A ​számkivetett (Ágról szakadt Tóbiás 1.) 37 csillagozás

Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Tóbiás másfél milliméter magas, korához képest nem túl nagy. A fa lakói között él, akik ágakon és leveleken épített otthonukon túl nem ismernek más világot. Apja tudományos felfedezése miatt Tóbiásnak menekülnie kell. A fa népe ellene fordul, barátai elárulják, egyetlen segítőtársa marad, a titokzatos Lilia. A kisfiú lélekszakadva menti az életét, ágról ágra bejárja a nagy tölgy vidékeit, miközben megérti apja tanítását a fa értékéről. Üldöztetése végül ellenséges földön, a pőrék közt ér véget, ahol sorsa meglepő fordulatot vesz…

Eredeti cím: Tobie Lolness

Eredeti megjelenés éve: 2006

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

Móra, Budapest, 2016
316 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634152873 · Fordította: Pacskovszky Zsolt · Illusztrálta: François Place
Móra, Budapest, 2008
316 oldal · ISBN: 9789631185249 · Fordította: Pacskovszky Zsolt · Illusztrálta: François Place

Kelemen_Hanna P
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Igazi akcióregény, kicsit túl sok tanulsággal, de sok humorral, szerethető szereplőkkel és fordulatos cselekménnyel.

Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Ebben a könyvben semmi sem volt felesleges.
Gyönyörű történet, jó alapötlet, ráadásul csodálatosan van elmesélve.
Szeretem.
Még mindig hatalmas kedvenc, és bár még a legjobban szeretett könyveimet sem szoktam mindenkinek ajánlani, de ezt egyszer mindenkinek el kell olvasnia. És szeretnie (;

Lahara ISP
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

A borító tetszett meg, és a főszereplő neve: Tóbiás. Nem olyan gyerekkönyv ez, mint aminek elsőre tűnik. Mindenesetre a folytatást is el szeretném olvasni, csak a könyvtárnak nincs meg.

Uzsonna
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Gyerekeknek íródott, de felnőttek is élvezhetik. Cselekményes, de elgondolkodtató is egyben a világról, a világszemléletünkről.

Wish P

Nekem tetszett.
Didaktikus persze, de izgalmas kalandokba és szép metaforákba van becsomagolva a tananyag, úgyhogy ez megbocsátható. A hatalom, az környezet és az emberek kizsákmányolása, hogy mire használjuk a tudományt, a másság, az ismeretlentől való félelem… sok nehéz téma, amit a könyv elolvasása után szépen meg lehet beszélni a gyerekekkel. Idősebb korban nem csak a tanulságot lehet levonni, hanem párhuzamot is állítani. Mert az sajnos van bőven.
Én felvenném a kötelező olvasmányok listájára 10-12 éves kor körül.

Eszter_Lina24 I
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Csodálatos könyv, csak ajánlani tudom, az egész család szereti nálunk, kicsik-nagyok…mind :)
Ha pedig ez nem érdekel próbálkozz az író többi könyvével, mindet imádom, bár a Vangót különösen ajánlom! :)

Jeffi SP
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Fél csillag levonás azért a szakaszért amiben annyi, de annyi magyartalan mondat, és félreragozás volt, hogy még ÉN is észrevettem, pedig én elsiklom általában felette. Hála az égnek elég rövid szakasz volt csak ilyen.
Nagyon tetszett, bár kedvenc nem lesz. Minden esetre remélem, hogy sokan fogják olvasni, mert tényleg megéri.
Hogy, miért olvastam? Nos, a könyvtárban ahol dolgozom, van ilyen ajánlós doboz benne egy csomó könyv rövid leírásával, és unalmamba kihúztam egyet, és hazahoztam. Nos, azt hiszem egész jól jártam :)
Hamarosan olvasom is a folytatást :))

Amrita IP
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Van ebben a világon minden: fogyasztói társadalom, kapitalizmus, nácik, fajgyűlölet, globális környezeti gondjaink, világválság… csak azt nem értem egészen, hogy minek? Mert számomra így erőltetett és túlzsúfolt. Az alapötlet nagyon érdekes, de az összes problémánkat ezeknek a pár milliméteres emberkéknek a vállára helyezi. Bőven elég lett volna ebből maximum egy, kettő, helyette lehetett volna több humor, pörgősebb cselekmény, kedvesség, és rövidebb könyv.
Inkább nyomasztó, mint kedves, gyerekkönyvnek unalmas és szomorú, felnőttnek túl szájbarágós.
A nyelvet szépen használja, a kiadás igényes. Nagyon-nagyon tetszik a faleveles borító. Saját gyerekem kezébe nem szívesen adnám, ha lesz, és anyunak se fogom olvasásra ajánlani. De majd alkalomadtán a 2. részt elolvasom, vagy legalábbis beleolvasok, mert érdekel a befejezés.

update:

a folytatáshoz mégse volt elég motivációm. ez is elmond valamit a könyvről.

B_Panka

Ha az ember félelemben él, minden lépésnél elesik. Félelmében esik el.

B_Panka

A lány korához képest feltűnően szépen mosolygott. Az ember mosolya elvileg már nem olyan szép négy-öt éves kora után. És egyre csak romlik a szépsége. De a lány mosolya olyan volt, mintha életében először mosolygott volna.

Gikkus

Az eltévedt kódorgóra az alábbi szomorú törvényszerűség igaz:
1. Ha eltévedünk, gyorsabban kezdünk lépkedni.
2. Amivel csak az a gond, hogy minden egyes lépéssel még távolabb kerülünk az otthonunktól.
3. Vagyis még jobban eltévedünk.

Gikkus

A szavazás eredménye azt mutatta, hogy mindenki lelkesen fogadta e nagylelkű javaslatot. Aki meg nem, azt nem is értesítették a szavazásról…

Maja az apjára gondolt.
Tóbiás Majára gondolt.
Szigfrid arra gondolt, hogy kereket old.

bogger12

Enyhén szőrös, szörnyszerű pók volt, és egyre izgatottabb lett.
Tóbiásnak mégis kedve támadt kiáltva megjegyezni:
-Ez szakasztott a nagyanyám!

Uzsonna

Lassan ismét tudatosulni kezdett benne, hogy felette ott az ég. A csillagokkal teli társ, mely mintha sok-sok szemével figyelné őt.

Ágról szakadt Tóbiás sorozat · Összehasonlítás