Őrangyalom! 14 csillagozás

Tiszlavicz Mária: Őrangyalom!

Adva van két fiatal, egy fiú meg egy lány. Collin színész, Gina friss diplomás antropológus. Egy átmulatott éjszaka sötét titkokat fed fel a múltjukból, melyek szétszakítottak két családot. Együtt vágnak neki, hogy kiderítsék az igazságot. De valaki vagy valakik az útjukban állnak. Vajon az eléjük gördülő akadályok ellenére lesz-e elég bátorságuk lerántani a közös múltjukat borító fátylat, hogy a jövőjük is közös lehessen?

Eredeti megjelenés éve: 2015

Publio, 2015
Publio, 2015

Diana_Z I>!
Tiszlavicz Mária: Őrangyalom!

A jó időnek, és a rengeteg tavaszi programnak köszönhető, hogy lassabban sikerült haladnom a regény olvasásával, mintha a szürke őszi és téli hónapokban olvastam volt.
Gondban voltam, vajon hány csillagot is adjak a történetnek, ami alapjában véve tetszett. A kellemes és könnyed hangvételnek köszönhetően jól szórakoztam. Kedveltem a két főszereplőt, Ginát és Collint, de mégis hiányérzetem volt a regénnyel kapcsolatban.
Talán kicsivel több feszültség, kicsit több dráma, vagy egy picit erősebb krimiszál nagyot dobna a történeten.
Ettől függetlenül egy cseppet sem bántam meg, hogy elolvastam.

Laura_Bakos P>!
Tiszlavicz Mária: Őrangyalom!

Most fejeztem be, és még nagyon friss az élmény.
Nincsenek szavak rá, amivel kitudnám fejezni, mennyire hálás vagyok az írónőnek, amiért elolvashattam ezt a könyvet. Bátran írhatom, hogy megérte várni rá.
Ő megírta, én pedig elolvastam. Nagyszerű.
A történetről nem írók semmi olyant, amit a fülszöveg ne árulna el, bár nehezemre esik visszafogni magam, mert legszívesebben ezer, meg ezer pontban összeszedném mi tetszett a legjobban, csak azzal elárulnám azokat a dolgokat, amiket nem kéne.
Nagyon örültem, hogy bármennyire is képzeltem el, végül még sem lett igazam, sőt nagyon meglepett minden. Jó, volt egy száll, ami sejthetős volt, sőt több is, de nem erre számítottam. Pozitív csalódás volt :)
A karakterek.
Collin felkerült a „szívesen elfogadnám férjemként" listámra, Egri Zsanna Áronja mellé. Egyszerűen tetszett, bár nem volt tökéletes, mégis elégé hitelesnek tűnt számomra.
Gina kedvenc karakter lett, de nem a legkedvencebb, mert az Collin.
A mellékszereplők mind hozzá tudtak tenni valamit a történethez. Még a negatív karakterek is, mert nélkülük csak „cuki" lett volna a történet, de így, számomra „isteni" volt.
Nem bántam meg, hogy elolvastam. Bátran ajánlom mindenkinek.
5/5*****

Papucskosbor>!
Tiszlavicz Mária: Őrangyalom!

Roppant kedves könyv, mégpedig a főbb szereplők miatt, egyszerűen nem lehet őket nem imádni :). Gina és Collin párosa nagyon el lett találva, sosem éreztem mesterkéltnek a beszélgetéseiket; Gisela pedig az összes mondatával mosolyt csalt az arcomra. Ugyanakkor az édesanyák döntését a könyv végére sem sikerült megértenem, furcsa és hirtelen volt az egész. Tetszett, hogy minden fejezet egy múltbéli esemény elbeszélésével kezdődött, így nyomon lehetett követni a szereplők jellemének alakulását és nagyban hozzájárult ahhoz, hogy megértsem és megszeressem őket.
A szöveg szedését viszont sajnos nagyon elrontották, az egyes összetartozó szövegrészek/bekezdések nincsenek elkülönítve az utána következőktől, rendkívül zavaró volt. (kis kitérő: Ejnye, Publio! Azt viszont köszönöm, hogy a rendelés másnapján már kihozták a könyvet, pedig másfél hétre rá ígérték :))
Összességében kellemes és a szereplők miatt szívet melengető könyv, átdolgozott napok estéire pihenésnek ideális, pár év múlva biztosan újra előveszem.

Zsanna_Egri I>!
Tiszlavicz Mária: Őrangyalom!

Egy írónak mindig nehéz írótársának a művét értékelni, de most könnyű helyzetben vagyok. Az őrangyalom egy könnyed romantikus mese, némi finom krimi szállal átszőve. A főszereplők figurája jól kidolgozott, érzelemdús. Meg tudtam kedvelni őket, de hiányoltam néhány rossz vonásuk bemutatását, így számomra túl tökéletesek voltak. A mellékszereplők közül Gisela volt a kedvencem, aki igazi egyéniség volt, ő tökéletesre lett formázva.
Nagyon jól passzoltak a gyerekkori élmények a jelen történéseivel, ezzel magyarázatot kaphattunk a miértekre.
Bár a két anyát sehogy sem tudtam megérteni, és nem is igazán kaptam magyarázatot a cselekedetükre.
Amit hiányoltam még, különösen az írónő más művének elolvasása után, az izgalmat, a pörgős cselekményeket.
Aki egy laza, kellemes esti olvasmányra vágyik kevéske izgalommal, amellyel a napi gondokat ki tudja kapcsolni, annak feltétlenül ajánlom, nem fog csalódni.

Judy22>!

Szerettem a szereplőket.
Gina és Colin nagyon kedvelhető szereplő. Szépek, fiatalok, kedvesek és majdnem átlagosnak mondhatók.
Könnyű megkedvelni őket és figyelemmel követni az életük.
Minden apró rezdülésükről tudhatunk, a gondolataikba is betekintés enged Mária. Az érzelemviláguk gazdag.
Bár nem túl bonyolultak,de ez nem zavart.
Viszont a könyv kis túlzással másról nem szól. Egy megkapó, aranyos romantikus könyv, de nem több.
Az olyan napjaimon teli találta is lehetett volna.
Kikapcsol és elmerülhetek benne.
Most nem jókor kaptam a kezembe. Jó pár izgalmas, érdekes világ után elég szürkére sikeredett, mint a borítója is. Hiányzott az izgalom belőle nekem.
Aprólékos gonddal fejti ki a szereplőket, a lelkivilágukat, a kapcsolatukat és a külvilágot. Túl részletesen is.
De…Ha az a de nem lenne ott…

A többit itt találod:

picibodza>!
Tiszlavicz Mária: Őrangyalom!

A két főszereplő szerethető volt és nem mellesleg ki voltak dolgozva. A múltba való visszacsatolások pedig nem csak az olvasónak segítettek a történet megértésében, hanem a karakterek személyiségén is mélyített.
Mivel nekem mindig a mellékszereplők a kedvenc karaktereim, így most is rögtön beleestem egybe.
Számomra ez a nagy családi hangulat nem volt annyira hiteles, ahogy az sem, hogy a karakterek gond nélkül bejuthatnak a házba. (Itt pl. Jessicára gondolok. Senki sem kérdezte meg tőle a kapuban, hogy mit akar?)
A tördeléssel egyáltalán nem voltam kibékülve. Szerintem az epilógus külön fejezetet érdemelt volna és hiányoztak a sorkihagyások, amikor egy fejezeten belül karaktert, időt vagy helyet ugrottunk. Ráadásul volt egy pár elütés is, ami zavart az olvasásban.

Tiszlavicz Mária: Őrangyalom!

Utólag visszaolvasva tudom, hogy egyáltalán nem tökéletes, hogy vannak benne fölösleges dolgok, és vannak olyanok, amelyek mélyebb kidolgozást érdemeltek volna.
Egy olvasóm így vélekedik:
„A könyv olvastatja magát, Az ember az utolsó oldal után letéve azt mondja, huh, ez jó volt!
Jól szórakoztam, miközben olvastam – gondolom ezzel a céllal adtad az olvasó kezébe. Igen komoly teljesítménynek gondolom, hogy a bonyolult történetben gördülékenyen kapcsolódnak egymásba az események. A szerző tudja, hová akarja elvinni a történést és ezt nagyon következetesen csinálja is.
A fiatalok karaktere jól kidolgozott. A tetőjelenetek nagyon hitelesek és kedvesek, nem nehéz megszeretni bennük a két főszereplőt. Ha az olvasó talál magának a történetben szerethető figurákat, akkor azonosul velük, a pártjukra áll – s ez érzelmi többletet ad.
Erősséged a fordulatos meseszövésben, a cselekmény izgalmas bonyolításában van. Ezért nem lepődnék meg, ha egymás után adatnád ki a jobbnál jobb krimiket.”

Papucskosbor>!

– Gina leendő pasijának a következőknek kell megfelelni: legyen hűvösen logikus, mint a Star Trekes Spock, sármos és udvarias, mint Mr. Darcy a Büszkeség és balítéletből, ugyanakkor legyen laza és humoros, mint Han Solo, és, ezek szerint, legyen még vagány, kemény csávó is, mint az a Dean!…
…Elsőnek Sam szólalt meg: – Hát, ilyen férfi szerintem nincs.

– Akkor meg mire vársz? Az egyetlen, aki akadályokat gördít a boldogságod elé, az te magad vagy! Tudod te, mit szeretnél, úgyhogy most szedd össze magad, és menj!

TiszlaviczMarcsi I>!

Collin végre megmozdult és átölelte Ginát. Szorosan egymáshoz simultak.
– Te vagy az én őrangyalom, Gina.

TiszlaviczMarcsi I>!

…Jim lazán letelepedett a földre, miközben folytatta. – Abban majdhogynem teljes mértékben biztosak vagyunk, hogy Collin szereti Ginát, méghozzá úgy szereti, ahogy gondoljuk, hogy szereti.
– Ezt jól megmondtad – biggyesztette a száját Paul. – És Gina is úgy szereti, ahogy gondoljátok, hogy szereti?

– Nem tudom, hogy ott lesz-e az igazi a bálon. – nagyot sóhajtva hátra dőlt. – De különben is, én megvárom Mr. Darcyt. Vagy Mr. Spockot.
Collin hangosan felnevetett.
– Miért pont őket? És ha egyik sem jön el? Vagy ha egyszerre jönnek?
– Jaj, tudod, hogy képletesen értettem! Legyen finom és úri modora, legyen végtelenül udvarias és lehengerlően sármos, mint Mr. Darcy. Ugyanakkor legyen okos, logikus, hűvös, persze jó értelemben, kellően vicces és hihetetlenül szexi, mint Spock.
– Nem gondolod, hogy most jól feladtad a leckét a férfi társadalomnak?
– Hát hajrá, lehet igyekezni!

TiszlaviczMarcsi I>!

A balzsamos éjszaka kavargott körülöttük – vagy csak a pezsgőnek volt ilyen bizsergető hatása? Most nem számított. Gina szinte önkéntelenül kapaszkodott a kék szempárba. Nem tudott és nem is akart másra gondolni. Egész testével érezte a fiú testét, ahogy táncoltak. Szíve csordultig telt örömmel.

TiszlaviczMarcsi I>!

A tengerparton szaladtak, mezítláb a homokban. A nap éppen felkelt, tündöklő arany fénybe öltöztette a lányt. Collin szinte repült a vágyai után.

TiszlaviczMarcsi I>!

Csak álltak és szép lassan egymás ölelésébe fonódtak. Collin utat akart engedni leláncolt érzelmeinek, Gina mindent megtett, hogy visszatartsa vágyait. És mégis egyre közelebb húzódtak egymáshoz.