Róma ​története a Város alapításától (I-XX. könyv) 2 csillagozás

Titus Livius: Róma története a Város alapításától (I-XX. könyv)

Titus Livius 142 könyvből álló történeti művében Róma alapításától egészen saját koráig, a császárkor elejéig írta meg a Római Birodalom történetét. Akár a többi ókori történeti mű, ez is a szépirodalom körébe tartozik, és jóllehet fontos hagyományokat dolgoz fel a maga szempontjai szerint, valójában többet mond el saját koráról, az Augustus-korról, mint a régmúlt időkről. A monumentális műből már az ókorban kivonatok, összegzések készültek. Részben ez az oka annak, hogy mi már csak az I-X. és XXI-XLV. könyveket olvashatjuk teljes formájukban. Ezeket, az elveszett könyvek kivonataival és töredékeivel kiegészítve, Kis Ferencné és Muraközy Gyula fordításának átdolgozott, nyelvileg és stilisztikailag felfrissített változatában veheti most kézbe az érdeklődő olvasó, kibővített és modernizált jegyzetapparátussal.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Károli Könyvek - Műfordítás, forrás L'Harmattan

L'Harmattan, Budapest, 2019
654 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634142706 · Fordította: Kis Ferencné, Muraközy Gyula, Kopeczky Rita