Falling ​Sideways 1 csillagozás

Tom Holt: Falling Sideways Tom Holt: Falling Sideways

From the moment Homo Sapiens descended from the trees, possibly onto their heads, humanity has striven for civilization. Fire. The Wheel. Running away from furry things with big teeth. All would be testament to man's ascendancy; if one man didn't believe every civilization is actually run by frogs.

Orbit, London, 2004
406 oldal · puhatáblás · ISBN: 1841491101 · Illusztrálta: Ben Sharpe
Orbit, London, 2002

Monacskae>!
Tom Holt: Falling Sideways

Történet egy srácról, aki beleszeret egy festményen szereplő (korábban boszorkányként máglyán elégetett) lányba. Egy aukción megveszi egy hajtincsét, és, ahogy ez már csak lenni szokott, talál egy zugklónozó műhelyt, ahol leadja a rendelését igaz szerelmére.

Azt hinné az ember, hogy ez már a sztori, de ez kb az első 20 oldal, és innentől jön csak a java, amit nem mondok el, olvasói empátiából. Meg mert nem is tudnám. A történet 400 oldalban vagy 10-szer vesz 180 fokos fordulatot, szóval kösse fel a gatyáját, aki követni akarja.

Az én ízlésemnek a történet túl csapodár, így nem éreztem azt a fordulatoknál, hogy a helyükre kattannak a fogaskerekek. Az ötlet jó, nagyon kreatív sztori, de talán kicsit túl sok ekkora terjedelemben.

Cserébe Tom Holt stílusa, száraz humora nagyon bejött, és végig megtartotta a lendületét, így végig jól szórakoztam.