Spawn: ​Kezdetek 11. (Spawn 11.) 18 csillagozás

Todd McFarlane: Spawn: Kezdetek 11.

A ​legendás író és rajzoló, Todd McFarlane a Spawn sorozattal egy ikonikus antihőst szabadított a világra, és minden idők legsikeresebb független képregényfolyamát indította el.

Spawn, az ivadék egyetlen más hőshöz sem hasonlítható. Al Simmons kormányzati ügynökkel a saját emberei végeztek. Feltámadva a pokol legmélyebb bugyraiból a Spawn nevű harcosként tér vissza a Földre, és őrzi New York elhagyott sikátorait. Saját múltját kutatva megküzd az őt feltámasztó sötét erőkkel, különös ellenségekkel találja szemben magát, és valószínűtlen szövetségesekre lel. Miközben megtanulja kordában tartani új szuperképességeit, lassanként teljességében megérti mindazt, ami visszahozta őt az élők sorába – és mindazt, amit maga mögött hagyott a Földön.

A Spawn: Kezdetek 11. kötete azokat a történeteket és rajzokat tartalmazza, amelyek örök érvényű alkotássá tették a Spawnt. Benne a rajongók kedvencévé vált rajzoló, Greg Capullo (The Creech) művészete mellett… (tovább)

Infinity, 2023
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158084789 · Fordította: Galamb Zoltán · Illusztrálta: Todd McFarlane, Greg Capullo, Chance Wolf
Infinity, Fertőd, 2019
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158084789 · Fordította: Galamb Zoltán · Illusztrálta: Chance Wolf, Todd McFarlane, Greg Capullo

Th3DarkKn1ght>!
Todd McFarlane: Spawn: Kezdetek 11.

spoiler Az Ivadék elhatározza, hogy itt az ideje visszaszereznie a feleségét, de ehhez előbb le kell számolnia Jason Wynn-nel! Ezt vezeti fel az Identitás.

A következő fejezetben a CIA főnöke bezárkózott az erődítményébe, melyet majd 200 katona véd. Spawn jó kommandóshoz híven, belopakodik az épületbe, majd Wynn keresésére indul. Hú, ez nagyon jó volt! A horror zseniálisan keveredett az akcióval. Ez volt a kötet legjobbja!

Amíg Spawn Wynn-nél akciózott, Sam és Twitch összefutott Cogliostro-val, aki elmeséli nekik az Ivadék történetét. Szerintem ezt a részt azoknak szánták, akik esetleg most kapcsolódnak be a történetbe, a mozifilm hatására. Erre utalhat a borító is. Ezt mind stílusosan teszi, minden oldalon egy-egy nagy rajz szerepel. De mivel nekem semmi újat nem tudott nyújtani, így rendkívül unalmasnak éreztem.

A Démonok fejezetben Spawn a feleségéről dédelgetett álmai összedőlnek spoiler, kapcsolata Terry-vel kezd megromlani. Mivel már nem maradt semmije, újra a hajléktalanok társaságát keresi. Közben Cogliostro próbálja rávenni a nyomozópárost, hogy Spawn segítségére legyenek, ha majd úgy hozza a sors!

Az utolsó két fejezetben egy fura teológiai vita következményeként kegyetlen háború robban ki a sikátorokban. A Szörny is visszatér, aki tényleg olyan, mint Bob a Twin Peaks-ből :D. Spawn nem érti miért, de cserben hagyja a ruhája, ennek köszönhetően nagyon csúnyán elbánnak vele. Eljött az idő, hogy Sam és Twitch a segítségére siessen.

A Wynn ellen támadástól eltekintve ez egy lassabb tempójú, néhol unalmasa kötet volt. A vége viszont annyira durva, hogy attól újra feltámadt a lelkesedésem!

Spawn sorozat · Összehasonlítás