Pszichológia ​dióhéjban – 50 pszichológiai alapmű 29 csillagozás

Tom Butler-Bowdon: Pszichológia dióhéjban – 50 pszichológiai alapmű Tom Butler-Bowdon: Pszichológia dióhéjban – 50 pszichológiai alapmű

Emlékszik még, mi is a freudizmus lényege? Felidéz valamit Jung neve? Tudja-e, mi fontosat hozott az adleri pszichológia? Mindannyiunknak ismerős nagy nevek – de vajon tudjuk-e vagy emlékszünk-e még, miért fontosak?

A Pszichológia dióhéjban – 50 pszichológiai alapmű – hét csoportba osztva mutatja be a tudományág jelentős hatású könyveit, ami az olvasó számára lehetővé teszi a tematikus áttekintést. S ha e kötetek ismertetésével sikerült felkelteni az érdeklődését a pszichológiai művek iránt, akkor a könyv végén található, további 50 alapművet ajánló olvasmánylista segítheti őt e kaland folytatásában.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 50 alapmű

HVG Könyvek, Budapest, 2007
544 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639686212 · Fordította: Garai Attila, Bozai Ágota

raka0328 P
Tom Butler-Bowdon: Pszichológia dióhéjban – 50 pszichológiai alapmű

Ez egy nagyon tömör és lényegre törő kötet, pont annyit ad, amennyit szeretne.
Azért választottam ezt, mert olvasnék valamit, de nem tudom mit, ez a könyv pedig 50 lehetőséget kínál, és mutat be nagyon alap szinten, viszont abszolút élvezhetően és érthetően. Találtam is benne nagyon érdekes darabokat, amiket a jövőben tuti elolvasok majd.

esőember
Tom Butler-Bowdon: Pszichológia dióhéjban – 50 pszichológiai alapmű

Kötelező olvasmány laikus érdeklődőknek. Azóta több könyvet is elolvastam az ebben szereplő 50 pszichológiai könyvből, amelyek fantasztikusak voltak, és amelyekre talán sosem leltem volna e könyv elolvasás nélkül.

László_Benedek
Tom Butler-Bowdon: Pszichológia dióhéjban – 50 pszichológiai alapmű

Nagyon jó kis válogatás volt, lényegében a pszichológia minden területét érintette, valamint azokhoz a témákhoz amelyek jobban érdekelnek szakirodalmi segítséget is nyújtott. 5 *

Angel_Eyes

Az emberi lény számára önmaga megismerése és önmaga megváltoztatása a legnehezebb.

1. fejezet, 36. oldal

Angel_Eyes

Az érzések nem tények; érzéseink is megváltoznak, ha gondolkodásunkon változtatni tudunk.

9. fejezet, 106. oldal

Kapcsolódó szócikkek: érzések
Angel_Eyes

G. K. Chesterton mondta: „Akkor tudunk szeretni valamit, ha tudjuk, hogy elveszíthetjük.”
… Tisztában kell lennünk azzal, hogyan reagálunk a ritkaságértékre, mert ez gátolhat minket a logikus gondolkodásban.

10. fejezet, 121.oldal

Angel_Eyes

(…) az ember akkor is tiszteli a tekintélyt, ha az azt megtestesítő személy tiszteletre méltó volta erősen megkérdőjelezhető.

10. fejezet, 122. oldal

Kapcsolódó szócikkek: tekintély
Rocketdog

A különbözőség biológiai tény, az egyenlőség politikai, etikai és társadalmi felfogás. […] Miközben szimpatizálnak a feministák céljaival, megjegyzik, hogy a nők nem akkor erősek, ha igyekeznek olyanok lenni, mint a férfiak, hanem ellenkezőleg, amikor maximalizálják és kihasználják különbségeiket. Ez „fordított feminizmusnak” tűnhet, mégis ez az egyetlen olyan megközelítés, ami kifejezi a biológiai igazságot.

36. fejezet, 372. oldal

Rocketdog

A boldogságnak nem sok köze van az élvezethez, sokkal inkább kapcsolódik a személyes erősségek és karakter fejlesztéséhez.

45. fejezet, 452. oldal

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
Negative_Singularity

Sok gyilkosról mondják, hogy „nem is ember”, de Becker azonban azt feleli erre, hogy csakis ember lehet.

43. oldal, 2. fejezet - De Becker: A félelem adománya

Kapcsolódó szócikkek: gyilkos
Angel_Eyes

A gondolkodás célja nem a helyes következtetés, hanem a hatékonyság.

5. fejezet, 70. oldal

Kapcsolódó szócikkek: gondolkodás
Angel_Eyes

Az önérzet összeomlása nem egy nap, nem egy hét vagy egy hónap műve. Mulasztások, kifogások és irracionális dolgok hosszú sorának összegződése vezet ide – vagyis az, hogy sok egymást követő lépésben rosszul használjuk az elménket.

6. fejezet, 78. oldal

Rocketdog

Lelki egészségünket nem a rejtélyes tudattalan, hanem a magunknak nap mint nap eldarált, egyhangúan ismétlődő kijelentések befolyásolják a legjobban.

12. fejezet, 135. oldal