Kokainháború (Jack Ryan-univerzum 6.) 22 csillagozás

Tom Clancy: Kokainháború

Tom Clancyt már nem kell bemutatni a magyar közönségnek, hiszen a Vadászat a Vörös Októberre című könyve és a belőle készült film hatalmas sikert aratott. E művével sem adja alább: már több mint 17 millió darabot adtak el belőle szerte a világon.
A történet napjainkban játszódik, s megtörtént eseményekkel kezdődik: az USA, s személy szerint Bush elnök harcot indított az amerikai kábítószer-fogyasztás, és ennek kapcsán a kolumbiai kokainbárók, a „medellini maffia” ellen. A cselekmény innen indul: az utolsó csepp a pohárban az FBI főnökének meggyilkolása a kolumbiai fővárosban. Az elnök erre elindítja a gondosan megtervezett akciót: a CIA a kokainbárók meggyilkolására küldi ügynökeit, tengerészgyalogos kommandókat dobnak le a dzsungelben elrejtett laboratóriumok elpusztítására, helikopteres büntetőalakulatok érkeznek, az amerikai haditengerészet elsüllyeszti a vélhetően kábítószert szállító hajókat, a légierő lelövi a kokaint fuvarozó repülőgépeket…

A kokain akció címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1989

Victoria, Debrecen, 1991
664 oldal · ISBN: 9637660097 · Fordította: Bárkányi István

Balázs_Erőss>!
Tom Clancy: Kokainháború

A film vagy a könyv, a könyv vagy a film. Erre nem tudok jó választ adni. Előbb láttam a filmet és az egy kicsivel pörgősebb volt. Itt viszont érthetőbb a mit-miért fonál. Azt hiszem, hogy a kettő együtt az igazi.

coleman>!
Tom Clancy: Kokainháború

Az ez után következő könyvei jobban bejönnek (talán mert előbb láttam a filmet),de azért tetszett.

Sytix>!
Tom Clancy: Kokainháború

Ez volt a második Clancy könyvem, így nagyjából sejtettem mire számíthatok. Ez esetben is egy rendkívül fordulatos, akciódús történettel találkoztam, de nekem – ezúttal is – túl sok volt a technikai részlet. Én értem, hogy ez az író védjegye, de nekem laikusként nagyon sok volt a rövidítés, sorozatszám, stb.

Victoria, Debrecen, 1991
664 oldal · ISBN: 9637660097 · Fordította: Bárkányi István
qkelius>!
Tom Clancy: Kokainháború

A vége kicsit kuszára sikeredett. Lineáris, faék-szerű próza, viszont rendkívül szórakoztató.

nyolcadikutas>!
Tom Clancy: Kokainháború

A szokásos stílus, a szokásos színvonalon. De úgy vagyok vele is, mint a többi naggyal – Baldacci, Forsyth, Ludlum, Morrel, Sandford, – mindig csak egyet, aztán valami teljesen mást, mert sokszor van, ami egy kaptafa. :-)

En_Passant>!

Egyetlen üzlet egész életére gazdaggá tehet bárkit és sokan vannak olyanok, akik ajlandóak tudatosan is kockára tenni az életüket azért az egy ügyletért. S miután úgy döntött, az életét kockáztatja, milyen különösebb értéket tulajdoníthatna mások életének? A válasz nyilvánvaló. Ezért aztán olyan hányavetin és brutálisan gyilkolnak, ahogyan a gyerek tapos szét a lábával egy hangyabolyt.

En_Passant>!

Itt bizony mindenütt látható a szegénység, és a szegény ember minden alkalmat kénytelen megragadni. Hogyan is tudnál a gyermekeid szemébe nézni, és azt mondani nekik, csak akkor lesz ennivaló, ha valami törvénytelent teszel? Mit érthet meg egy gyerek, az üres has kivételével? A szegényeknek szegényesek a lehetőségeik is.

En_Passant>!

Olyanok mint a középkori parasztok, akik elvonták szájuktól a falatot, hogy felépíthessék katedrálisaikat. A parasztokat már mindenki elfelejtette, a katedrálisok
azonban – hitük tanúbizonyságaként – ma is állnak…, hitük erejét és dicsőségét hirdetve… És ki emlékszik már annak a kornak a politikai kérdéseire? A nemesek és kastélyaik elporladtak, csaknem minden királyi ág kihalt, az egyetlen amit az említett korok hátrahagytak: a hit emlékművei, mit emberi kezek öntöttek kőformába s a meggyőződés, hogy van valami, ami fontosabb, mint az ember testi léte.

En_Passant>!

A bölcs és az ostoba között az egyetlen, igazi különbség az, hogy az ostoba hajlamosabb komolyabb hibákat véteni, de csak a bölcsnek van rá lehetősége, hogy csatákat vagy nemzeteket veszejtsen el.

11. fejezet

En_Passant>!

Lassan emelte fel a fegyvert, középpontba állítva a gyűrűs irányzékot a célkeresztben, s egyúttal megbizonyosodva róla, hogy körös-körül mindenütt látja a fehér kört, végül pedig a középpontot egyenesen ráállítva arra a fekete, körszerű tömegre, ami egy emberi fej tarkóját képviselte ugyan, de számára többé nem volt már emberi lény része – csupán célpont, egyféle tárgy. Ujja puhán húzta meg a ravaszt.

Jack Ryan-univerzum sorozat · Összehasonlítás