Igazából ​mennyország 81 csillagozás

Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Az ​Igazából mennyország az elmúlt évek egyik legnagyobb könyvsikere, 2010 novembere óta vezeti az amerikai sikerlistákat. Nemcsak azért, mert egy tüneményesen megírt történet, hanem mert Colton Burpo, a klinikai halálon átesett kisfiú esete a szkeptikusokat is elbizonytalanította, a viták megtöltötték a sajtót.

Egy négyéves kisfiúnak műtét közben leállt a szíve, de az orvosoknak sikerült újraéleszteniük. Amikor magához tért, csupa olyasmiről kezdett mesélni, amiről valójában nem is tudhatott. A mennyországban járt, és arról beszélt, hogy lenézett az orvosra, aki operálta, és látta a várószobában imádkozó apját is. A családja nem tudta, mit gondoljon, de a kisfiú megdönthetetlennek látszó bizonyítékokkal állt elő. Elárulta, hogy találkozott meg sem született nővérével, akiről senki sem tett említést neki. Találkozott dédapjával, aki születése előtt harminc évvel halt meg, a beszélgetéseikből pedig olyan részletek derültek ki, amelyekről senkitől sem tudhatott. Colton leírja… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

XXI. Század, Budapest, 2011
198 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638926258 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

deardurr
Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország Egy kisfiú megdöbbentő története a mennyországba tett utazásáról és csodálatos visszatéréséről

Első értékelés:Előre is bocsánat, hogy lepontozok egy „megdöbbentő” és „siker listákat vezető” könyvet, ami ráadásul egy keresztény családról szól, azon belül is egy kisfiúról, aki mivel átélte a klinikai halál állapotát, tud erről beszélni….
De: Abszolút nincs jól megírva, mert unalmas, részletekbe menő, felesleges leírások hemzsegnek benne. Elhiszem, hogy ilyen az életük, de a „jól teleettük magunkat finom olasz tésztával este 10kor”, és hasonló beszámolók abban kellene, hogy megerősítsék a lelkész urat, hogy BAZI EGÉSZSÉGTELENÜL élnek, és nem csoda, hogy egyikük vakbele sincs meg, sőt képesek várni a nem egészen négy éves gyerekkel is addig, amíg nem perforálódik el… Hát szóval… Az, hogy majdnem meghalt, szerintem egy jel. Annak a jele, hogy Isten szereti őket, ezért ad egy figyelmeztetést, hogy éljenek normálisabban.
Szóval a „lényeg” nem jött át. Én nem ilyen könyv alapján térek meg, az már biztos, viszont a TB rendszerünket áldom, és az Urat is, hogy Magyarországra születtem.

Második értékelés: No, jól van! Sajnálom, hogy így leszóltam ezt a szívvel-lélekkel megírt könyvet. Talán mégsem olyan rossz szülők, meg amúgy is, ki vagyok én, hogy ítéletet mondjak más népek egészségügyéről?!
Tény, hogy nem egy író által megírt történet ez, hanem egy valódi család, valódi élménye. Mindenesetre az egész könyv stílusa nekem nem tetsző.

Bur3sz
Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Rövid, ám megrázó regény. Azt hiszem, sokat tanultam a 4 éves Coltontól.
Csak ajánlani tudom azoknak, akik hisznek, akik meg nem hisznek, azért, h higyjenek!

dianna76 P
Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Könyvsiker? Ezt vajon, hogy értik? Mert, ha az eladott példányszámok alapján, akkor értem! Az emberek nagyon kíváncsiak egy ilyen történetre: mi van az életen, ill. a halálon túl? Nem véletlenül vettem én is a kezembe ezt a könyvet. Igazából nehéz eldönteni, hogy csak hatásvadász, vagy valóban átélte mindezeket egy kisfiú, aki mellesleg egy lelkész csemetéje. Nekem olyan mesterkéltnek tűntek a kisfiú emlékei, azok amiket látott, tapasztalt. Látom a Coltonról készített videókat, olvasom a cikkeket, de mégis hihetetlen. Hívő ember vagyok, de csak egy bizonyos határig! Azért gondoljunk bele: ha mindenki (még az állatokat is beleértve) aki elhunyt, valahol tovább élne, akkor ennek a valaholnak igen hatalmasnak kéne lennie… Amúgy meg ez a kisfiú nem is élte át a klinikai halált!! Akkor most mi van? Szóval szeretnék hinni benne, de teljes mértékben nem tudok! Szeretném hinni, hogy a szeretteim jó helyen vannak, hogy az ártatlanul meghalt gyermekek vígan futkároznak a Mennyországban…
A lelkünk továbbélésében, majd egy újabb testben való visszajövetelében hiszek, de ilyen formán, ahogyan ezt leírták ebben a könyvben, nem. Azt, hogy van-e valami a halál után, úgysem tudja senki megmondani, mert akik visszajönnek a klinikai halál állapotából, azok ugye valójában nem halnak meg, hiszen az agyuk még működik. Míg világ a világ, ez egy örök rejtély marad!!
Nekem ebben a regényben azok az oldalak értek a legtöbbet, amik a kisfiú kórházi ellátását, egészségügyi kálváriáját írják le. Durva dolog nem gondolni egy esetleges vakbélgyulladásra egy kisgyereknél, amikor hány, magas lázas és nagyon fáj a hasa. Azt pedig nem értem, miért nem UH-ot készítettek? Rtg, CT! Na hiszen!!
Birtokomban van a gyermekeknek szóló változat is. Remélem nem azt sugallja a könyv, hogy: – Gyerekek halljatok meg, mert milyen szép és jó a Mennyországban! Ilyenből gyerekkönyvet, mesekönyvet írni? Ez már tényleg a hatásvadászatról szól!

XXI. Század, Budapest, 2011
198 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638926258 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Nekem annyira nem tetszett. Főleg a beharangozás váltott ki belőlem húzodozást: méghogy egy kisgyereken keresztül mondaná el Isten azt, amit Jánosnak nem jelentett ki Pátmoszon!…
Aztán persze olyan dolgok vannak leírva, amiket Isten már kijelentett, nem csak a Jelenésekben, hanem a teljes Írásban, és a kis Colton gyerek csak megismétli és megerősíti. A történetszövés számomra is bonyolult kicsit, az én praktikus eszemnek valahogy össze kellett kaparni a szanaszét dobált információkat a címben jelzett Igazából Mennyország-ról. S közben összevetettem eddigi igei ismereteimmel, és hát… néha kimagyarázkodásnak éreztem a Jézus tenyerén lévő „jelöléseket”, a szivárványszíneket, az ördög még most is tartó menny-ostromát, és legfőképpen – hogy Gábriel ül Isten balján! … Szóval ezek nekem magasak…
Nem hiszem, hogy szabad lenne hozzátenni mindahhoz, ami eddig már megíratott. És hogy ez a könyv valóban a tényeken alapul-e, vagy az önmagát „nagy mesélő vagyok” szavakkal bemutató író nem kitalált-e hozzá. Hát, ezt a kérdést még fenntartom!

vigili
Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Karácsonyi ajándékként kaptam @Rézangyalt:-tól. Amiért nagyon hálás vagyok.
A könyv olvasása közben sírtam, sírtam … Időnként eltűntek a betűk a könnyeim miatt. Nagyon megható történet. S közben az járt az eszemben, hogy milyen gyakran hallunk a halálból visszatért emberektől megdöbbentő beszámolókat. Valahogy nehezen hisszük el, hogy ez valóban megtörtént a kisgyerekkel is, annak ellenére, hogy hiszem, hogy van mennyország. Örültem, hogy a végén összefoglalták,a bibliai idézeteket.

Levenzia
Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Már régóta terveztem az újraolvasást, és most végre sor került rá. Én hiszem,hogy ilyesmi létezik,munkám során én is számtalan furcsa dolgot átéltem. Szeretem, hogy ez a könyv nem erőszakosan, ráeröltetős stílusban van megírva. Egyszerűen elmeséli a kisfiú által átélteket, fokozatosan adagolva, úgy, ahogy anno Colton is mesélte a szüleinek. Polcon maradós :)

Anó P
Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Igazából nem tudom, mennyire hiteles a könyv és mennyire (akár akaratlan) manipuláció. Mivel a könyv írója lelkipásztor. Egy ilyen családban, mint az övé, akaratlanul minden a vallás körül forog. Egyszerűen lehetetlen kontrollálni, mit hallott a fogékony kisgyerek a szüleitől (ami talán nem is az ő fülének volt szánva) és mit „látott” a műtétje során.
És mégis…! Van benne néhány „hideglelős” dolog, pl. a Nagypapi és a vele való találkozás, vagy a nővére…Jézus külseje is lehet akár egy valahol látott, beléje rögzült arc, amelyet átvetít az ő kis valóságába, s azt, hogy Jézus mennyire szereti, ölében tartja a gyerekeket, szintén hallhatta az istentiszteleteken, láthatta illusztrált gyerekbibliában, stb.
Így felemás érzelmeket váltott ki belőlem a könyv, de mégis szeretném (úgy szeretném! ) hinni, hogy igaz lehet!

Petrus601
Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Ha egy ilyen könyvre lehet azt mondani, hogy jó, akkor ez jó volt.
Nem vagyok vallásos, de érdekes módon most nem zavart, hogy igazából arról van szó. Nagyon érdekelt a kis Colton története. Érdekes dolog ez..igazából nem is tudom, hogy álljak hozzá..mármint ehhez az egész menny dologhoz. De ilyen sok egybeesés nem lehet véletlen..

Wik
Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Nekem nagyon tetszett ez a könyv. Megindító volt, egyben elgondolkodtató és nagyon szeretném hinni, hogy nem egy kitaláció, hanem tényleg ez van odaát. Annyira jó lenne… Nem is tudok nagyon mást írni róla, csak, hogy el kellene olvasni mindenkinek… mert ha mást nem, a magot, hátha elveti a nem hívő lelkekben is.

tees06
Todd Burpo – Lynn Vincent: Igazából mennyország

Maga a téma nagyon érdekel, de ez a könyv nekem csalódás volt. Alapból félrevezető az egész könyvnek az ismertetője, mivel azt írják hogy klinikai halál állapotába került a kis fiú, de a könyv aztán cáfolja ezt. Nem történt ilyen hanem csak altatásban volt a műtét során. Mellesleg úgy hiszem hogy az apa nagyon fanatikus lehet a vallás terén, és ez nagyon is érződik a könyvből. Engem nagyon érdekel ez a téma, és vannak kérdéseim, de úgy hiszem hogy nem az ilyen és ehhez hasonló könyvekből fogom megtudni a választ. Túlságosan fanatikusak azok, akik ezeket írják.

padamak

Mi a gyermeki alázat? Nem az intelligencia hiánya, hanem a ravaszságé. A hátsó szándék hiánya. Egy értékes, röpke időszak, mielőtt elég büszkeségre vagy pozícióra teszünk szert, mielőtt még fontossá válna számunkra, mit gondolnak mások rólunk. Ugyanaz az elfogulatlan becsületesség szükséges ahhoz, hogy bemenjünk a mennyek országába, mint amivel egy hároméves gyerek ugrál boldogan az esővizes pocsolyában, birkózik nevetve a fűben egy kiskutyával, vagy hangosan odarikkant, hogy kilóg valami az orrunkból. A tudatlanság ellentéte ez, az intellektuális őszinteség, amivel hajlandók vagyunk elfogadni a valóságot, és mindent a nevén nevezni akkor is, ha ez nehéz.

103. oldal - Fények és szárnyak (XXI. Század Kiadó, Budapest, 2011)

padamak

Mindenki őt nézte, amikor felnyúlt, és megfogta Harold kezét. Senki sem moccant, csak szótlanul, odaadóan figyelték a fiamat, aki komolyan felnézett Harold arcába, és így szólt: – Minden rendben lesz. Az első, akit megpillantasz, Jézus lesz.

148. oldal - Az első, akit megpillantasz (XXI. Század Kiadó, Budapest, 2011)

Papírtigris

Fiatalabb koromban mindig azon tűnődtem, miért olyan nagy dolog Jézus keresztre feszítése. Ha Isten, az Atya tudta, hogy feltámasztja a Fiát halottaiból, hogy lehetett ez áldozat? De most már megértem, miért tekinti Isten a húsvétot csak egy végjátéknak, csak egy üres sírnak. Bármit, egyszerűen bármit megtettem volna, hogy Coltonnak ne kelljen szenvednie. Még helyet is cseréltem volna vele.

Papírtigris

-Az egy nyuszi, aki megpróbált átmenni az úton, de nem sikerült neki – mondtam. – Ez történik, ha kiszaladsz, és egy autós nem vesz észre! Nemcsak megsérülhetsz, de meg is halhatsz!
Colton felpillantott rám, és a fagyija felett rám vigyorgott. – Nem baj! – rikkantotta. – Akkor visszamehetek a mennybe!
Elkeseredetten csóváltam a fejem. Hogy lehet ijesztgetéssel jobb belátásra bírni egy gyereket, aki nem fél a haláltól?
Végül fél térdre ereszkedtem, és a kisfiam szemébe néztem. – Nem érted a lényeget – jelentettem ki. – Ezúttal én megyek előbb a mennybe. Én vagyok az apa, te vagy a gyerek. És a szülőké az elsőbbség!

petronella10

És ami a legfontosabb, megtanultam, hogy kéréseink meghallgattatnak. Mindannyiunké.

petronella10

… és jó címet próbáltunk a könyvnek keresni.
Az én javaslatom: Mennyország négyesben
Sonjáé: Colton szerint a mennyország
Cassie-é: Visszatért, de nem egy angyal
Végül merő véletlenségből Colton bukkant rá a címre. 2009 karácsonya táján a család elutazott Texasba, Dallasban egy Starbucks kávézóban ültünk a szerkesztőnkkel, és a könyvről beszélgettünk. Ő ránézett idősebb fiúnkra, és megkérdezte: – Te mit szeretnél, Colton, mi legyen a történeted tanulsága?
Colton a szemébe nézett, és habozás nélkül rávágta: – Azt szeretném, ha tudnák, hogy a mennyország igazából létezik!

bzsolti10

Kicsit kínban voltam, mikor elmondtam, dr. O'Holleran szerint mi segítene Coltonnak. Valószínűleg ez volt a világtörténelemben az első eset, amikor nyolcvanan azért imádkoztak, hogy valaki szellenteni tudjon!

padamak

És Jézus meghallgatta az imáimat? Személyesen? Azután, hogy Istennel ordítoztam, megróttam, megkérdőjeleztem a bölcsességét és a hűségét?
Miért hallgatna meg Isten egy ilyen imát? És hogy érdemeltem ki a kegyelmét?

109. oldal - Mennyei időszámítás (XXI. Század Kiadó, Budapest, 2011)

Papírtigris

Sonjával volt egy elméletünk: attól a pillanattól fogva, hogy egy gyerek járni tud, egészen az első osztályig a szülők egyik legfőbb feladata a gyereket életben tartani. Hogy ne szúrják a villát a konnektorba. Ne dobják a hajszárítót a vízzel teli kádba. Ne tegyék az üdítős palackokat a mikróba. Cassie esetében dicséretes munkát végeztünk. Ebben az időben már hétéves volt, és jobbára nem jelentett veszélyt önmagára vagy másokra nézve. Colton azonban más lapra tartozott.

petronella10

Bizony mondom néktek, ha meg nem tértek, és olyanok nem lesztek, mint a kisgyermekek, nem mentek be a mennyeknek országába.

könyv első oldala

Említett könyvek