Ég ​és föld között (Vango 1.) 52 csillagozás

Timothée de Fombelle: Ég és föld között

1934, Párizs. A Notre-Dame katedrálisa előtti téren negyven fehér ruhás férfi fekszik a kövezeten. A szemerkélő esőben arra várnak, hogy pappá szenteljék őket. Köztük van Vango, a titokzatos fiú, aki éjszaka a párizsi háztetőket járja. Három perc, és a sorsa megváltozik. Három perc, és kezdetét veszi a véget nem érő hajsza: szökés a katedrális harangtornyából, utazás a Graf Zeppelin léghajón, bujkálás szicíliai szigeteken és a skót felföldön. Vango azt reméli, hogy az örökös menekülés végén megismerheti családja múltját, viszontláthatja a zöld szemű Ethelt, és végre otthonra lelhet.

Az Ágrólszakadt Tóbiás szerzőjének új, lebilincselően izgalmas kalandregénye, amely számos fordulattal lepi meg az olvasót, miközben történelmi hitelességgel ábrázolja az 1930-as évek Európáját.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Móra, Budapest, 2011
346 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631189278 · Fordította: Pacskovszky Zsolt

Narissza>!
Timothée de Fombelle: Ég és föld között

Csak valami fatális, rendkívül irritáló véletlen lehet az oka, hogy én ezt nem olvastam kamaszkoromban. Pedig akkor mennyire rajongtam volna érte!
Így is sebesen faltam az oldalakat, az első negyven oldal felvezetése után legalábbis, addig kicsit lassú volt (ironikus módon), ahogy a sok akció között csak kérdéseket kaptunk, válaszokat egyet sem.
Később viszont visszabillent ez az arány egy egészséges helyzetbe, és onnantól kitépni nem lehetett volna a kezemből a könyvet. Minden történetszál izgalmas és rejtélyes, a karakterek szerethetők, a motivációik mindegyiküknek megvannak, nem egyformák (nem egészen), és az is csak kicsit ront rajtuk, hogy a céljaik mögött viszont kissé egysíkúak a karakterek.
Vangóról a végére is fájdalmasan keveset tudunk meg, ami bosszantó, ezzel együtt viszont nyilván az is idegesített volna, ha váratlanul mindent megtudunk egy ennyire rejtélyes karakterről. off
Ide nekem a második kötetet!

SzKatyesz>!
Timothée de Fombelle: Ég és föld között

Húúú… ez nagyon meglepő könyv volt. Azt hittem, valami gagyi kis kölyök sztori lesz, a végére pedig alig bírtam letenni. Végül kénytelen voltam. Még nincs meg a folytatása. :(

Cinka>!
Timothée de Fombelle: Ég és föld között

Ifjúsági regény, felnőtteknek is! Egy kis történelem, romantika, kaland és meglepő fordulatok. Várom a folytatást…

Wish>!
Timothée de Fombelle: Ég és föld között

Zseniális ifjúsági regény. A cselekmény több szálon fut, miközben azért izgulunk, hogy Vango megmeneküljön a üldözői elől, szép lassan kiderül az is, hogy honnan, hogyan, és miért csöppent bele a kalandokba.

Fiatalok és kevésbé fiatalok, olvassátok, mert jó.

csobi P>!
Timothée de Fombelle: Ég és föld között

Olvastatja magát, ez kétségtelen, de azért van igazság abban, amit @Vladi ír. Kicsit sarkítok, de tényleg bosszantó úgy olvasni egy 300+ oldalas könyvet, hogy olyan érzésed van, hogy ha elolvasod fejezetenként az első illetve az utolsó bekezdéseket, akkor megkaptad 60 oldalban a könyv lényegét, a többi pedig a sallang. Néha előtűnik a szerző humora is, szerintem jól áll neki, azt is érzi, hogy melyik szereplőin kell ezt megcsillogtatnia, ezért úgy döntöttem, hogy megadom az esélyt a második résznek, s egyértelműen sziporkázást várok! :)

B_Panka>!
Timothée de Fombelle: Ég és föld között

Annyira, de annyira! És tényleg! De most teljesen komolyan… ZSENIÁLIS!!!
A főhős menekül… nem meglepő, szinte minden tiniregény erről szól :-) De nem számít, mert egyedi, mert nincs még egy ilyen, mert ötletes, mert furfangos. Történelmi is kicsit, tarzanos, mauglis is egy hangyányit, mégsem utánzat.
Eleinte kissé nehéz követni az időben ugráló eseményeket, de aztán egy idő után belejön az ember és minden világossá válik.
Kíváncsi vagyok a folytatásra.

Timothée de Fombelle: Ég és föld között

Kaland, izgalom, rejtélyek és a 30-as évek Európája. Mikor lesz folytatás??

Kiskosar>!
Timothée de Fombelle: Ég és föld között

Tóbiás is szimpi volt, de Vangoba egesz egyszeruen beleszerettem :) hy ilyenek lennenek a mai fiuk, a hugomat sem sajnalnam :)

s vegre igazi ifjusagi kalandregeny, mennyire hianyzott :)

Csirke>!
Timothée de Fombelle: Ég és föld között

Egyáltalán nem tudom, mit gondoljak erről a könyvről, ugyanolyan titokzatos, mint a főszereplője. Kortárs ifjúsági regényként messze egyike a legjobbaknak, mind nyelvhasználat, mind cselekmény szempontjából, és ezt úgy mondom, hogy jómagam is még az ifjúsági kategóriába tartozom. A történelmi háttér, a szereplők kidolgozottsága és a tény, hogy cseppet sem sablonosak, továbbá a regény szokatlansága mondatja ezt velem. A másfél csillag levonása viszont a befejezés miatt történt: rengeteg mai regényhez és filmhez hasonlóan nincs lezárva, az utolsó fejezet akár az első is lehetne, ezzel mintegy kényszerítve az olvasót, aki 346 oldalon keresztül alig tudott meg bármit is akár a főszereplőről, akár az őt körülvevő szereplőkről, hogy szerezze meg és olvassa el a második kötetet is. Ezzel bennem akaratlanul is azt az érzést hagyva, hogy kicsit felesleges volt kiolvasni a regényt, hiszen a végén úgysem tudunk meg szinte semmit.
Azért én azt mondom, megérte, de a végleges véleményem szinte teljesen a könyv folytatásán múlik…

Tessa_>!
Timothée de Fombelle: Ég és föld között

Nagyon kellemes hangulata van, élveztem ahogy szépen lassan kibontakoztak a részletek.

Let_It_Beer>!

Ha az ember egy pontra meredve figyeli a hópelyheket, akkor elönti az unalom, de ha csak egy hópelyhet követ a pillantásával, egyetlenegyet, egészen fentről, ha követi a tekintetével akrobatamutatványait, akkor az kalandszámba megy, mámorító hatással bír.

Uzsonna>!

A nagy csapásokat apró csodák kísérik. Vango világéletében így gondolta. A fontos, hogy az ember ne veszítse el a reményét.

SzKatyesz>!

Különös sors…- Vannak emberek a földön, akikről soha nem fogjuk megtudni sem azt, hogy honnan jönnek, sem azt, hogy hová tartanak.

Jesper_Olsen>!

Negyven fehér ruhás férfi feküdt a kövezeten.

Let_It_Beer>!

Aligha létezik a szívdobogásnál lágyabb hang. A viharral szemben olyan, mint mikor egy csengettyű rézfúvós zenekarral kel csatára.

Jesper_Olsen>!

A háború abszurd volta egy pillanat alatt megmutatkozott mind a négyünk előtt. Ha néhány harcos egymásra találhat egy csatamező szélén, amely úgy fel van túrva, mint egy temető, és egy olyan bizonytalan, olyan mulandó közös emlékük lehet, mint egy lány arca, akkor minden lehetséges.

Jesper_Olsen>!

– Ha félnek a megfázástól, akkor keressenek maguknak más vesződséget. Nagyobb viharokat is átélnek majd.

Jesper_Olsen>!

A kora középkor óta eltelt évszázadok munkája olyan finom egyensúlyt teremtett a monostorok életében, hogy az ember úgy érezte, egy szépségesen sima és gömbölyű kavicsot bámul, amelyet ezer évig mostak a hullámok.

Uzsonna>!

Az íróasztal olyan, mint a hajó – mondta neki egy nap Jean atya, miközben a székére telepedett. – Így kell dolgozni. A könyved fölé hajolsz, és felvonod a vitorlákat.

Vango sorozat · Összehasonlítás