Tollas Gábor (szerk.)

Idézetek, ​aforizmák – Német eredetiben 1 csillagozás

Tollas Gábor (szerk.): Idézetek, aforizmák – Német eredetiben

Sorozatunkban német nyelvterületről származó írások olvashatók eredeti nyelven, átírás nélkül. A nyelvtanulók számára adódó nehézségeket fordítási ötletek és a megértést segítő jegyzetek hidalják át. Sokszínű gyűjteményt vehet kezébe az olvasó, melyben a tér és az idő korlátait átugorva bukkanhat ősi japán bölcsességre és Tanzániában fogant gondolatra, míg a főszerep természetesen a német nyelvterületről származó idézeteké. Bízunk abban, hogy az olvasó választ talál kérdéseire, miközben az értékes gondolatok vagy a szórakoztató megjegyzések között böngészget.

Strucc, Budapest, 2003
98 oldal · ISBN: 963953224x

Tollas Gábor (szerk.): Idézetek, aforizmák – Német eredetiben

Tetszett, hogy téma szerint csoportosították ezeket a kis idézeteket, mert néhol egymás alatt teljesen ellentmondó mondatokat találtam, és érdekes volt ennyiféle nézőponttal megismerkedni. Bár a sportolók részét én szívesen kihagytam volna, azon kívül, hogy hírességek szájából hangzottak el, nem volt bennük semmi tartalom. Máshol is ráakadtam ilyen emberkékre, de lehet, hogy csak én nem értettem a csodálatos metaforát.
A szövegek mellett szó szerint az összes ismeretlen szó jelentése oda volt biggyesztve – sokszor még teljesen alapvető szavaké is –, így aztán egyszer se kellett szótárat elővennem, de rengeteg igazán szép és hosszú szó birtokába jutottam. Legalábbis egy részét biztos fel tudom később használni.

konyvolvaso>!

Ein Mensch hat Erfolg, wenn er morgens aufsteht und abends zu Bett geht und in der Zwischenzeit genau das tut, was er tun will.

16. oldal (Bob Dylan)

Virág_>!

Donner ist gut und eindrucksvoll, aber die Arbeit leistet der Blitz.

7. oldal (Mark Twain)

Virág_>!

Ein Mann glaubt nur das, was er sieht, riecht oder anfasst. Eine Frau glaubt nur das, was sie empfindet.

26. oldal (Jean Renoir)

Virág_>!

Drei Dinge lassen sich nur bei drei Gelegenheiten erkennen: die Kühnheit in der Gefahr, die Vernunft im Zorn und die Freundschaft in der Not.

31. oldal (Deutsches Sprichwort)

Virág_>!

Man ist jung, wenn man glaubt, arbeiten zu müssen; man is reif, wenn man hofft arbeiten zu dürfen, und man is alt, wenn man dankbar dafür wird, noch arbeiten zu können.

8. oldal (Ron Kritzfeld)

Virág_>!

Wir haben unsere Erde nicht von unseren Eltern geerbt, sondern von unseren Kindern geliehen.

36. oldal (World Wildlife Fund)

Virág_>!

Die Wissenschaft wird nie ein besseres Kommunikationssystem in den Büros erfinden können als die Kaffeepause.

11. oldal (Earl Paul Wilson)

Kapcsolódó szócikkek: kávé
Virág_>!

Wir neigen dazu, Erfolg eher nach der Höhe unserer Gehälter oder nach der Größe unserer Autos zu bestimmten als nach dem Grad unserer Hilfsbereitschaft und dem Maß unserer Menschlichkeit.

12. oldal (Martin Luther King)

Virág_>!

Der Zank in der Ehe ist die Schneedecke, unter der sich die Liebe warm hält.

52. oldal (Jean Paul)