Moments 15 csillagozás

Egy szerelem története.
Lehetne szokványos szerelem is, mégsem az…

A tizenhat és fél éves Shawn beleszeret az angolirodalom-tanárába. Érzései viszonzásra találnak, és úgy tűnik, a kettőjük közt szövődő szenvedélyes kapcsolat a férfi zavaros múltjának árnyai ellenére is képes mindent és mindenkit legyőzni. Amíg a sors nem szembesíti őket a ténnyel, hogy léteznek legyőzhetetlen akadályok…

Létezik élet a szerelmen túl?

Szivárványálom, Kecskemét, 2020

agee>!
Tira Nael: Moments

Még valamikor régen az írónő blogján olvastam a könyvet, tudtam mire számíthatok. Talán ezért is húztam az újra olvasást mert belém égett egy fájdalmasan szép szerelmi történet. Mikor megtudtam hogy kiadják könyvben tudtam hogy ez nekem kell, itt kell hogy legyen a polcomon.
Gyönyörű szerelem egy fiú és egy férfi között ami kitart a végsőkig, sőt még azon túl is.
Shawn és Jaiden kapcsolat nem egyszerű, tele van lemondással, fájdalommal, ugyanakkor szépséggel, kitartással.
Jól példázza a barátság erejét, hogy az igaz barátok mindig minden helyzetben mellénk állnak.
Spoiler nélkül nehéz a történetről írni, de mindenkinek aki szereti a műfajt el kell olvasnia, így csak ajánlani tudom, mert enélkül egy csodálatosan szép történetről maradunk le.

Tira Nael: Moments

Most fejeztem be a könyvet, még nagyon a hatása alatt vagyok, de úgy érzem, ha most nem írok véleményt, sosem fogom tudni rávenni magam többé.
Fognám az utolsó kétszáz oldalt, és kitépném, úgy ahogy a szavak téptek ki a szívemből egy óriási darabot.
Tény, hogy nem lehet spoiler mentesen nagyon beszélni a könyvről. Mégis, minimum meg kell próbáljam.
Annyira szép szerelem volt, annyira élő! Jaiden és Shawn kapcsolata igazi szerelem volt, minden jóval és rosszal együtt. Fantasztikus volt olvasni, velük együtt átélni Shawn felnőtté cseperedését, az apró hibákat, minden bosszúságot, a botlásokat, a végét.. A mellékkarakterek csak imádni tudtam, és hiába +800 oldal, annyira olvastam volna még! Julienről, Ericről, Johnnyékról.. Mindenkiről! Jaidenről, legfőképpen.
Annyira szeretem őt, annyira akartam, hogy máshogy gondolja, hogy ő is megérdemli a boldogságot.. De azt gondolom, végül boldog volt. Otthon volt, szerethetett és szerették.
Fizikai fájdalom, ha rá gondolok. Szép történet volt, de mégis, azt kívánom, bár ne tudnék róla. Szeretném, ha ez a történet kötelező olvasmány lenne, mert ez maga az élet! Minden mozzanattal, minden részletében, ez a könyv maga az élet. Közben viszont, szeretnék mindenkit megóvni ettől a történettől. Hogy ne kelljen hajnali egykor sírva lapozgatnia, és ezt átélnie, megismernie..

10/10, minden betű a helyén. Imádtam és gyűlöltem egyszerre. Az írónő remekül bánik a szavakkal, annyira olvasni akartam még, de hiába kezdeném elölről.. Már semmi sem lesz ugyanolyan.

Sky786>!
Tira Nael: Moments

Aki hozzám hasonlóan sokkot kap a könyv vastagsága láttán, megnyugtatom, hihetetlenül olvasmányos, fel sem tűnik, hogy jóval meghaladja a 800 oldalt.
Nagyon szép és nagyon fájdalmas szerelmi történet, nehéz teljesen spoilermentesen írni.
Jaiden és Shawn története annyira valóságos, titkokkal, fájdalommal terhelt, a boldogság sajnos rövid ideig adatik meg számukra. Őszintén szólva, volt, hogy legszívesebben a földhöz vágtam volna, annyira rossz volt olvasnom a történteket, összetört ez a könyv, nem egyszer…
Nagy szerepet kapnak a barátok, a család, itt nemcsak sablonos itt-ott feltűnő karaktereket kapunk. Ryley: utáltam, sajnáltam, szerettem, sajnáltam, nem értettem, imádtam. A klubbeli jelenetnél konkrétan nem láttam a könnyeimtől, itt félre kellett tennem pár percre a könyvet.
Aki nekiveselkedik (ezt szívből ajánlom) készítse fel a lelkét , egy nagy adag papírzsepit , és számoljon vele, hogy nem egy rózsaszín fullhappyend olvasmányt kap, egy szép szerelem keserédes befejezéssel ….
Szívesen olvastam volna még a lelkem megnyugtatása érdekében egy X évvel későbbi epilógust, hogyan alakul Shawn és…. kapcsolata.

Tira Nael: Moments

Amikor először megláttam a könyv borítóját, azonnal megfogott: egyszerű, elegáns, kicsit titokzatos, az O betűbe komponált yin és yang nagyon kifejező, a szín pedig a szívem csücske. Ashley Redwood és Sam Wilburry csodás munkát végzett.
Aztán, amikor megjelent a könyv spoiler és megérkezett hozzám, már csak azt sajnáltam, hogy nem kemény fedeles kiadású (de ennek ellenére szerencsére nagyon jól kezelhető).
Shawn története az első oldaltól magával ragadott spoiler. Nagyon szerettem, ahogy megélte teljes természetességgel azt, hogy szerelmes lett és ahogy kamaszos lelkesedéssel (és persze ezért egy kis bizonytalansággal) belevetette magát ebbe a kapcsolatba.
Jaidenhez kicsit nehezebben tudtam közel kerülni spoiler, aztán ahogy haladtunk előre az események sorában, és már egyre kevésbé volt jelentősége a tanár-diák kapcsolatnak, úgy szerettem meg egyre jobban.
Nagyon megkedveltem a mellékszereplőket is: Johnny, George, Kevin, Shawn szülei (főleg persze Ruth), Julien mindannyian hozzáadtak a történethez. Ezen túl spoiler nélkül sajnos nem tudok írni, úgyhogy:
spoiler
Nagyon érdekes és komoly kérdéseket feszeget a történet, és teszi mindezt olvasmányos, magával ragadó stílusban. Sokkal gyorsabban elfogynak az oldalak, mint azt előre gondolnánk :-).

hullámos_bog P>!
Tira Nael: Moments

Azt hiszem, utoljára a Szentjánosbogár lányok volt rám ilyen hatással. És közben meg az Otthon a világ végén hangulata is eszembe jutott. De nem akarom hasonlítani semmihez ezt a könyvet. Szép és léleknyaggató történetet kap, aki belekezd ebbe a gigantikus kötetbe. Egy teljesen lecsupaszított történetet, amelyben a két főhősön kívül kevés dolog kap helyet. Például egy irodalomtanár és egy irodalomrajongó diák kapcsolatáról van szó, és Shawn elvileg az irodalom iránti rajongása miatt is szeretett bele Jaidenbe, de sehol egy irodalmi utalás. Iskolában indul a történet, és nincs iskolai élet. Shawn szüleiből és barátjából is minimálisat kapunk, és Jaiden múltja-jelene-barátai idővel annyira átveszik a helyet, hogy ami mellékszál felbukkanna, az sem kap sok helyet. Pedig egy bizonyos történésig azért a fiú élete biztosan több szálon futott, mint amennyi a könyvből kiderült.
Ami viszont tetszett, amikor felmerül az elfogadás, az a kevés iskolai élet, ami megjelenik, is arra fókuszál, hogy a másságot hogyan tolerálják vagy nem tolerálják a diákok és a szülők. Szerintem ez volt a legjobban kidolgozott rész, talán azért is, mert nem fulladtam bele kettejük kapcsolatába, hanem kicsit kinyílt a világ a többi karakter felé is. De amint otthagyja Shawn a középiskolát, szinte teljesen megszakad az ezen a szálon elindult történések folytatása, és ismét csak kettejük és a barátaik vannak. A végén persze oka van ennek, de fájdalmasan kimaradnak emberek a végéről.
És akármilyen vastag a könyv, hálás köszönet, hogy könnyen nyíló puha kötést kapott, olvasáskor hajlik, és nem törik a gerince, ez egy ilyen monstrumnál mindenképp előny.

Pálhegyi_Gabriella>!
Tira Nael: Moments

Sokáig halogattam az értékelés írását……mert nagy hatással volt rám a könyv. Napokig, sőt hetekig visszatért a gondolataimba, és nem hagyott nyugton, hogy mi lehetett volna másképp, vagy miért így. Amikor elolvastam a fülszöveget, nem ragadt meg bennem a figyelmeztetés….hogy az olvassa aki bírja lelkileg, hogy az "end"az nem „happy”. :-) :-( Számítottam drámára, nehézségekre, balhékra…..persze 866 oldalba ez belefér…..de az utolsó 100 oldalba konkrétan „belehaltam.”! Érzelmileg szétszedett. Végignézni azt, hogy egyszerűen nincs megoldás, nem lehet mit tenni……és ez nem csak közlés szinten tényként, hanem megélve, kidühöngve, padlót fogva, végig kísérve. Akkor lett vége a történetnek, mikor kaptam egy csepp reményt, feloldozást. Szívesen olvastam volna tovább, hogy 5 év múlva vajon hol tart Shawn, mi lett az életével, és lelkével, tud-e boldog lenni. ?! Többen írtátok, hogy kicsit zavart a tanár-diák kapcsolat, de engem cseppet sem. Hisz a szerelem, az már csak ilyen. A történet alatt Shawn kénytelen volt felnőni, megtanulni kezelni az érzéseit és azt a helyzetet, hogy alkalmazkodnia, besimulnia kell egy érettebb társaságba. Aztán meg kellett birkóznia egy olyan helyzettel amivel számos felnőtt sem tudott volna :-( Nekem ő abszolút a főhős, a maga hibáival, kétségbeesésével. Míg Jaiden néha tétova volt, és tanácstalan.Bár az ő élete is már meg volt tépázva mire találkoztak Shawn-nal. A mellékszereplőket is megkedveltem, különösen Julient, és Shawn szüleit. Nagyon sok szép pillanatot szerzett Shawn, és Jaiden szerelmi története. Végigkisértem a fájdalmukat, reménytelenségüket…..és talán láttam azt a pici fényt a végén amit Shawn kapott egy esetleges új szerelem képében. Drukkolók nekik!!! Az én képzeletemben így élnek tovább :-)

Könyveslány P>!

Kockáztasd meg, hogy hibás döntést hozok, de még ha így is van, tisztelj annyira, hogy én tegyem meg.

Szivárványálom KU>!

Lehet-e igazi, ha a tiszta fájdalom földjében virágzik?

Könyveslány P>!

Az internetről mindenki azt hámozza ki, ami belefér a világképébe.

Patton_Pajzs>!

– Nézz a szemembe Jaiden, és úgy mondd, hogy nem azt érzed, amit én. Teszek a szabályokra és a konvenciókra. Milliószor átgondoltam már, minden reggel, Jaiden, amikor éjszaka rólad-veled álmodtam. Veled akarok lenni. Akarom a folytatást.

Szivárványálom KU>!

Már nem emlékezett rá, milyen volt, amikor minden rendben volt.

Patton_Pajzs>!

– Tudod, nem egészen értem, hogy ti csajok miért kattantok ennyire a meleg pasikra?
– Talán mert biztonságos. Egy csomó mindent meg lehet tudni a férfiakról, anélkül hogy fájdalmat okoznának.

Hatsushintaro>!

kérlek, add, hogy soha ne veszítsem el őt… kérlek, hadd legyen mindig ilyen tiszta és tökéletes… kérlek, ne hagyd, hogy őt is tönkretegyem…

Hatsushintaro>!

Most csak… Megtenné valaki, hogy megállítja az időt?

Hatsushintaro>!

Valójában nem számított. Talán az sem baj, ha soha nem tudja meg. A jövő sokkal fontosabb. A tudás nélkül képes élni, de Jaiden nélkül biztosan nem.

Hatsushintaro>!

Mitől félsz ennyire? Vagy mitől féltesz? Melyikünket félted, Jaiden?