Spawn: ​Az ivadék 21. (Spawn 21.) 11 csillagozás

Todd McFarlane – Brian Holguin – David Hine: Spawn: Az ivadék 21.

A ​legendás író és rajzoló, Todd McFarlane a Spawn sorozattal egy ikonikus antihőst szabadított a világra, és minden idők legsikeresebb független képregényfolyamát indította el.

Spawn, az ivadék egyetlen más hőshöz sem hasonlítható. Al Simmons kormányzati ügynökkel a saját emberei végeztek. Feltámadva a pokol legmélyebb bugyraiból a Spawn nevű harcosként tér vissza a Földre, és őrzi New York elhagyott sikátorait. Saját múltját kutatva megküzd az őt feltámasztó sötét erőkkel, különös ellenségekkel találja szemben magát, és valószínűtlen szövetségesekre lel. Miközben megtanulja kordában tartani új szuperképességeit, lassanként teljességében megérti mindazt, ami visszahozta őt az élők sorába- és mindazt, amit maga mögött hagyott a Földön.

A Spawn: Az ivadék 21. kötete azokat a történeteket és rajzokat tartalmazza, amelyek örök érvényű alkotássá tették a Spawnt. Benne Philip Tan rajzoló művészete mellett izgalmas történeteket találhatunk David Hine… (tovább)

Infinity, Fertőd, 2021
400 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155982149 · Fordította: Galamb Zoltán · Illusztrálta: Philip Tan, Angel Medina, Danny Miki, Victor Olazaba, Allen Martinez, Edgar Tadeo, Ryann Winn, Jonathan Glapion

Darth_Revan>!
Todd McFarlane – Brian Holguin – David Hine: Spawn: Az ivadék 21.

Spawn, 21. kötet
Ez valami szenzációs volt. Ez a gyűjteményes kötet tartalmazza a komplett Armageddon-sztorivonalat. Ami piszok hosszú lett. Egészen elképesztő méretet öltött a történet epikussága. Végig az volt az érzésem, hogy a sorozat zárását olvasom. Mintha azért írta volna meg ezt a sztorit David Lin és Todd McFarlane, hogy mindent lezárjanak. Persze tudom, hogy a Spawn ment tovább és Amerikában bőven túlvannak már a 300. számon is. Így kevésbé okozott meglepetést a történet vége.
Annál inkább volt katartikus élmény a Spawn-mitológia kiteljesedése. A vallás oldaláról nézve iszonyatosan tabudöntő volt a képregény. Azt hiszem, a hithű keresztények istenkáromlásokat mormolva olvashatják magukban a képregény lapjait. spoiler
Armageddon 1-14. rész, 150-163. szám.
spoiler
Ezzel akár véget is érhetne az egész széria. Viszont jön a csavar.
Hazatérés, 164. szám.
spoiler
Nagyon nagyszabású volt ez a kötet, a képregénysorozat egyik abszolút csúcspontja. Nem tudom, hogy ezt még le lehet-e valamivel körözni. Kiváló.

Spawn sorozat · Összehasonlítás