Veszélyes ​szafári 28 csillagozás

Tőke Péter: Veszélyes szafári Tőke Péter: Veszélyes szafári

Izgalmas, érdekes vadászkalandok, félelmetes emberevő oroszlán, veszedelmes vadorzók, leleményes nyomozás, egy mai, modern szafári fordulatos, ismeretekben bővelkedő története. Mindez megtalálható Tőke Péter új regényében.

Eredeti megjelenés éve: 1988

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Delfin 2000 Móra · Delfin könyvek Móra

Móra, Budapest, 2001
Móra, Budapest, 1988
272 oldal · ISBN: 9631154793 · Illusztrálta: Tőke Péter

Peter_Pasztor>!
Tőke Péter: Veszélyes szafári

Gyerekként nagyon szerettem. Felnőttként is hozza a jó ifjúsági kalandregenyt.

padamak>!
Tőke Péter: Veszélyes szafári

Pörgős, már-már túlcselekményezett kalandregény egy magyar fotós szemszögéből, akit osztrák vadász ba-rátja fizet be a kelet-afrikai szafarira. Három hét alatt annyi esemény történik velük, mint mással három év alatt… A könyvben olykor tudományos leírások illetve a sok afrikai nép tagjának nyelvén írt kifejezések sza-kítják meg/színesítik a vadászatok és a vadorzók lefülelésének történetét. És persze az öt afrikai nagyvaddal (szimba, tembó, furu, mbogo, csui) mindenképpen találkozunk!

dzsobacsi>!
Tőke Péter: Veszélyes szafári

Izgalmas, jól megírt regény. Sok ismeretet ad át, mégis olvasmányos. A vadászkalandok, tájleírások megragadóak, a nyomozós szál azonban egy kicsit elnagyolt.
Az is egy kicsit furcsa, hogy a boyok közül szinte mindegyik más törzsből való (nem tudom mennyire hihető ez, a valóságban tudnának-e együttműködni)spoiler. Jó nagy stábbal indulhatott ez a szafari.

Gáborr_Nagy>!
Tőke Péter: Veszélyes szafári

1-2 helyen izgalmas könyv , de nem dörrent nagyot. Egyáltalán nem tűnik hitelesnek, mintha az elbeszélő nem járt volna Afrikában, csak olvasott volna néhány Kittenberger könyvet, és abból szerezte ismereteit, még a szófordulatai is visszaköszönnek( váll-lap lövés, tisztán hallottam a golyó becsapódását stb.) A vadászatokat leíró részeket untam. A küzdelem a vadorzókkal viszont eredeti és izgi. Nagyot rontottak a köteten a szerző csapnivaló rajzai. És az elbeszélő egy fotós, de egyetlen fénykép sincs a könyvben, ez is végiggondolatlan és hiteltelen.

Eynregiujkonyvek I>!
Tőke Péter: Veszélyes szafári

Ez jó könyv, nem bánom, hogy megismertem. Csak vadász történetekre számítottam, de rádöbbentem, hogy itt egy kalandregényről van szó, ami elég jól meg lett írva. Egy kis akció és krimi is belefért, mindezek színesebbé tették a történetet. Összességében könnyen érthető és olvasható könyv, tetszik a helyszín és a pörgés is. El sem maradhatott a beszámolóm róla: http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2017/09/toke-peter-ves…

padamak>!

A halál egyik megjelenési formája sem szívderítő, de mi különösen pocsék halálnak néztünk elébe; a kilátás, hogy másodperceken belül híg iszap tolul a szánkba és orrunkba, jeges félelemmel töltött el, ám egyúttal valami furcsa megnyugvás is szétáradt bennem: mégiscsak különb módja ez az életből való távozásnak, mintha hónapokig, évekig kéne sínylődnöm valamilyen gyógyíthatatlan nyavalyában!

223. oldal – 34. (Móra Ferenc Könyvkiadó, 1988)