Mit ​rejt a dinók világa? 4 csillagozás

Egy letűnt kor titkai várnak!
Timothy Knapman: Mit rejt a dinók világa?

A Mit rejt? sorozat kötetei ötvözik a böngészőt, a képregényt és az ismeretterjesztést.
Lili és Lali Jojó kutyával együtt kalandoznak a dinoszauruszok korában. Csatlakozz hozzájuk! Járd be velük a triász, a jura és a kréta korszakot, kövesd a dinoszauruszok történetét a megjelenésüktől a kihalásukig. Ismerd meg a Földet egykor benépesítő csodálatos élőlényeket! Hogyan gondoskodtak a dinoszauruszok a fiókáikról? Mikor uralta a világot a rettentő Tyrannosaurus? Honnan tudjuk, milyenek voltak és hogyan éltek a dinoszauruszok?
Böngészd a képeket, és tudd meg, mit rejt a dinoszauruszok kora!

Tessloff és Babilon, Budapest, 2020
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632946290 · Fordította: Bartók Imre · Illusztrálta: Wesley Robins

Szívecske>!
Timothy Knapman: Mit rejt a dinók világa?

Timothy Knapman: Mit rejt a dinók világa? Egy letűnt kor titkai várnak!

Ezt a jó nagy alakú réteges ismeretterjesztőbe rejtett böngészőt a könyvtárban ajánlották. Két gyermek, Lili és Lali a kutyusukkal elmennek a dinómúzeumba, majd időutazásra indulnak a dinók világába, a triász, a jura és a krétakorba. Az oldalak tematikusak, oldalpáronként öt élőlény van, amit meg kell találni. A grafika nem élethű, de nem rossz, az információ mennyisége pont elég, igazából nálam ez az egynek elmegy kategória, de ha már kicsit nagyobb a gyermek és átfogóbb a tudása, ezt már lehet, hogy unni fogja. A kislányom mondjuk élvezte, hogy a legtöbb dinó nevét tudja, sőt volt, amit én csak harmadjára tudtam kimondani, ő meg elsőre, de azt éreztem rajta, hogy oké, most egy párszor elővesszük, de ha visszavisszük nem fog hiányozni.