Spawn: ​Kezdetek 6. (Spawn 6.) 31 csillagozás

Todd McFarlane – Alan Moore: Spawn: Kezdetek 6.

A ​legendás író és rajzoló, Todd McFarlane a Spawn sorozattal egy ikonikus antihőst szabadított a világra, és minden idők legsikeresebb független képregényfolyamát indította el.

Spawn, az ivadék egyetlen más hőshöz sem hasonlítható. Al Simmons kormányzati ügynökkel a saját emberei végeztek. Feltámadva a pokol legmélyebb bugyraiból a Spawn nevű harcosként tér vissza a Földre, és őrzi New York elhagyott sikátorait. Saját múltját kutatva megküzd az őt feltámasztó sötét erőkkel, különös ellenségekkel találja szemben magát, és valószínűtlen szövetségesekre lel. Miközben megtanulja kordában tartani új szuperképességeit, lassanként teljességében megérti mindazt, ami visszahozta őt az élők sorába — és mindazt, amit maga mögött hagyott a Földön.

A Spawn: Kezdetek 6. kötete azokat a történeteket és rajzokat tartalmazza, amelyek örök érvényű alkotássá tették Spawnt. Benne a rajongók kedvencévé vált rajzoló, Greg Capullo művészete mellett izgalmas történeteket… (tovább)

Infinity, 2023
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158084710 · Fordította: Galamb Zoltán · Illusztrálta: Todd McFarlane, Greg Capullo, Tony Daniel, Kevin Conrad
Infinity, Fertőd, 2018
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158084710 · Fordította: Galamb Zoltán · Illusztrálta: Todd McFarlane, Kevin Conrad, Tony S. Daniel, Greg Capullo

Spawn / Az Ivadék (Al Simmons) · Cogliostro

Rodwin>!
Todd McFarlane – Alan Moore: Spawn: Kezdetek 6.

McFarlane tovább folytatja ámokfutását kedvenc antihőse lévén. Ez a kötet is nagyon szórakoztató volt számomra. Bár ha egy laikus csak belelapozna és meglátná a sok elborult képet, amit a kötet tartalmaz, bizonyosan kérdőre vonná az elmeállapotomat.
A sztori ugyebár összefügg, és közvetlen folytatása az előző könyvnek. McFarlane szavaival teljesen egyet értek az előszóban, hogy az előző kötetben miért is tette Spawn, azt amit Kincaiddel. spoiler
Spawn továbbra is mint általában mindig benne van a kátyúban, Terry új munkájának köszönhetően pedig még jobban bele tudja ásni magát a közelmúlt eseményeibe.
Twitch pedig továbbra is egy zseniális karakter, igen ütős párost alkotnak a társával. Így a családját megismerve igen leesett az én állam is.
Vendégírónk pedig Alan Moore, rá jellemzően igen elborult fejezetet írt a nagyközönségnek.
Ki ebbe a világba belép, nem nagyon tud szabadulni, máris kapnék a következő részért.
A képi világ pedig lélegzetelállító, amit a rajzolók művelnek a pennával.

Infinity, Fertőd, 2018
Th3DarkKn1ght>!
Todd McFarlane – Alan Moore: Spawn: Kezdetek 6.

Spawn visszatért New York-ba és ennek örömére a Violátor máris az életére tör! Az Árnyak fejezet lényegében erről szól. Violátor jól felkavarja a szálakat azzal, hogy összefog Jason Wynn-nel. Twitch nyakig gipszben lábadozik, egy Vámpírnak köszönhetően (el kell olvasnom a Vérbosszú mini sorozatot!). Kedvenc részem, amikor Spawn végez a drogdílerrel, az még gyerekként beleégett az agyamba! :D

Spawn végre elhatározta magát, hogy bosszút áll és kinyírja Wynn-t! Már nagyon vártam, hogy eljussunk idáig és a Csapda című fejezet ezt el is hozta. Persze, ez sem úgy alakul, ahogy azt az Ivadék eltervezte. Spawn eddigi világa, jó szokáshoz híven, ismét a feje tetejére áll. Sam és Twitch sem jártak jobban a Banks rendőrfőnök utáni nyomozással. Rendkívül akciódús és szórakoztató ez a fejezet! Ami viszont ismét nagyon felhúzott, hogy Wanda képtelen meghallgatni Spawn-t! Pedig megérdemelné!

Jöjjön Alan Moore története, A Szörny. Hát ez nem volt egy nagy eresztés! A címszereplő Szörny (aki úgy szörny, hogy Freak. Tehát nem egy szörnyetegre kell gondolni, Ő szimplán egy ember, aki megőrült. Lényegében olyan, mint Joker. Nem véletlenül hozom fel ezt a párhuzamot a történet és a rajzok ismeretében. Ha már rajzok, a Szörny nagyon emlékeztet Bob-ra a Twin Peaks-ből! XD) kihasználja Spawn naivitását és együttérzését, hogy segítsen neki bosszút állni azon, aki ilyenné tette. Itt sem minden az, aminek látszik és a végén van egy nagyon kiszámítható csavar is. Nekem ez a történet nem tetszett! Olyan, mintha Moore nem értené Spawn-t és ezért az Ő írásaiban karakteridegenként hat a jelleme. Emellett még nem is izgalmas.

Végére maradt az Elmejátékok, ami egy Frankensteinszerű horror, némi náci kísérletes mellékízzel. Az orvos és a felesége története nekem nagyon tetszett és kíváncsi vagyok, hogy az itt felvezetett új karakterből mit fognak kihozni! Tony Daniel munkája ez a fejezet és az elején a biztonsági őr feje olyan szinten el van rajzolva, hogy az már nevetséges! Úgy fest, mint egy mutáns teknősbékaember! XD Nem véletlenül Capullo a favorit!

Ez a kötet hozta az elvárható jó szintet, de ennél többet most nem.

Psycho_Goreman >!
Todd McFarlane – Alan Moore: Spawn: Kezdetek 6.

A 2. Spawn kötet, amit Alan Moore miatt vettem meg. Az árnyak és a Csapda c. részek újfent remekek lettek, főleg az utóbbinak a befejezéséért vagyok oda, viszont a Moore által jegyzett A szörny sztori személyszerint nekem nem igazán jött be, de meg nem tudnám mondani, hogy mi ennek az oka. Ahogy a kötetet záró történetet, az Elmejátékokat se csíptem, de ennél legalább tudom, hogy az nem tetszett csak, hogy unalmasnak találtam. De az első két rész bőven kompenzálta az utóbbi 2-t, így csak fél csillagot vonok le.

Leah P>!
Todd McFarlane – Alan Moore: Spawn: Kezdetek 6.

Azzal adtam vissza a páromnak hogy kérem a folytatást:)
-De hát most viszed a trónok harca képregényeket is.
-Nem baj. Gyors elolvasom :)

Höhh érdekesen alakulnak a dolgok, úgy tűnik a Violátortól Spawn nem szabadul meg, és én sem. Pedig kedvelni szoktam a gonosz karaktereket. De őt rühellem.
A Szörny története érdekes volt. És a „hajléktalan" ősz hajú segítő is egyre jobban érdekel.

pelikanbence>!

„Az elmúlt néhány évben az éj új teremtményeként próbáltam megismertetni Spawnt, akinek háttere és kiképzése azonban több agressziót megenged a problémái kezelésében. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mivel erőszakosabb Batmannél, jobb hős nála. Ami azt illeti, ez a legtöbbször még több bajt hoz a fejére. Másrészről sosem értettem, hogy Batman, aki tisztában van a ténnyel, hogy a Joker egy pszichopata gyilkos, folyton csak eltángálja és börtönbe küldi őt, hiába tudja, hogy előbb utóbb megszökik onnan, és megint gyilkolni fog. Az évek során szó szerint több száz halál szárad a Joker lelkén, amelyeket Batman megakadályozhatott volna, ha meghozza a szükséges döntést, és a másvilágra küldi őt. Nem azt mondom, hogy minden hősnek ölnie kell, de bizonyos helyzetekben ez a logikus megoldás. Az 5. részben Spawn ezért tette Billy Kincaiddel azt, amit tett, hogy az az elvetemült gyilkos többé egyetlen gyermek életét se olthassa ki.”
Todd McFarlane
Spawn-levelezőrovat, 34. szám

TribeBubu P>!

Cogliostro: Hát nem érted? A Pokol akarja, hogy ezt tedd.
Spawn: Néha nekik is lehet igazuk.

34. szám – 1995. augusztus – Árnyak – Második rész (Infinity, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Cogliostro · pokol · Spawn / Az Ivadék (Al Simmons)
Psycho_Goreman >!

Nem hinném, hogy létezik „normális ember”, legalábbis errefelé nem…

Spawn sorozat · Összehasonlítás