Child ​44 (Child 44 1.) 14 csillagozás

Tom Rob Smith: Child 44 Tom Rob Smith: Child 44 Tom Rob Smith: Child 44 Tom Rob Smith: Child 44 Tom Rob Smith: Child 44

Child 44 is a thriller set in the terror of 1950s Stalinist Russia, a brutal regime that executed anyone who disagreed with its dogma. It proclaimed to be a perfect society. So, when a series of brutal murders take place, no one is permitted to say that these are the work of a serial killer. In a perfect society there can be no crime.

One man, Leo Demidov, a State security agent, a man who has spent his entire career arresting innocent men and women, decides to redeem himself by catching this killer. To do so, he must buck the system, risking his life and the life of everyone he loves.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Simon & Schuster, New York, 2015
Simon & Schuster, London, 2011
484 oldal · keménytáblás · ISBN: 9780857204080
Pocket Books, United Kingdom, 2009

LauraV96>!
Tom Rob Smith: Child 44

Remek regény volt, mind karakterek, mind történetvezetés szempontjából.
Érezhető volt benne a skandináv beütés – a szerző, akinek egyébként ez volt az első regénye, félig svéd –, ami krimiknél számomra egy pozitív dolog.
Őszintén, ha kicsit türelmetlenebb ember lennék, talán zavart volna, hogy nagyjából a kétszázadik oldalon tér a „tárgyra” a könyv, de abban az első kétszáz oldalban szépen fel lett építve a főszereplő karaktere, így nem gondolom fölösleges oldalkitöltőnek az addigi eseményeket.

Suzuha>!
Tom Rob Smith: Child 44

Az elején gyomorforgató, később letehetetlen. Nem vagyok nagy krimi rajongó, de ezt nem tudtam letenni.

Doralocked>!
Tom Rob Smith: Child 44

Szerintem nem kell megmagyarázni miért kapott 5 csillagot.

friezars>!
Tom Rob Smith: Child 44

Nem ez a valaha volt legjobb krimi, amit olvastam – a nyomozást magát nem éreztem túl erősnek, és nem is ez adta a savát-borsát a regénynek.
Azt sem állítom, hogy mindig és azonnal tudtam, hogy miről van szó – szerintem nehéz a nyelvezete, szókincse.
Ami viszont nagyon tetszett, az a körítés maga volt. Egészen beszippantott a sztálini Szovjetunió kegyetlen és nyomorúságos világa – elhittem, hogy ez a sztori abban a korban játszódik.
És azért is jár a piros pont, hogy nem voltak túlidealizáltak a szereplők, nem volt lenyomva a torkunkon semmi cukormáz, nem volt senki „tökéletes”.

Child 44 sorozat · Összehasonlítás