El ​Camino – Az út képekben 61 csillagozás

Tolvaly Ferenc – Csepregi Miklós: El Camino – Az út képekben Tolvaly Ferenc – Csepregi Miklós: El Camino – Az út képekben

„Egy másik élet. Olyan, amilyent sohasem éltem. Ez a gondolat már évek óta foglalkoztat. Szent Jakab útján akarom megtudni, milyen lehet.”
Ezzel a szándékkal indul a zarándok a 800 kilométeres gyalogútra Santiago de Compostelába, Szent Jakab sírjához. Középkorú férfi, aki szinte mindent elért az életben, és a boldogságot pénzzel igyekezett megvásárolni. Azon az úton jár Észak-Spanyolországban, melyet előtte ezer év óta milliók tettek meg a legkülönbözőbb indíttatástól vezérelve. Útja a mondákkal átszőtt spanyol történelem változatos tájain vezet.
A képes napló megrázóan őszinte vallomás az útról, mely a belső békéhez és szabadsághoz vezet. Egy titokhoz, melytől a ma embere oly távol szakadt.

Athenaeum 2000, Budapest, 2006
206 oldal · ISBN: 9639615226 · Illusztrálta: Csepregi Miklós
Kortárs, Budapest, 2005
ISBN: 9639593325 · Felolvasta: Galkó Balázs

szuzii>!
Tolvaly Ferenc – Csepregi Miklós: El Camino – Az út képekben

Nekem nagyon tetszett a könyv. Múlt mennyire befolyásolja az ember életét, nem tud szabadulni tőle. A csönd hatására, hogy megindul a gondolat hullám, ami csak viszi az embert. Találtam egy cikket, az író életéről.
Ott hagyni az édesanyját, szörnyű lehetett. Ezt ép ésszel nem nagyon lehet felfogni, mert hiányzik az ölelés, a biztonságot nyújtó érzés. Jó kis legendákat ismerhet meg az olvasó a zarándokút során. Gyönyörű tájon mehet keresztül. Nem semmi teljesítmény ennyit menni. Örülök, hogy ajánlották ezt a könyvet, tényleg érdemes elolvasni. És a múltat meg kell probálni elengedni, megtörtént nem lehet mit tenni, csak tovább menni. Nehéz dolog…

Isabelle>!
Tolvaly Ferenc – Csepregi Miklós: El Camino – Az út képekben

Mindig necces ha saját spirituális utazást foglal valaki írásban – ha nem Isten felkent embere… Kicsit fanyalgunk, kicsit gyanakszunk, kicsit irígykedünk, de azért szépen végigolvassuk.
Elmondhatom, hogy nem érintett meg a könyv annyira amennyire szerettem volna. Nem járkáltam az olvasás után magamba fordulva kábán, ahogy az már sok más remek könyvnél megesett velem.
Viszont nagyon értékeltem a történeti kitekintéseket és a helyszínleírásokat és az író inellektusát !
A hangoskönyv alakja kifejezetten érdekes ! Ha a könyvet magát nem is, a hangoskönyvet tudom ajánlani, mert a felolvasó rengeteget dob rajta.

Kóczán_Krisztián>!
Tolvaly Ferenc – Csepregi Miklós: El Camino – Az út képekben

Mindig is nehéz volt más saját élménybeszámolóját elolvasni, megérteni, átélni, főleg ha a Santiago de Compostela-i zarándokútról van szó, ahol még nem jártam. Híres út ez, Szent Jakab útja. Bevallom, újra kellett kezdenem, hogy átérezzem, hogy egy nem civilizációhoz, kényelemhez szokott ember nyavalygásait érezzem ki a könyvből, hanem az átszellemülés lényegét. Először kényelmesen elhelyezkedve kezdtem a műhöz, majd egy fizikailag, lelkileg megterhelő, embert próbáló körülmények között felcsengtek a fülembe a szavak, és teljesen mást jelentettek. Újra kezdtem hát, és már nem is figyeltem a fizikai megterhelésre, a lélek alakulása került fókuszba. Nem a 800 km gyalogút megtétele a fontos, hanem a lélek útja, amit ez alatt megtesz.

fülcimpa>!
Tolvaly Ferenc – Csepregi Miklós: El Camino – Az út képekben

Baromira be volt harangozva, hogy ennyire-annyira jó, aztán mikor olvastam, vártam a csodát – nem akarom, hogy bennem legyen a hiba – ,de nem, semmi katarzis, ennek ellenére olykor belém hasít, hogy meg kellene tenni ezt a zarándok utat.

szuzii>!

De ösztönösen tudjuk, még akkor is, ha nem hallgatunk megérzéseinkre, hogy a boldogság nem a lármában és a rohangászásban rejlik. A csendben, a nyugalomban van a forrása.

ritusss>!

Ne az állatoktól félj, hanem az emberektől. Legelsősorban önmagadtól!

ritusss>!

Az ember a legrövidebb úton akar eljutni önmagához, ezzel szemben Istenen keresztül eljutni önmagunkhoz a leghosszabb és egyben legnehezebb út. Az egyetlen út.

sirc>!

Szép? Szép, de nem ez a fontos. Kedves? Kedves, de nem ez a fontos. Fiatal? Igen, de az sem fontos. Jóságos? Annak látszik, de nem az a legfontosabb. Hát mi? A szeme. A tekintete. Az arcára telepedő, mindenen átsütő szeretet. A sugárzó lénye. A békéje. Az arcán mosolygó, belső derűje.

sirc>!

Összeköt bennünket valami? … Nagyanyám vére? Az őseink? Akik azért éltek, egy kicsit azért is léteztek, hogy mi egyszer összetalálkozhassunk?

ritusss>!

A szenvedés nélkül nincs Boldogság. boldogság nélkül nincs szeretet. Szeretet nélkül nincs hit. Hit nélkül pedig nincs cél. Maga a hit az út, ami célba juttat.
Ma már nem gondolom, hogy út, szenvedés, fáradság nélkül célba lehet jutni.