Spawn: ​Kezdetek 4. (Spawn 4.) 31 csillagozás

Todd McFarlane: Spawn: Kezdetek 4.

A ​legendás író és rajzoló, Todd McFarlane a Spawn-sorozattal egy ikonikus antihőst szabadított a világra, és minden idők legsikeresebb független képregényfolyamát indította el.

Spawn, az ivadék egyetlen más hőshöz sem hasonlítható. Al Simmons kormányzati ügynökkel a saját emberei végeztek. Feltámadva a pokol legmélyebb bugyraiból a Spawn nevű harcosként tér vissza a Földre, és őrzi New York elhagyott sikátorait. Saját múltját kutatva megküzd az őt feltámasztó sötét erőkkel, különös ellenségekkel találja szemben magát, és valószínűtlen szövetségesekre lel. Miközben megtanulja kordában tartani új szuperképességeit, lassanként teljességében megérti mindazt, ami visszahozta őt az élők sorába – és mindazt, amit maga mögött hagyott a Földön.

A Spawn: Kezdetek 4. kötete azokat a történeteket és rajzokat tartalmazza, amelyek örök érvényű alkotássá tették a Spawnt. Benne Marc Silvestri művészete mellett izgalmas történeteket találhatunk a Spawn… (tovább)

Eredeti cím: Eredeti cím: Spawn Origins Collection Volume 4

Infinity, 2023
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631289350 · Fordította: Bárány Ferenc, Galamb Zoltán · Illusztrálta: Billy Tan, Matt Banning, Mark Pennington, Greg Capullo, Marc Silvestri, Todd McFarlane
Magánkiadás, Pereszteg, 2017
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631289350 · Fordította: Galamb Zoltán, Bárány Ferenc · Illusztrálta: Todd McFarlane, Marc Silvestri, Mark Pennington, Batt, Billy Tan

Jason Wynn

Th3DarkKn1ght>!
Todd McFarlane: Spawn: Kezdetek 4.

Spawn – Kezdetek negyedik kötete egy igen erős négyrészes történettel indít, ami az eddig útjukra bocsátott szálakat terelgeti egymás felé, hogy végül összefogja őket. Az utána következő egyszerűbb történetet Marc Silvestri (The Darkness, X-men) rajzolta. Ennek érdekessége, hogy 1994-ben az Image alapítói, úgy döntöttek, hogy egy alkalomra átadják egymásnak addig futó címeiket. Így történhetett meg, hogy Silvestri megrajzolhatta a Spawn 25. számát, míg McFarlane a Cyberforce 8. füzetén dolgozott. Legvégül pedig egy lehangoló történet szolgál a kötet befejezéseként.

Vadászat: A történet azzal indít, hogy Spawn arcát, egy cipőfűző segítségével összefoltozzák, mert összefutott valakivel. Na vajon kivel? https://1.bp.blogspot.com/-WBJhTAOhqTE/WPBHO1DYskI/AAAA… XD Miután megkapta az elsősegélyt, megtudja, hogy a maffia egyik verőembere zaklatja a sikátor lakóit, ezért úgy dönt, megszorongatja kicsit a Dont. Közben Terry-t minden létező szervezet el akarja takarítani az útból, a CIA-én keresztül a rendőrségen át egészen a helyi maffiáig. Ráadásul Overt-Kill-t újraépítették és egy újabb összecsapásra készül a Pokolivadékkal. Tetszett, hogy szinte mindenki összefut, mindenkivel. Itt inkább Terry-n van a hangsúly, de ezt egyáltalán nem bántam. Nagyon szórakoztató és jól megírt történet, egész sok akcióval, és ahogy Spawn végül elvarrja a szálakat, az is ötletes. Kedvenc részem amikor a CIA Terry házát figyeli és közben megérkeznek a maffia bérgyilkosai.

Rengések: Spawn látszólag a sikátor területéért harcol egy démonnal. A végén kiderül, hogy teljesen másról van szó és az addig démonnak hitt ellenfél, igazából nem is démon és nem is ellenfél. Ez Tremor bemutatkozó története. Nem tudom, hogy McFarlane mekkora szerepet szánt neki, egyszer-kétszer szerepelt itt-ott, utána nagyon eltűnt ez a karakter. Pedig egészen vállalható eredettel rendelkezik. Ezt a fejezetet inkább Marc Silvestri képei teszik érdekesebbé. A rajzai annyira nem ütnek el a megszokott stílustól, így egyáltalán nem zavaró. Nála Spawn masszívabbnak tűnik, de igazán a hosszú lábú Wandán látszik, hogy nem McFalane munkája. A színezés is nagyon jó, főleg meleg színekkel operál, ami nagyon passzol Silvestri stílusához. Összeségében egy közepes melléktörténet, jó rajzokkal.

A Sötétség: Spawn-nak elege van, hogy cselekedetei mindig bajba sodornak másokat, ezért úgy dönt, hogy kivonja magát az események forgatagából. A történet végére jobb belátásra tér, de sajnos rá kell jönnie, hogy átmeneti semlegességéért másoknak kellett fizetnie. Sötét hangulatú Spawn történet, amely az Ivadék lelkiállapotába enged némi bepillantást.

Ez a kötet is minőségi szórakozást nyújt, kíváncsian várom, mit tartogat a következő!

Todd McFarlane: Spawn: Kezdetek 4.

Másik kedvencem. Nem csak azért, mert visszatért Overtkill, hanem azért is, mert a kötet zárósztorijában, a Sötétségben címűben Spawn lelkivilágára vethetünk 1 pillantást. Szerencsétlen épp mélyponton van, elege van, de mikor épp összeszedné magát, jön 1 igazi gyomros, amire se ő, se mi nem számítottunk. na jó, mi 1 kicsit számíthattunk rá, hisz itt szinte senki nem kapja meg az áhított happy endet, még átmenetileg se Mit mondhatnék még róla? Az előzőekhez hasonlóan ez is kiváló lett és ennyi.

Melani>!
Todd McFarlane: Spawn: Kezdetek 4.

Összefut egy pár szál, és sokat halad a történet. Kapunk egy csomó infót, meg egy újabb adag kérdést is, csak hogy nehogy elfogyjanak :) Néhány szál lezárul, és egyre többen tudják meg, hogy él valami nem e világi a sikátorban. A nap hőse pedig ezúttal: Twitch. A két zsaru a legjobb mellékszereplők eddig a történetben. Spawn pedig lassan válaszúthoz ér, és el kell döntene merre haladjon tovább.

Rodwin>!

Általában havonta egyszer jön el ez a nap.
Alig várjuk. Szükségünk van rá.
Ez a fizetésnap.

26. rész

Psycho_Goreman>!

De ha nincs elég pénzünk, elég gonoszságunk, a világ megvet bennünket. Vagyis helyünk a világban nem a szívünkben lévő jótól, hanem a pénztárcánkban szunnyadó gonosztól függ.

TribeBubu P>!

Erő. Hatalom.
Az őrület építőkockái.

22 — 1994. JÚN. VADÁSZAT — MÁSODIK RÉSZ (Magánkiadás, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: erő · hatalom · Jason Wynn · őrület
Psycho_Goreman>!

Senki, de senki nem szabhatja meg nekem, hogyan éljek, és a halálomig harcolni fogok azért, hogy ez igaz maradjon.

Spawn sorozat · Összehasonlítás