Pumák ​és a többiek 8 csillagozás

Tobak Tibor: Pumák és a többiek

… A legjobb helyen vagyunk. A cirkusz óriási csillárjában, a Napban fordulózunk ide-oda, készülünk az attrakcióra. A híres orosz artisták erősen húznak a kötéltánc felé. Már elérhették a második emeleti páholyokat, amikor rájuk rontunk a karzatról. A különbség több mint ezer méter. Óriási sebességgel csapunk rájuk a cirkusz tetőponyvájából, egy vékony felhőrétegből. Vad fordulóharc kezdődik. Összeakaszkodva birkózunk, a légi akrobatika összes figuráit bemutatjuk a lelkes, de hálátlan, nehéz, tűzvörösen kibomló légvédelmi kokárdákat dobáló földi közönségnek. Éppen mögötte vagyok a Jak 9-esnek. Édes bosszú tölt el. Most megfizetek!…
A szerző a második világháború több légigyőzelmes vadászpilótája. „Pumák földön-égen” című, nagysikerű első könyve után most ebben a kötetben más híres repülőbajtársai lélegzetelállító légiharcairól számol be, egyben újabb – dokumentum-értékű – emléket állít hősi halált halt repülőkatonáinknak.

Aero & Rádió, Budapest, 1990
92 oldal · ISBN: 963028880x

Uhtred
Tobak Tibor: Pumák és a többiek

Izgalmas, letehetetlen, felemelő olvasmány. Igazán kár, hogy ilyen rövid. Minden tiszteletem a szereplőké!

talisen
Tobak Tibor: Pumák és a többiek

Ahogy a Pumák földön-égen könyvnél is írtam, ezekből a történetekből bármikor, bármennyit tudnék olvasni. Ennek a könyvnek is egyetlen hibája van, az alig 90 oldalas terjedelme.