Karácsonyi ​tündér (Csillámszárny Akadémia) 24 csillagozás

Titania Woods: Karácsonyi tündér

Hirtelen éles hang hasított a levegőbe, akárcsak a távoli ostorcsattogtatás. A két tündér jéggé dermedt. Csilli és Bimi, a két erdei tündér alig mer hinni a szemének: egy ember bukkan fel az erdejükben, és épp egy fiatal fát készül kivágni a helyéről! Csilli és Bimi oly nagy haragra gerjed, hogy odaröppennek az emberhez, és megpróbálják megakadályozni a szándékában. Ám Csilli reménytelenül belegabalyodik a fa ágaiba, és képtelen elmenekülni. Teljesen halálra rémül. Vajon hová hurcolják a fát? És hogyan fog onnan hazajutni? E fergeteges ünnepi kaland során Csilli, a tündérlány megtanulja, miben is áll valójában a karácsony igaz varázsa.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452982 · Fordította: Robin Edina · Illusztrálta: Smiljana Čoh

Titania Woods: Karácsonyi tündér

Aranyos kis történet volt. Még a legelső könyveim között volt a Csillámszárny Akadémia sorozat, de ezt a kötetet valahogy sosem olvastam végig – gondolom, mert nem az Akadémián játszódik.
De most bepótoltam, remélve, hogy kicsit karácsonyi hangulatom lesz tőle. Na, ez nem jött össze, viszont tetszett, nagyon kis édes volt.
Tetszett, ahogy a környezetvédelem megjelent a kötetben, és az is, ahogy a tündérek reagáltak a környezetszennyező emberekre. Ehhez kapcsolódón voltak környezetbarát karácsonyi tippek is kisgyerekeknek.

Amit amúgy nem értettem a fordításnál, a kislány nevét (és egy barátnőjéét is) lefordították magyarra off, de az anyukájáét (Karen) nem, ami nekem kicsit furán hatott. Amúgy a szöveg szerintem teljesen jó volt. A Mikulásos résznél kicsit megijedtem (amíg még hittem a Mikulásban lehet nem tűnt volna fel, de most már megvan, ahogy a szülők a Mikulásról beszélnek), nagyon féltem, hogy spoiler lesz itt a kisebb olvasóknak. De szerencsére nem, jól megoldották:D

Paulina_Sándorné P>!
Titania Woods: Karácsonyi tündér

Kedves történet. Tetszett, ahogy megismerte a karácsonyt Csilli és új barátot talált. Vicces volt, ahogy szegényeket molylepkének nézték. Lilla aranyos kislány.

Alíz_Simon P>!
Titania Woods: Karácsonyi tündér

Szép kiállítású aranyos kis könyv, főleg tél idején, a 6-7 éves tündérvarázslat korszakban lévő kislányoknak :) Lehettek volna benne szebben, gördülékenyebben is megfogalmazott részek, viszont a család fontossága és a természetvédelem gondolata szépen kijött belőle.

Titania Woods: Karácsonyi tündér

Az a baj, hogy nemrég olvastam Szabó Magda: Tündér Lala című könyvét, és hát ugye, van különbség a két könyv között… Ettől függetlenül a rózsaszín tündérvilágot kedvelő kislányok mesés olvasmánya lehet. Dicséretes, hogy a természet és a fák szeretetére is nevel a könyv. A karácsonyt a meseregényben a Mikulással kapcsolják össze, erre érdemes figyelni, ha kisgyerekeknek szánjuk a könyvet.

Ingryd>!
Titania Woods: Karácsonyi tündér

Kedves karácsonyi történet csillámló tündérporral behintve. Tetszett, ahogy a történetben megjelent a környezetvédelem, úgyhogy ezután tervben van a Csillámszárny Akadémia sorozat elolvasása…

MajsaiAni>!
Titania Woods: Karácsonyi tündér

Giga cuki mese, amiben egy csipet környezetvédelem is van. Szerethető szereplők, megfelelő bonyodalom, karácsonyi csoda. <3

Candymandy>!
Titania Woods: Karácsonyi tündér

Aranyos kis történet a karácsony szelleméről. Amit a gyerekek is könnyűszerrel megérthetnek.

Estella4>!
Titania Woods: Karácsonyi tündér

Talán 3 éve olvastam utoljára ezt a könyvet, és akkor nagyon tetszett. Most karácsony előtt újraolvastam és most is élveztem. Aranyos mese.

anitha P>!
Titania Woods: Karácsonyi tündér

Nekem ez is nagyon tetszett, és egy teljesen új helyszínt ismertünk meg.
Tetszett, hogy az ajándékozásnál csak annyi utalás volt arra, hogy a szülők adják, hogy amelyik gyermek még hisz a Mikulásban, annak nem lett ez a buborék kipukkasztva. Illetve fordítva is igaz, aki nem hisz benne, annak Csilli álma magyarázza az eseményeket.
A karácsony magyarázata nekem valahogy furának tűnt, de a legfontosabbat átadta, a család számít, nem az ajándékok.

millalilla013>!

– Az apukám nem akart semmi rosszat. Sohasem bántott volna, ha tudja, hogy tündér vagy! Csak nem szereti a rovarokat, különösen a házban.
Csilli kelletlen grimaszt vágott. Igazán nem szerette volna Lilla édesapját sértegetni, de véleménye szerint a molylepkék csapkodása is rettenetes szörnytettnek számított. Olyan ártalmatlan kis teremtmények! Ugyan mit tudna egy molylepke valaha is elkövetni egy ember ellen?

Jagika P>!

Lilla azt mondta, hogy a karácsonynak nem az ajándék a lényege, és igaza volt. Ez az ünnep a családról szól – és ezt emberek és tündérek egyaránt képesek átérezni.

Kapcsolódó szócikkek: család · karácsony · ünnep
millalilla013>!

– Fényfüzérek? – ismételte Csilli.
Lilla szőke haja az arcába hullott, miközben izgatottan bólogatott. – Igen! Úgy szikráznak, mint az icipici kis tündérek.
A tündérek egyáltalán nem szikráznak – gondolta kábultan Csilli.

Jagika P>!

A karácsony valóban varázslatos.

Kapcsolódó szócikkek: karácsony