Ne ​becsüld alá a sötét oldal hatalmát! 16 csillagozás

Tom Angleberger: Ne becsüld alá a sötét oldal hatalmát!

EZ A JÓL ISMERT STAR WARS TÖRTÉNET: JABBA, BOBA, WICKET, REBO, SARLACC, NIEN NUNB, “EZ CSAPDA!”, AHOGY LUKE MEGPÖRDÜL ÉS ELKAPJA A FÉNYKARDJÁT, BIRODALMI ROBOGÓK, YODA, YODA SZELLEME, RANKOR, A FALCON, WEDGE, LANDO, LUKE, LEIA, HAN, CSUBI, C–3PO, R2… ÉS PERSZE OTT A MÁSODIK HALÁLCSILLAG, AZ URALKODÓ GONOSZ VIGYORA ÉS LUKE VÉGSŐ ÖSSZECSAPÁSA DARTH VADERREL.

EZ MIND SZÉP ÉS JÓ, DE NEM TÚL SOK EGY KICSIT?

Hát persze, hogy nem! Te és én, mi IMÁDJUK a Star Wars világát. Szóval csak nyisd ki a könyvet, és kezdd el olvasni. Fénysebességre felkészülni!

Eredeti mű: Tom Angleberger: Return of the Jedi: Beware the Power of the Dark Side!

Eredeti megjelenés éve: 2015

Kolibri, Budapest, 2015
430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155541018 · Fordította: Habony Gábor

Han Solo · Darth Vader · Obi-Wan Kenobi · Luke Skywalker · Anakin Skywalker · Leia Organa · Chewbacca · Yoda · C-3PO · Lando Calrissian · Palpatine

Ramonais
Tom Angleberger: Ne becsüld alá a sötét oldal hatalmát!

STAR WARS FILM? Király! STAR WARS KÖNYV? Eszméletlen! STAR WARS KÖNYV A FILMBŐL? Szerelem!
Körülbelül így olvastam ki ezt a könyvet. Ez a könyv vicces és izgalmas, annak ellenére, hogy a filmet is láttad. Olyan dolgokat tudsz meg, amit talán gyerekként, film nézés közben nem is jöttél rá. Tom egy zseni! Néha úgy írta a történeteket, ahogy ő gondolta így viccesebbé tette az adott történetet. Új kedvenc íróra találtam. És aki illusztrálta? Ki sem találtam volna, hogy Ralph McQuarrie, AKI AZ EREDTEI STAR WARS FILMET ILLUSZTRÁLTA!
Imádtam, hogy egy kicsit a szereplők szemszögéből láthattam a világot. Hogy épp adott helyzetekben mit gondoltak, mit éreztek, az lenyűgöző volt.
Ez a könyv minden Star Wars rajongónak kötelező olvasmány. Le vagyok sokkolva! Rég olvastam ilyen nagyszerű könyvet!

Tom Angleberger: Ne becsüld alá a sötét oldal hatalmát!

Elsőként leszögezném, hogy nagyon szépek a fejezetkezdő illusztrációk! Plusz pont még, hogy az eredeti Star Wars filmekből való skiccek és vázlatok is láthatók benne. Az írásmód itt is kicsit kiszólogatós az olvasóhoz (ettől érezhető kicsit gyerekesnek vagy meseinek), de híven követi az eredeti történetet. Megspékelve érzékletes helyszínleírásokkal, a szereplők érzéseivel és gondolataival, amiktől még jobban átélhető lesz a történet maga. Emellett szórakoztató és vicces is időnként, különböző utalásokkal megszórva, szóval egyfajta kibővítése az eredeti sztorinak mondhatjuk. Én ezért egy pillanatig se mondanám, hogy felesleges volt megírni (ellentétben több „komoly” Kánonos regénnyel), ez a kötet apróságokkal, de nagyon jól bővíti az eredeti történetet és univerzumot.

Borító 4*

Petrás_Anna
Tom Angleberger: Ne becsüld alá a sötét oldal hatalmát!

Ha még nem láttad a trilógiát akkor ez egy remek könyv! Ha láttad akkor nagyon érdekes hogy változtatott rajta.

PAVideoStudio
Tom Angleberger: Ne becsüld alá a sötét oldal hatalmát!

Tom Angleberger regénye A Jedi visszatér ifjúsági regényváltozatának újraírt verziója, mely szintén a felejthető regények táborát gyarapítja. Az újraírt változatok közül a negyedik epizód tetszett a legjobban (de mindhárom könyv nyugodt szívvel kihagyható). Mondjam még, hogy a fordítás/szerkesztés pedig enyhén szólva se nyerte el a tetszésem!?
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/sAterzWDlc8

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Vác_nembéli_István_fia_istván
Tom Angleberger: Ne becsüld alá a sötét oldal hatalmát!

ha még nem láttad és maximum 10-12 éves vagy rajta ez a te könyved .ha idősebb vagy inkább olvasd a felnőtt verziót .

harsak
Tom Angleberger: Ne becsüld alá a sötét oldal hatalmát!

Az utolsó darab az újraírt trillógiából minőségben a kettő között található.
Nem olyan rossz mint a második de el van maradva az elsőtől.
Itt kiegészítő jelenetet annyira nem kapunk, max. 1-2 egy pillanatig elgondolkodtató mondatot. Ellenben egy számomra elég fontos, a filmben fél percet felölelő esemény marad ki, azaz nem csak kimarad, hanem más történik helyette.
A 'formaságokkal/kiadással' kapcsolatban is vegyes érzéseim vannak: egyrészt nagyon tetszenek a Ralph Mcquarrie festmények, ugyanakkor rengeteg elírás van, például őrök helyett ősök. Ott konkrétan fél percen át gondolkodtam milyen ősök (este olvastam már félálomban).
Pontozásnál azért azt is figyelembe vettem hogy milyen korosztálynak szól.

Saille P

Anakin elmosolyodik. Nem gyűlölettől csepegő mosollyal, mint a császár, és nem is azzal az őrült vigyorral, amellyel Darth Maul fogadta az ellenfeleit. Még csak nem is ironikusan, ahogy Ahsokára mosolygott még amikor ő is Jedi volt.
Fia látványa igazi mosolyt fakaszt az ajkán.
Olyan mosolyt, amit csak Padmé láthatott.

Saille P

Arról, ahogy egy rémisztő, fekete maszot viselő Sith nagyúr bukkant el a semmiből, és azóta is segít a császárnak félelemmel és erőszakkal uralkodnia a Birodalom felett.
Nippett, egy kis termetű ewok felvisít ijedtében.
Ezután C-3PO azzal folytatta, hogy a bátor lázadók bolygóról bolygóra elterjesztették az ellenállás hírét. Azután egy fiú elküldött egy üzenetet, amely fellobbantotta a lázadás tüzét.

Kapcsolódó szócikkek: a Birodalom · C-3PO · Darth Vader · ewok · Ezra Bridger · Lázadók Szövetsége · Sith
Saille P

A látvány, amint Vader sisakját lángok emésztik el bizonyára sokaknak örömet okozna a galaxisban. Ugyanolyan vagy még nagyobb örömöt, mint az iménti győzelem.
Ám egyedül Luke számára ez mást jelent.
Nem, ez nem igaz. Nem egyedül neki jelent mást
A tűzkör szélén még hárman állnak, akik megértik mi történt. Vibráló, színtelen, alig látható képekként jelennek meg, de ott vannak.
Obi-van Kenobi. Yoda. Anakin.
Az Erő újra egyensúlyba került, és mindhárman megbékélhetnek. Ez a béke tükröződik a mosolyukban, és a biztos tudat, hogy a császár minden erőfeszítése ellenére a Jedik még léteznek.

Kapcsolódó szócikkek: Anakin Skywalker · az Erő · Jedi · Luke Skywalker · Obi-Wan Kenobi · Yoda
Saille P

– Alig néhányan őrzik. Nem lesz probléma – feleli Han.
– A riasztáshoz egy őr is elég.
– Épp ezért kell csendben közelítenünk – válaszolja Han olyan tökéletesen magabiztos vigyorral, hogy megérdemelne egy szép leírást. Csakhogy továbbra is sürget az idő, a flotta úton van, és egyébként is C-3PO mindig a legalkalmatlanabb pillanatban botladozik be a képbe.
– Jaj, tervezőm!
Leia és Solo egyszerre pisszegi le, ám ezúttal C3PO nem csak panaszkodik.
– Attól tartok, az a szőrös illető valami meggondolatlanságot követ el.

Kapcsolódó szócikkek: C-3PO · Han Solo · Leia Organa
Saille P

Hőseink egész vidáman rohannak bele valamibe, amit a vén Ben ostoba vakmerőségnek nevezett volna.
C-3PO hozzáállása sokkal józanabb, de tegyük hozzá, hogy elsősorban a józanul megfontolt cselekedetek juttatták ide a galaxist.
A különféle ellenfelekkel, a szeparatistákkal, a droidhadseregekkel és elfajzott Jedikkel szembekerülő demokratikus Köztársaság nagyon is érthető módon vált monarchikus Birodalommá, amely egyetlen ember uralma alatt áll.
És mire néhányan rájöttek, hogy a szeparatisták, a robothadseregek és a legjobban elfajzott Jedi, Anakin Skywalker mögött a hősként tisztelt és a tanács vezetőjévé választott Palpatine szenátor állt, már túl késő volt. A galaxis pedig nemzedékeken keresztül szenvedte el a következményeket.
Úgyhogy semmi okunk megfontolatlansággal vádolni hőseinket.