Afrikai ​nyomozás 23 csillagozás

Tőke Péter: Afrikai nyomozás

A Veszélyes szafári után Tőke Péter ismét Afrikába, most Kelet-Afrika hegyvidékére kalauzol minket. Egy fiatal magyar lány barátjával és egy pocakos, kedélyes öreg vadász társaságában Kenyába indul, hogy fölkutassa a titokzatos „nandi medvét”. Létezik-e vajon ilyen állat? A tét hatalmas: a dúsgazdag amerikai nagybácsi öröksége. Számtalan bonyodalom, veszély, rejtélyes gyilkossági kísérletek, kaland szerelem. Az író a tőle megszokott humorral színezi a történetet, amely fordulatosságában, izgalmas részleteiben vetekszik sok jó krimivel. Remekül fogtok szórakozni, és ha kedvelitek Afrika állat- és növényvilágát, érdekes dolgokat tudhattok meg róla.

Móra, Budapest, 1989

kratas P>!
Tőke Péter: Afrikai nyomozás

Ez jó volt, de azért a nosztalgia faktor miatt adom csak meg neki a négy csillagot – főleg amikor Tóni bá a Trabantját hiányolta az afrikai utakon, az vágott oda rendesen –, a vadászatot és a védtelen állatok trófeáért történő lemészárolását ugyanis nagyon gyűlölöm.
Izgalmakban nem volt hiány, engem meglepett a végén amikor kiderült, hogy ki a „tettes” spoiler.

bambali>!
Tőke Péter: Afrikai nyomozás

Aranyos, humoros írás, a régi Delfin könyvek hangulatát idézi.

Teljesen véletlenül került a kezembe, nem bánom, hogy elolvastam, annak ellenére, hogy elítélem a vadászatot.

NyZita>!

Nagyon jó!!!!
Rövid, az utolsó mondatig izgalmas kis történet, a régi Delfin-könyvek hangulatával.

Gyilkos hajóút, afrikai szafari, egy legendás szörnyeteg, milliós örökség… van itt minden! Sőt, Tóni bá, a kisnyugdíjas hobbivadász jóvoltából a humort sem kell nélkülözni.

Szóval ha már rég volt részed igazi ifjúsági, jólesően nosztalgikus kalandban, akkor vágj neki Afrikának hőseinkkel együtt a nandi medve nyomában! Ráadásul szuahéli szókincsünket is gyarapíthatjuk kissé. Nekem, a nagy állatbarátnak mondjuk kiválóan megfelelt volna egy cseppet kevesebb elefánt-, antilop- és varacskosdisznó-trófea is, de hát mit lehet tenni, mégiscsak egy vadász-expedícióról van szó.

Bevallom, életemben nem hallottam még a szerzőről. Nagy hiba. Biztos fogok még olvasni tőle.

csartak P>!
Tőke Péter: Afrikai nyomozás

Ebből tudom azóta is hogy a simba szuahéliül oroszlán. :)

lampard12>!
Tőke Péter: Afrikai nyomozás

Nagyon kellemes kis könyv volt, sörözgetés közben pont ideális olvasmány :D olvastatta magát, nem volt üresjárat, vicces is volt,kalandos is, rejtélyes is,nekem nagyon tetszett :D bár az ilyesfajta vadászatot elítélem,mikor lesből 50 méterről lőnek szegény állatra, hogy aztán majd kitehessék otthon a „trófeát”,de ezenkívül nagyon bejött a könyv:) Tóni bá pedig haláli figura:D

padamak>!
Tőke Péter: Afrikai nyomozás

Ez mekkora sztori volt!!! Úgy emlékszem, hogy a leggyorsabban kiolvasott, legjobban székhezszögező kalandkönyvem, pörgős villámgyorsan végeztem vele. Minden fejezet úgy ér véget, hogy falnád a következőt. Nagyon jó!

NyZita>!

„Nem tud angolul” – akartam mondani, de torkomra forrott a szó, mert Tóni bácsi bal keze hanyag eleganciával ütötte félre
az arcába meredő puskacsövet, s ugyanakkor jobbjával előrántotta zsebéből az öngyújtópisztolyt.
– Handzsup, boj! – mondta vészjósló hangon Gordonnak.