A ​kardinális (Jack Ryan / John Clark 5.) 23 csillagozás

Tom Clancy: A kardinális Tom Clancy: A kardinális

A világhírű szerző, Tom Clancy ezen történetében az űrfegyverkezés, a csillagháborús rakétavédelmi rendszer létrehozásáért folytatott versengés tanúi lehetünk.
A szereplők természetesen részesei annak a napjainkban is titkos és rendkívül veszélyes játszmának, amit hírszerzésnek hívunk.
A szerző előző könyveiben megismert szupertitkos helyszínek és emberek ismét fontos szerephez jutnak a fantasztikusan izgalmas kémtörténetben.
A körülményeket legjobban a szovjet Mihail Filitov ismeri. A másik szakértő a CIA elemzője, Jack Ryan, a Vörös Októberből ismert hős. Filitov körül elszabadul a pokol: kiderül, hogy kódnevén Kardinális, Amerika első számú ügynöke a Kremlben. Próbálják menteni a KGB elől, a háború és a béke közti szűk határvonalon egyensúlyozva. A feladat végrehajtása Jack Ryanra hárul…

Eredeti mű: Tom Clancy: The Cardinal of the Kremlin

Eredeti megjelenés éve: 1988

Textura, 1992
Budakönyvek, Budapest

Balázs_Erőss
Tom Clancy: A kardinális

Nem a „legjobb” Ryan-történet, de egész kellemes élmény. Annak tudatában meg végképp, hogy itt még a mudzsahedek a cimborák, az oroszok pedig ellenségek. (Mindez annak tükrében, hogy nemég olvastam a „Medve és Sárkány”-t, és már itt van az „Élve vagy halva” amik pont szembe mennek majd ezzel a trenddel. Nem rossz, nem rossz.

Csaba_Tóbi
Tom Clancy: A kardinális

Kellemes hideg háborús regénynek mondanám. Nem a legjobb, amit a szerzőtől olvastam ,de azért sikerült végig izgulni minden oldalt, főleg a kardinálissal történteket.
Mindig is elcsodálkoztam rajta, hogy hogyan tud az adott ország egy ellenséges katonát/hazafit a saját kémükké avanzsálni, pusztán az elveinek és egzisztenciájának megkérdőjelezésével. Ez a regény szépen megmutatja, hogy milyen önértékelési gondokkal, lelki válsággal kell megküzdenie egy ilyen kettős ügynöknek, miközben üldözi a paranoia, hogy lebukhat.
Egyszeri elolvasásra mindenképpen ajánlom mindenkinek, aki szereti ezt a témakört!

Tiger205
Tom Clancy: A kardinális

Jó könyv, igazi Clancy, és a Ryan sorozat autentuikus darabja :)

nyolcadikutas
Tom Clancy: A kardinális

Önmagában nem rossz, de nekem a Vörös Október és a Férfias játékok után gyengébbnek tűnt. Igaz, minden viszonyítás kérdése. :-)

Jack Ryan / John Clark sorozat · Összehasonlítás