Miért ​járjunk misére? 1 csillagozás

Az Eucharisztia drámája
Timothy Radcliffe: Miért járjunk misére?

A neves domonkos teológus a szentmisét közelebb hozza azokhoz, akik rendszeresen járnak templomba, de azokhoz is, akik inkább távol maradnak tőle, mert unalmasnak és értelmetlennek tartják. Radcliffe a szentmisét hatalmas drámaként mutatja be, amely átalakítja emberségünket, és bevon bennünket Isten végtelen életébe és szeretetébe. Fesztelen, könnyed, „hétköznapi” stílusa segít abban, hogy otthonosabban érezzük magunkat a szentmisén.

Eredeti cím: Why go to church?

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mai keresztény gondolkodók Vigilia

Vigilia, Budapest, 2011
266 oldal · ISBN: 9789639920231 · Fordította: Lukács József

Aragorn

Jesper_Olsen >!
Timothy Radcliffe: Miért járjunk misére?

Főleg katolikusok számára használható könyv, melyet szerzője Canterbury anglikán érsekének kérésére (!) írt. A szentmisét a hit, remény és szeretet drámájaként, sok szentírási és egyéb idézet, történet segítségével elemzi. Rengeteg további gondolkodnivalóval látja el az olvasót, ezért erre a könyvre is érdemes több időt szánni. Utána pedig a magunkban leszűrt „tanulságokat” kell(ene) életre váltani a hétköznapok során, talán a misén való tudatosabb jelenlét által is. (Mellékesen: Radcliffe ebben a könyvében is elég sokat idéz Herbert McCabe-től, jó lenne az ő könyvét/könyveit is olvasni.)

Jesper_Olsen >!

A hit elsősorban nem tételek elfogadása, bár, ahogy látni fogjuk, ennek is megvan a helye. Inkább odafigyelés arra, aki nevünkön szólít minket és választ vár.

Jesper_Olsen >!

Aragorn-on azért volt csillag, mert Tolkien gyakran ministrált a Blackfriars templomban Szent Domonkos oltáránál, akinek szintén csillag volt a homlokán. Aragorn tulajdonképpen domonkos!

Kapcsolódó szócikkek: Aragorn
Jesper_Olsen >!

Joseph Campbell mondta, hogy az életben a legnagyobb tragédia az, ha felmászunk a siker létrájára, és aztán úgy találjuk, hogy rossz falhoz van odatámasztva!

Jesper_Olsen >!

Jézus mindig észreveszi a tömegben a láthatatlan embereket: Lévit a vámos asztalnál, Zakeust a fán, az özvegyet, aki pénzét a perselybe teszi a Templomban. Látja a gazdag fiatalembert és megszereti. Ő Isten megtestesítője, aki senkiről sem feledkezik meg.

Jesper_Olsen >!

Hinni annyi, mint szerető szemmel látni.

Jesper_Olsen >!

Minden jó dolog ajándék, az imádság viszont megnyitja szívemet, hogy észrevegyem mindennek az ajándék voltát.

Jesper_Olsen >!

Ha azt akarjuk, hogy a kereszténység kiviruljon társadalmunkban, és ne zsugorodjék egyre kisebbre, akkor valahogy el kell érnünk, hogy a szentmisét újra életet adó „nagy eseményként” éljük át, ahová mindenképpen el kell mennünk.

Jesper_Olsen >!

A hit annak tudása, hogy Isten szeret minket.

Jesper_Olsen >!

Ha szeretsz, keresztre feszítenek, ha nem szeretsz, akkor már úgyis halott vagy.