Bárcsak ​20 évesen tudtam volna mindezt! 20 csillagozás

Tina Seelig: Bárcsak 20 évesen tudtam volna mindezt!

A ​legtöbb ember számára a világ igencsak különbözik egy tanteremtől. Nem létezik egyetlen helyes válasz, amelyet megjutalmaznak, ráadásul rendkívül nyomasztó szembenézni az előttünk álló választási lehetőségek sokaságával.

A könyv meghökkentően új nézőpontot ad a felmerülő akadályok leküzdéséhez, miközben a sikeres jövő felé haladsz. Az itt bemutatott ötletek közül jó néhány pontosan az ellentéte annak, amit a hagyományos oktatási rendszerben tanítanak. Az élet rengeteg lehetőséget tartogat, hogy új és meglepő módokon fedezzük fel és értékeljük képességeinket és szenvedélyünket.

A szuper dolgok akkor következnek be, amikor olyan lépéseket teszel, amelyek nem automatikusak. Ne félj kilépni a komfortzónádból, egészséges mértékben figyelmen kívül hagyni a lehetetlent, és a problémákban meglátni a lehetőséget! Minél bátrabban kísérletezel, annál világosabbá válik, hogy a lehetőségek tárháza végtelen. Az egyetlen szabály, hogy csak energiád és képzeleted… (tovább)

Eredeti cím: Tina Seelig: What I Wish I Knew When I Was 20

Bioenergetic, Budapest
Felolvasta: Mezei Kitty

Pistacchio>!
Tina Seelig: Bárcsak 20 évesen tudtam volna mindezt!

Tina Seelig: Bárcsak 20 évesen tudtam volna mindezt! Hogyan fedezzük fel a problémákban a lehetőségeket, és fordítsuk őket a hasznunkra?

2021 első elolvasott könyve! Érdekes volt, bár inkább az amerikai közönségnek íródott. Alapvetően a könyv a kihívások, problémák és kudarcok kezeléséről szól, örülök, hogy olvashattam, magyar szerzőtől ez a téma sajnos szokatlan lenne. Egyéni vállalkozóknak és alkalmazottaknak is hasznos könyv, bár én a munkatársakkal való közös csapatmunkát nem igazán tudom hasznosítani, mert vállalkozásom van. Mindenkinek tudom ajánlani, aki előre szeretne haladni az életében, és kihívásokkal találja szemben magát.

Tina Seelig: Bárcsak 20 évesen tudtam volna mindezt!

Inspiráló írás arról, hogy érdemes kilépni a komfortzónánkból, új dolgokat kipróbálni, ismeretlen emberekkel beszélgetni, hiszen sosem tudhatjuk, milyen plusszal gazdagodunk általa.

Bővebben:

Ruben08>!
Tina Seelig: Bárcsak 20 évesen tudtam volna mindezt!

Egy könnyű olvasmány, amely tele van olyan tapasztalatokkal, melyekkel bárki találkozhat élete során. Viszont így, összegyűjtve, sokkal hasznosabbnak érződik. Rám motiváló hatással volt/van, mert amióta elkezdtem olvasni, sokkal kreatívabban nézem a világot, azon töröm a fejem, miként indíthatnék vállalkozást.

ValerinLanz P>!
Tina Seelig: Bárcsak 20 évesen tudtam volna mindezt!

Akkor sem lettem volna okosabb, ha ezt a kötetet húsz évesen, vagyis pontosan tíz évvel ezelőtt olvasom. Azt hiszem, vannak olyan könyvek, amiket hiába fordítanak le magyarra, mi, magyarok nem érthetünk meg vagy érezhetünk át teljesen. Szerintem ez is egy ilyen volt, számomra legalábbis. Voltak benne jó tanácsok, főleg, hogy ne féljünk kockázatot vállalni, ne féljünk a bukástól, mert az az út velejárója, vagy hogy egyedül rajtunk múlik, elérjük-e a célunkat, vagy sem. De a legtöbb példa, amit az író felhozott, a legtöbb név nekem nem mondott semmit, és ahelyett, hogy motivált volna, inkább kedvetlen lettem. Azt reméltem, a kis emberek számára is lesz valami tanácsa, és az oké, hogy legyünk mind nagyszerűek, mert csak egy életünk van, de őszintén, azok a nagyszerűvé vált emberek sem jutottak volna el oda, ahol most vannak, ha nincsenek körülöttük az átlagos emberek. Mint mondtam, néhány tanáccsal teljesen egyetértek, igyekszem beiktatni őket a mindennapjaimba, a többit meg nyugodtan fogadják meg azok, akiknek nagyra törő terveik vannak. Ha vállalatot akarsz igazgatni, vagy Afrikában kifejleszteni egy újfajta inkubátort, akkor viszont ez a te könyved lesz.

KlaraHU>!
Tina Seelig: Bárcsak 20 évesen tudtam volna mindezt!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a könyvre, még jó párszor el fogom olvasni.
Nehéz is kedvenc részt kiemelni belőle, de akkor itt van egy a sokból:

„…az összes fejezetnek adhattam volna azt a címet, hogy "Adj engedélyt magadnak!” Azt értem ezalatt, hogy adj engedélyt magadnak, hogy megkérdőjelezd a szabályokat, friss szemmel nézz a világra, kísérletezz, kudarcot vallj, megtervezd a saját pályádat és teszteld a képességeidet. Ez az, amit tudni szeretnék, ha újra húszéves lehetnék, majd harminc, negyven – és amire folyamatosan emlékeztetnem kell magamat ötvenévesen.

Iszonyú könnyű bezárkózni a hagyományos gondolkodásmódokba és kizárni az alternatívákat. Emberek tömegei állnak a pálya szélén, arra buzdítva bennünket, hogy az előírt útvonalon maradjunk, a vonalakon belül színezzünk és kövessük az utasításokat. Ez nekik és neked is kényelmes. Ez megszilárdítja az ő döntéseiket, és könnyen követhető receptet adnak. De ez korlátozhat is.
(…)
Rendkívülinek kell lenni. Ez egyrészt azt jelenti, hogy eldöntöd: minden alkalommal többet teszel, mint amennyit elvárnak tőled. Másrészt, ha csak a minimumot teszed meg, kihagysz egy lehetőséget. Ez úgy hangozhat, mint egy iskolaigazgató beszéde, de ez az igazság. A kihagyott lehetőségek összeadódnak, ami hatalmas veszteséget okoz. Képzeld el a különbséget, ha 100 dollárt 5%-os megtérüléssel fektetsz be, és ha 105 %-ossal. Az eltérés az idő előrehaladtával folyamatosan nő. Ez történik az életben is. Azt kapod vissza, amit beleteszel és az eredmények összeadódnak."

Kálmán_Eszter IP>!
Tina Seelig: Bárcsak 20 évesen tudtam volna mindezt!

Ez a kis kötet a marketing – és üzleti élet kreatív oldalát járja körül. Végig arra biztat, hogy lépjünk ki a gondolkodási sémáinkból és akár a nulláról is teremtsünk értéket. Ehhez sok híres ember példáját hozza, saját és tanítványainak megoldásait egy-egy adott problémára vagy helyzetre. Az egyéni gondolkodás kibontakozását tűzi ki célul és tényleg inspiráló ötleteket közöl, amit továbbgondolhatunk a saját életünkben.

mandyedi>!
Tina Seelig: Bárcsak 20 évesen tudtam volna mindezt!

Ezt a könyvet kötelezővé tenném akár már gimnáziumban is, de egyetemen mindenképp. Sok olyan dologról van szó benne, amit én az elmúlt éveimben tapasztaltam és igazolják a leírtakat. Hangoskönyvként hallgattam, de esélyes, hogy el is fogom olvasni.

Lovebooks>!

… bizonyíték van rá, hogy sikereink és kudarcaink aránya állandó. Ezért ha több sikerre vágysz, több kudarcot kell elviselned. A kudarc a siker másik oldala, és nem léteznek egymás nélkül.

Kapcsolódó szócikkek: egyensúly · kudarc · siker
Anaire>!

Hiszem, hogy az a leghathatósabb tanulás, ha mind a kudarcot, mind a sikert megtapasztaljuk.

65. oldal, 5. fejezet - A Szilícium-völgy titkos fűszere

Anaire>!

(…) megcsinálhatjuk a szerencsénket, ha rendkívül keményen dolgozunk, és összpontosítunk a célunkra. De más eszközök is rendelkezésünkre állnak; például nyitottnak kell lennünk a lehetőségekre, hasznunkra kell fordítanunk mindent, figyelnünk kell a minket körülvevő világra, a lehető legtöbb emberrel kapcsolatba kell lépnünk, és a lehető legjobbá tenni ezeket a kapcsolatokat. A szerencsénk végső soron azon alapszik, hogy megfordítsuk a rossz helyzeteket, és a jókat még jobbá tegyük.

112. oldal, 7. fejezet - Limonádéból helikopter

Anaire>!

A kudarc valójában a tanulási folyamat fontos része. Mint ahogy az evolúció is próbálkozások sorozata, az élet is tele van téves kiindulópontokkal és elkerülhetetlen buktatókkal. A siker kulcsa, hogy minden tapasztalatból levonjuk a tanulságot, és az új tudás birtokában továbblépjünk.

16. oldal, 1. fejezet - Egyet fizetsz, hármat kapsz!

Trudiz>!

Trudiz>!

Leginkább a hozzáállásunk határozza meg, hogy mire vagyunk képesek.

Anaire>!

Legtöbbünk életét kisebb-nagyobb kudarcok szegélyezik. A legfontosabb, hogy képesek legyünk felállni. A legtöbb sikeres ember számára a gödör alját gumi borítja, nem beton. Amikor a mélybe zuhannak, egy darabig süllyednek, aztán visszapattannak, hasznosítva az energiát, ami másik lehetőség felé tereli őket.

75-76. oldal, 5. fejezet - A Szilícium-völgy titkos fűszere

Anaire>!

Adj engedélyt magadnak, hogy megkérdőjelezd a szabályokat, friss szemmel nézz a világra, kísérletezz, kudarcot vallj, megtervezd a saját pályádat és teszteld a képességeidet. Ez az, amit tudni szeretnék, ha újra húszéves lehetnék, majd harminc, negyven – és amire folyamatosan emlékeztetnem kell magamat ötvenévesen.

142. oldal, 10. fejezet - Kísérleti eszközök

Anaire>!

Ha levesszük a szemellenzőt, egy korlátlan lehetőségekkel teli világ tárul elénk.

12. oldal, 1. fejezet - Egyet fizetsz, hármat kapsz!