Szivárvány ​kommandó / Karácsonyi angyal / Hóvakság / Kinek a gyermeke? 12 csillagozás

Tom Clancy – Nicholas Sparks – James Vance Marshall – Elaine Kagan: Szivárvány kommandó / Karácsonyi angyal / Hóvakság / Kinek a gyermeke? Tom Clancy – Nicholas Sparks – James Vance Marshall – Elaine Kagan: Szivárvány kommandó / Karácsonyi angyal / Hóvakság / Kinek a gyermeke?

Tom ​Clancy: Szivárvány kommandó

Az elvetemült terroristák kezdhetnek rettegni, mert az egykori tengerészgyalogos John Clark visszatér mint a kiválóan kiképzett Szivárvány kommandósok parancsnoka. Az egész világot fenyegető globális terrorizmus ellen hatékonyan küzd a Szivárvány kommandó. A fejlett technológiát a pusztítás szolgálatába állító elvakult tudós és emberei azonban még a kemény harcosoknak is tudnak meglepetést okozni ebben a rendkívül izgalmas regényben.

Nicholas Sparks: Karácsonyi angyal

Az ötvennyolc éves Landon Carter emlékeiben úgy él utolsó középiskolai éve 1958-ban, mintha ma lett volna. Tizenhét éves volt, és csak az érdekelte, hogy a barátaival szórakozzon – egészen addig, amíg meg nem ismerte közelebbről Jamie Sullivant, a lelkész lányát, akit korábban unalmas és mesterkélt alaknak tartott. Landon nagyon meglepődött, hogy a lány teljesen felforgatta az életét. A régi idők hangulatát felidéző történet egy első szerelem hiteles… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Reader's Digest válogatott könyvek

Reader's Digest, Budapest, 2001
544 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638475617 · Fordította: Galli Péter, Bornai Tibor, Kirschner Dávid, Téli Márta

Miyako71 P>!

Mivel a könyvben 4 író 4, egymástól meglehetősen eltérő történetét olvashatjuk, így külön-külön érdemes ezeket értékelni.
Szivárvány kommandó:
Jól megírt, izgalmas kommandós történet. Megvan benne a nagy eszme – és az el is fogadható – ami alkalmas arra, hogy terroristákat mozgasson; rövid, de meglapozott a kommandó tagjainak „szakmai” háttere, főleg a főszereplőké. Érdekessé teszi a történetet, hogy folyamatosan, a fejezeteken belül is váltakozik, hogy éppen melyik szálról ír a szerző. Emiatt egyébként az elején kicsit kuszának hat a történet, de kerek egésszé áll össze a végére.

Karácsonyi angyal:
Nicholas Sparks ezen írása A leghosszabb út címmel is megjelent. Mindkét cím találó. Klasszikus Sparks-i stílusú történet. Aki szereti a romantikus, valamilyen tragédiától árnyékolt történeteket, szeretni fogja. Olvasmányos stílus, folyamatosan bonyolódó cselekmény, nagyrészt jól lezárt befejezés. Azt hiszem, az sem mellékes, hogy miközben a történetet olvassuk, az élet nagy kérdésein is elgondolkozhatunk. Kinek mi a „küldetése” ezen a világon (van-e egyáltalán), mennyire igaz, hogy a tetteink következményeiről még azelőtt érdemes gondolkodni, mielőtt elkövetjük őket.

Hóvakság:
Izgalmas történet arról, hogyan lehet túlélni a legzordabb körülmények között is, feltéve, hogy engedjük, működésbe lépjenek a bennünk rejlő túlélési ösztönök, és felejtsük el a moralizálást. Tetszett az író stílusa is. Megfelelő arányban keverte a leírásokat a történésekkel, így végig fent tudja tartani az érdeklődést. Időnként viszont úgy találtam, logikai hibákat vétett a történetben, pl. az eltelt napok számával kapcsolatban, vagy a Déli-sarkon a téli sötétséggel kapcsolatban spoiler

Kinek a gyermeke?
Ez az a történet ami abszolút nem tetszett. Tökéletesen sablonos, az érdeklődésemet sem igazán tudta fent tartani. Ráadásul – az előző 3 történettel szemben – ennek a történetnek a második felét kevésbé tartom realisztikusnak. spoiler

Marcsi_Bp_Békásmegyer P>!

Nyaralás alatt olvastam, így gyorsan átfutottam. Az első 3 rész tetszett jobban, de nem sorban olvastam bár ez nem befolyásol semmit.

Nickykee>!

Ebben a válogatásban egyedül a Szivárvány kommandó nem tetszett, abból csak pár oldalt bírtam legyűrni, alapból nem szeretem az akció típusú könyveket. A Hóvakság és a Karácsonyi angyal volt a kedvencem, de az utolsó kötet is jó volt. Szerintem érdemes elolvasni!