Veszedelem ​az ősvilágból 55 csillagozás

Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

Nem akármilyen kalandok esnek ebben a regényben. Hősei mit sem sejtve tanulmányi kirándulásra indulnak, aztán egyszerre csak a földtörténeti őskorban találják magukat. Páfrányfák alatt osonnak, és páncélos őshüllőkkel viaskodnak. Társuk különös ember. Minden megnyilatkoztatása csupa titok, félelmetes ereje hol elriasztja őket, hol meg tiszteletet ébreszt bennük. Sokáig bizony azt sem tudják, vajon neki köszönhetik-e, amiért percről percre az élet és halál mezsgyéjén járnak a lélegzetelállító kalandok közben. Ahogy azonban egymást érik az izgalmas kalandok, fokról fokra úgy lesz előttük világos: nem is őket fenyegeti az igazi veszély, hanem az emberiséget. Furcsa ötlet, ha ez az érdekes regény nem volna, elképzelni sem tudnánk könnyen, hogyan is fenyegetheti veszély az emberiséget – az ősvilágból.

Eredeti megjelenés éve: 1986

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek Móra

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2013
ISBN: 9789633768204
Móra, Budapest, 1986
234 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631144224 · Illusztrálta: Tőke Péter

NyZita>!
Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

Fú, dinoszauruszok áradata! Nem győztem folyamatosan keresgélni róluk a képeket, oldalanként bukkant fel egy-egy újabb faj.

Az eleje kicsit nehezen indult, nem is igen tudtam, mi lesz belőle. Ősvilági kalandregénynek tűnt. Bár már az első oldalakon befut egy 180 km/h-s (!!) sebességű MÁV szerelvény, útban a Bakonyba – na itt biztosra vettem, hogy csakis sci-fi-ról lehet szó! :D

És szép lassan bitang jó kis ifjúsági tudományos-fantasztikus kerekedett belőle, időutazókkal, őrült tudósokkal, evolúciós kísérletekkel, lézerstukkerekkel, kiborgokkal… Igazi, kisfiúknak való retró olvasmány – maguk a szereplők is inkább viselkednek kiskamaszként, bár az író erősen állítja, hogy főiskolások.

Néha kicsit zavaró a nézőpontok és ezáltal az időpontok közti ugrabugrálás, meg hatalmas környezetvédelmi propaganda az egész sztori, bár ez utóbbiból sosem lehet elég, szóval nem is nevezném a könyv hátrányának. Összességében tényleg tetszett!

Busmen>!
Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

Nagyon jó kis fantasztikus regény ! Már kisgyermek korom óta imádom a scifit , s ez volt az egyik első kedvencem ebben a témában!

kisssan27>!
Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

Biológia szakos fiatalok csoportja őslények világába kerül, további meglepetésekkel.

MortuusEst>!
Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

Azt hiszem ez a könyv akkor tetszett még, amikor nem sok referencia volt előttem sci-firől, dínókról… kalandregényről. Nincs semmi baj vele. Velem van baj… az, hogy már nem vagyok tíz éves.

Gáborr_Nagy>!
Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

A sztori egész jó lett volna, de mégsem működött. Nagyon zavart, hogy egyszer a főszereplő mesél, később meg váltunk, és olyanokat ír le a szerző, amit a mesélő nem is látott. Meg az állandó okoskodás, amikor van egy veszélyekkel teli helyzet, menekülés, küzdelem, akkor közben nem beszélünk ősnövényekről latin nevekkel dobálózva. Ebből a történetből Nemere írt volna jó regényt. A szerző rajzai is elég gyengék.
És nem tudom, csak engem zavar-e, de a szerző állandóan így toldalékol: Zsanettot. Az nem Zsanettet ma már?

BrushScript>!
Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

A 80-as években jó volt gyereknek lenni. Nem volt okostelefon, számítógép is csak nagyon keveseknek (a tévére köthető Atari pong, esetleg Commodore 64), és ha eltekintünk a szép számmal készített és sugárzott, gyerekorientált tévéprogramoktól, sorozatoktól, akkor logikus, hogy mivel töltötte a szabadidejét egy hozzám hasonló kocka… Mert ugye focizással a cipőből folyton kiszabaduló lúdtalpbetét miatt, a fáramászással egy agyrázkodással és egótöréssel járó zuhanás miatt, kuglizással egy nagylábujjra pottyanó golyó miatt kellett felhagynom. A szovjet bicajomnak folyton leugrott a lánca. A lányoktól meg anyukám óvott nagyon… Mi maradt tehát? Az olvasás. Még szerencse, hogy nem voltam rövidlátó is…

Faltam a Delfin könyveket. A többkönyves szerzők közül egyértelműen Tőke Péter volt a kedvencem (bár Astrid Lindgren és Adam Bahdaj sem volt kutya). A Nyevigákkal nem tudtam betelni, lassan levált a borítója, annyiszor olvastam el. És ekkor megjelent a Veszedelem. Egyszerűen tökéletes volt.

Minden, ami a kötelező olvasmányokból hiányzott.
Tinisrácok és lányok.
Android.
Őslények.
Időutazás.
Energiapajzs.
A DC-féle Villámhoz hasonló sebesség.
Szakállas gonosz (hopp, ebben lehet, hogy Gárdonyi megelőzte Tőkét…)

Sokan vannak úgy vele, hogy a gyerekkoruk emlékezetes olvasmányai felnőttként legfelejbb önmagukra való rácsodálkozást váltanak ki, de az én esetemben az újraolvasás csak méginkább megerősített abban a hitben, hogy Tőke Péter nagyon értette a dolgát, mert még most is, sok évvel az első olvasás után le tud kötni.

De hogy kinek ajánlanám? Attól tartok, senkinek. A fanyalgó felnőttek, modern szórakoztató eszközökkel túlszaturált, olvasásiszonyos tinik biztosan utálnák minden betűjét.

De aki abban a korban nőtt fel és hozzám hasonlóan a jó értelemben vett nosztalgia elönti néha, annak talán igen…

ikunob>!
Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

Gyerekkorom egyik kedvence, amit ma délután hirtelen felindulásból előkaptam és most is nagyon tetszett. Nem kopott meg a varázsa.

moni79>!
Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

Gyerekkoromban olvastam, nem emlékeztem a sztorira, pedig felejthetetlen. Részben tényleg a Jurassic park-ra emlékeztet, részben egy egy bizarr és sajátos humorú történet. Még jó, hogy a végén az emberiség is észbe kap.

Eta IP>!
Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

Gyerekként élveztem, felnőttként megállapítottam, hogy a története jobb, mint a Jurassic Parké. :-)

NewL P>!
Tőke Péter: Veszedelem az ősvilágból

Nagyon jó kis kalandregény. Az őslények leírása nagyon szemléletes, akár így is nézhettek ki. Amúgy is szeretem a dinoszauruszukat, így a könyv még izgalmasabb volt számomra.

kisssan27>!

– Bocsásson meg – szólt remegő hangon –, de miért akarja elpusztítani az embereket?
– Mert nem érdemlik meg, hogy éljenek, és kiirtsanak minden életet a Földön; sőt talán magát a földgolyót is elpusztítsák – hangzott a felelet.

NyZita >!

Amit mondott, logikusnak tűnt, némi fejtöréssel mi is rájöhettünk volna. Ám ha Zengei velünk volt, bennünk szünetelt kissé a gondolkozás. Eleven példája volt annak, hogy a magasabb rendű intelligencia nemcsak pozitív hatással lehet a környezetére.

2. fejezet

moni79>!

A halálba merevült arc most még csúnyább volt, mint az életben, ám ez már semmit sem számított annak a férfinak, aki meg akarta váltani a világot, és nem félt eljönni az őshüllők közé, de hiányzott a bátorsága egy közönséges plasztikai műtéthez, mely elfogadható archoz juttatta volna.