Mellékhatás (BuKo történetek 2.) 13 csillagozás

Azt ​mondták, csodaszer.
Azt mondták, javítja az életminőséget.
De azt nem mondták, hogy halálos lehet.

Viktor Martinek nyomozó a magánélete elől a munkába menekül. Informátora tippjét követve egy veszélyes összeesküvésre bukkan, ám mielőtt megoszthatná felfedezését a társával, Felixszel, balesetet szenved. A Fehér-tónál tér magához, és csak egy névre emlékszik: Tom. Erején felül kell teljesítenie, ha a kusza emléktöredékeit rendszerezni akarja.

Viktor eltűnése után Felix veszi kézbe a nyomozást, de alig akad valami, amin elindulhat. Kutatását segítik a Viktor életét megszínesítő – vagy éppen megkeserítő – nők.
Egyre több szövevényes titokra bukkan, és csakhamar a gyógyszeripar sötét oldalával találja szemben magát. Ahhoz, hogy megoldja az ügyet és Viktort épségben tudja, hét évet vissza kell lépnie az időben – amikor a társa kezdő nyomozóként először találkozott a nemezisével.

Vannak sérelmek, amelyek lassan… (tovább)

Magánkiadás, Székesfehérvár, 2020
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150068695 · Illusztrálta: Laukó-Hajnal Krisztina
EZ-Könyv, 2020

Felix Auer · Nora Kramer · Viktor Martinek · Irene Dorner · Rotte

Csilla‿ P>!
Tiszlavicz Mária: Mellékhatás

A sorozatok esetében van bennem egy kis fék. Attól félek, hogy csalódás ér, amikor pl. az első szuper rész után az író nem tudja überelni magát. Na, ebben az estben ettől igazán nem kell tartania senkinek!
Most már tudom, hogy Viktort úgy kell elfogadnom, ahogy van. Jóképű és nagyon problémás. Nem tanul semmiből. Az önfejűségével most írtó nagy bajba kerül. Ráadásul senkit nem avat be az önálló akciójába ezért aztán senki nem is tudja, hogy mekkora bajban van. Persze most is Félix az, aki igyekszik segíteni és a semmiből elkeseredetten kezdi keresni a társát.
Végre Félix előtérbe kerül és megmutathatja, hogy jogosan tartják a kapitányság egyik legjobb nyomozójának.
Új szereplőként felbukkan Rotte,a tizenhat éves okos, értelmes lány, aki méltatlan körülmények között él az édesanyjával. Ebben a részben a kislány fontos szerepet tölt be és sokat segít Félixnek a nyomozásban.
Itt van még két sötét lelkületű férfi is, akiket a bosszú vezérel és akik miatt Viktor bajba kerül.
A szívem szomorú, hogy Amy és Iris nagyon kevés szerephez jutott.
Mivel szerintem még vannak elvarratlan szálak, azt a következtetést vonom le, hogy remélhetőleg lesz még a sorozatnak folytatása.
Továbbra is fenntartom, hogy a regény nagyon könnyen olvasható, gördülékeny. A cselekmény filmszerűen pörög a szemünk előtt.
Ennek a résznek a témaválasztása különösen tetszik. A gyógyszeripar sötét oldala, a gyógyszerek hatásának embereken töténő tiltott kísérletezése, szerintem mindannyiunk érdeklődését felkelti.
Most még izgalmasabb, de ugyanolyan lényegre törő krimit olvashattam, mint az első részben.
Véleményem szerint itt is minden benne van, ami egy modern krimihez nélkülözhetetlen. Szuper a témaválasztás, kidolgozottak karakterek és szemléletes a helyzetábrázolás.Reménykedve várom, hogy legyen folytatása.
Ha az előző részre azt mondtam, hogy jár az 5 ⭐, akkor ide kérek + még néhányat belőle.

Joxer P>!
Tiszlavicz Mária: Mellékhatás

A „Duplacsavar” című történetben megismert szimpatikus osztrák rendőrpárosunk újabb izgalmas ügyét ismerhetjük meg, amelynek szálai ezúttal a múltból a mai karintiai Weissensee-hez vezetnek. Egy régóta keresett bűnöző akarja megbosszúlni a felesége halálát, miközben az egyik nyomozónk is megsérül, aminek hatására a rosszfiúkat csak a tett elkövetése elötti utolsó pillanatokban csípik fülön, spoiler A történetben ismét felbukkan az Interpol, és az onnan ismerős álruhás női nyomozó is. A vidéki településen több helyi lakos is segít Viktor-nak, hogy balesete után összeszedje magát, és ismét összeálljanak neki az ügy szálai, amihez ezuttal egy tinikorú informátora is segítségére van.
Már a sorozat első kötete is nagyon tetszett, de az újabb regénynek még annak izgalmait is sikerült felülmúlni, így nagyon bízok a jövőbeni folytatásban, és köszönöm @TiszlaviczMarcsi, hogy olvashattam ezeket a remek krimiket, amelyek nyugat-európában megjelenve is megállnák a helyüket!

Mar_T P>!
Tiszlavicz Mária: Mellékhatás

Rég olvastam ennyire jó könyvet magyar szerzőtől! Letehetetlen volt, teljesen beszippantott. Még úgy is, hogy totál véletlenül én ezzel kezdtem a másik kötet helyett; így most visszafelé fogom olvasni a sorozatot :)
Váratlan, meglepő és zseniális fordulatok! Köszönöm!

Papucskosbor>!
Tiszlavicz Mária: Mellékhatás

Elkezdtem es szinte le sem tettem, meg az elso resznel is jobban tetszett. Mikor jon a kovetkezo? :)

Cherrytree P>!
Tiszlavicz Mária: Mellékhatás

Nekem nagyon tetszik ez a regény. Az ismerős karakterekkel jól esett újra találkozni, és az újakról is megtudhattunk minden fontos dolgot.
A filmszerűen pergő cselekmény végig fenntartja a figyelmet, egyszer se gondoltam azt az éjszakai olvasás közben, hogy: no, most inkább alszok egyet. Sokkal inkább vártam, hogy hogyan oldják meg a helyzetet hőseink.
A szereplők mind valódi emberek, nem született szuperhősök, vagy különleges képességekkel született csodagyerekek, és ez a tény már önmagában is közel hozta hozzám őket. Mintha ott lennék a csapatban, részeként az eseményeknek.
Szóval, nálam ez ötcsillagos ötös. A szerkesztés, a tördelés, a borító, minden csodásan passzol mindenhez!
Ajánlom mindenkinek!

picibodza>!
Tiszlavicz Mária: Mellékhatás

Szépen követhető, izgalmas cselekménnyel és szerethető karakterekkel. Nagyon élveztem, hogy nem vesztem el és én is a rendőrséggel együtt tudtam nyomozni. :)

marcopsycho>!
Tiszlavicz Mária: Mellékhatás

Első olvasásom az írónőtől, de biztosan nem az utolsó. Nekem nagyon bejött ez a történet. Pont elegendő akció, jópofa, szerethető karakterek és szép ívű történetvezetés. Ajánlom, olvassátok el! :)

schuminator>!

Kedvenc írónőm! :)
Lassú, megfontolt olvasó vagyok, így ritkaság, hogy egy könyvet pár nap alatt elolvasok. Általában hetek szükségesek hozzá. Ezt viszont 3 nap alatt sikerült elolvasnom, szóval ez mindent elmond. Izgalmas történet, akárcsak a kötet első része! Folytatásoknál nem jellemző, hogy sikerül fenntartani az izgalmat az előző munkához képest, az írónak viszont sikerült! Jár az öt csillag!

bambali>!
Tiszlavicz Mária: Mellékhatás

Nagyon szeretem az olyan könyveket, amiknek van hangulata, amikor a lapokat forgatva úgy érzem, ott vagyok a helyszínen, mintha magam is megélném a történéseket.
Ez a regény pont ilyen. Hangulatos, izgalmas, fordulatos, és még mondanivalója is van.
Ajánlom mindenkinek!

TiszlaviczMarcsi IP>!

Francnak vettem meg neki azt a mobilt! – gondolta Viktor Martinek hadnagy, miközben ránézett a szélvédőre tűzött sárga juharlevélre. Feltámadt a szél, tucatnyi levelet sodort magával, teleszórta a járdát és a parkoló autókat. Viktor lesöpört párat a Citroën motorháztetejéről, majd felvette azt az egyet, amit egy gondos kéz betett az ablaktörlő lapátja alá. Fekete filccel apró, nyelvet öltő emotikont rajzoltak rá.

Kapcsolódó szócikkek: Citroën · falevél · Viktor Martinek
TiszlaviczMarcsi IP>!

– Ez sem fáj? – nézett fel rá Irene, és Tom elkapta a kárörvendés apró szikráját. Szóval, ha így akar játszani a nő, ő benne van.
– Nem fájt, amíg maga meg nem nyomkodta – közölte, majd panaszos hangon hozzátette: – Minden betegét így kineveti?
– Csak akik büszkeségük miatt magas lóról esnek pofára! Ó, nem büszke, hanem fafejű! Maga nagyobb tuskó, mint amiket itt hasogat!
– Mióta szerette volna ezt a poént elsütni?

Kapcsolódó szócikkek: Irene Dorner
TiszlaviczMarcsi IP>!

– Nem kéne cigizned, kicsi lány – mondta Viktor, amint elvette a felkínált szálat.
– Majd ha te leszoksz, visszatérünk rá, vénember – vágta rá Rotte, miközben meggyújtotta a saját cigarettáját.

Kapcsolódó szócikkek: cigaretta · Rotte · Viktor Martinek
Papucskosbor>!

Az a nap jutott eszébe, amikor Viktorral először ültek le átnézni néhány biztonsági kamera felvételét. Nem értette, újdonsült társa miért lelkesedik annyira a több órán át tartó, szemtúráztató képernyőbámuláshoz, ő a maga részéről a háta közepére sem kívánta a sötétben ücsörgést. Aztán mindent megértett, amikor Viktor egy teletömött hátizsákkal jelent meg, és sorba húzta elő a különféle chipseket, kekszeket meg gumicukrokat.

Kapcsolódó szócikkek: chips · Felix Auer · gumicukor · Viktor Martinek
TiszlaviczMarcsi IP>!

…ahogy Nora haladt a történettel, úgy felhősödött el Kramer parancsnok arca. Eleinte még kevergette az elé helyezett kávét, de egy idő után a kanál megállt a levegőben, majd apró darabokra tördelte a csészealjra helyezett kockacukrokat. Mikor Nora a mondandója végére ért, Kramer letette a kanalat, összefűzte az ujjait, és hatalmas sóhaj után ennyit kérdezett:
– Mondd csak, édes egyetlen kislányom, te eszednél vagy?

Kapcsolódó szócikkek: Nora Kramer