasóra, egyik jobban előkészített mint a másik, egyik érdekesebb mint a másik.
Jó szívvel ajánlom kikapcsolódást, nevetést keresőknek.

Crazed>!
Tom Sharpe: Wilt alternatív lesz

Nehany sora egy kicsit sok volt, de egyebkent eleg szorakoztato a konyv. Szerintem meglepoen jol van felepitve.
Ajanlom az elso reszbol keszult filmet (Wilt), fenn van Youtube-on, nagyon funny!

ciemat P>!
Tom Sharpe: Wilt alternatív lesz

Az első rész után már nem olyan ütősek benne a poénok, de szerintem megvan a maga sajátos bája ami miatt élvezhető.

Rushka>!

Újra huszonegy éves volt, ragyogó eszű, ruganyos testű ifjú, aki verseket írt, nyári reggeleken a folyóban úszott, s jövője maga a beváltott ígéret. Máris nagy író volt! Mit sem számít az az apróság, hogy az írói léthez az írás is hozzátartozik! Nem az írás volt a fontos, hanem az íróság, s a huszonegy éves Wilt már jó előre bebiztosította a jövőjét azzal, hogy Proustot és Gide-ez olvasott, majd Proustról és Gide-ről szóló könyveket fog, még később pedig a Proustról és Gide-ről szóló könyvekről szóló könyveket, és így tovább, úgyhogy a majdani harmincnyolc éves korát már kéjes várakozással tudta megidézni fantáziájában.

Rushka>!

Jellemének valami kétértelmű vonása, talán az a képesség, hogy minden problémát minden oldalról lát, az őszintétlenség aurájával vonta be az alakját, és lehetetlenné tette, hogy bárki elhiggye, amit mond.

Rushka>!

Az újság ordító főcíme: TENGERI MADARAKAT FENYEGET AZ OLAJKATASZTRÓFA egy annál szemlátomást kisebb borzalmakkal telt oldal nagy részét töltötte ki. Szemlátomást, mert az egyéb borzalmak igen kis helyre szorultak az oldalon. Például: ismét terrortámadás ért egy pénzszállító furgont. A vezetőt rakétavetővel fenyegették meg, a másik vagyonőrt pedig hidegvérrel fejbe lőtték. A gyilkosok negyedmillió fonttal gazdagabban oldottak kereket, ám ez kevésbé volt fontos, mint a tengerpart közelében kifolyt olaj által pusztulásra ítélt sirályok sorsa. Wilt fontolóra vette ezt a megkülönböztetést, és elgondolkodott: hogyan érezhet az agyonlőtt vagyonőr özvegye azzal kapcsolatban, hogy néhai férje tragédiája a második helyre szorul a közfigyelemben a tengeri madaraké mögött? Mi ez a dolog a modern világban, hogy a vadvilág fontosabb az emberi nyomorúságnál? Talán az emberi faj annyira fél a kihalástól, hogy már nem törődik azzal. mi történik az egyénnel, viszont szorosra zárja sorait, és kollektíven úgy tekint két olajszállító összeütközésére, mint a saját majdani sorsa előhírnökére?