A ​számkivetett (Ágról szakadt Tóbiás 1.) 49 csillagozás

Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Tóbiás másfél milliméter magas, korához képest nem túl nagy. A fa lakói között él, akik ágakon és leveleken épített otthonukon túl nem ismernek más világot. Apja tudományos felfedezése miatt Tóbiásnak menekülnie kell. A fa népe ellene fordul, barátai elárulják, egyetlen segítőtársa marad, a titokzatos Lilia. A kisfiú lélekszakadva menti az életét, ágról ágra bejárja a nagy tölgy vidékeit, miközben megérti apja tanítását a fa értékéről. Üldöztetése végül ellenséges földön, a pőrék közt ér véget, ahol sorsa meglepő fordulatot vesz…

Eredeti cím: Tobie Lolness

Eredeti megjelenés éve: 2006

Tagok ajánlása: 9 éves kortól

Móra, Budapest, 2016
316 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634152873 · Fordította: Pacskovszky Zsolt · Illusztrálta: François Place
Móra, Budapest, 2008
316 oldal · ISBN: 9789631185249 · Fordította: Pacskovszky Zsolt · Illusztrálta: François Place

Kelemen_Hanna
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Igazi akcióregény, kicsit túl sok tanulsággal, de sok humorral, szerethető szereplőkkel és fordulatos cselekménnyel.

Bobe0402
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Egy kolléganőm adta kölcsön, hogy az egyik kedvence. Néztem rá nagy szemekkel, hogy egy meseregény? Aztán ahogy elkezdtem olvasni, már pár oldal után beszippantott. A történet, a mesélés és a kíváncsiság. Ilyen jól hozzányúlni ezekhez a témákhoz nagyon nehéz. És akkor jött Fombelle, és megírt egy gyerekkönyvnek álcázott regényt a barátságról, az igazságról, az emberi gyarlóságról, a hataloméhségről, a hitről és még annyi minden másról! Csupa olyan dologról, ami nagyon-nagyon fontos egy ember életében. Utópisztikus? Igen. Meseregény? Igen. Gyerekeknek? Igen. Felnőtteknek? Nekik főleg!
Igen, tanító célzatú, de annyira jól van megírva, hogy csak azt tudom mondanii: ha egyszer valami jó, az jó! És ugyanez igaz a fordításra is! Ha valami jó, akkor az jó! Tóbiást például egy rossz fordítással sutba lehetne dobni. Hála Istennek Pacskovszky Zsolt fordította, akiről nem tudom, hogy kicsoda, de ha csak ennyit csinált életében, már tett valami maradandót! És nevessetek ki, de ezt a könyvet kedvencelni fogom!

Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Ebben a könyvben semmi sem volt felesleges.
Gyönyörű történet, jó alapötlet, ráadásul csodálatosan van elmesélve.
Szeretem.
Még mindig hatalmas kedvenc, és bár még a legjobban szeretett könyveimet sem szoktam mindenkinek ajánlani, de ezt egyszer mindenkinek el kell olvasnia. És szeretnie (;

Wish P

Nekem tetszett.
Didaktikus persze, de izgalmas kalandokba és szép metaforákba van becsomagolva a tananyag, úgyhogy ez megbocsátható. A hatalom, az környezet és az emberek kizsákmányolása, hogy mire használjuk a tudományt, a másság, az ismeretlentől való félelem… sok nehéz téma, amit a könyv elolvasása után szépen meg lehet beszélni a gyerekekkel. Idősebb korban nem csak a tanulságot lehet levonni, hanem párhuzamot is állítani. Mert az sajnos van bőven.
Én felvenném a kötelező olvasmányok listájára 10-12 éves kor körül.

Lahara ISP
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

A borító tetszett meg, és a főszereplő neve: Tóbiás. Nem olyan gyerekkönyv ez, mint aminek elsőre tűnik. Mindenesetre a folytatást is el szeretném olvasni, csak a könyvtárnak nincs meg.

Uzsonna
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Gyerekeknek íródott, de felnőttek is élvezhetik. Cselekményes, de elgondolkodtató is egyben a világról, a világszemléletünkről.

Eszter_Lina24 I
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Csodálatos könyv, csak ajánlani tudom, az egész család szereti nálunk, kicsik-nagyok…mind :)
Ha pedig ez nem érdekel próbálkozz az író többi könyvével, mindet imádom, bár a Vangót különösen ajánlom! :)

Mr_However
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Nekem nagyon tetszett, csak az benne a kissé különös, hogy minden jófej ember okos és ravasz, de minden ellenfél sík hülye. ész dolgában labdába se rúghatnak a jókkal szemben, és ezt a tényállást gyakorta közlik is az olvasóval. spoiler

vörösróka
Timothée de Fombelle: Ágról szakadt Tóbiás – A számkivetett

Nagyon de nagyon de nagyon szeretem. Annyira szomorú vagyok hogy kiolvastam.
Egyszerűen jól volt megírva, nagyon ügyesen eléri hogy tovább olvasd.(A díjak közül a Tam tam díj a kedvencem.) HARMADIK RÉSZT KÖVETELEK!!!!!

B_Panka

Ha az ember félelemben él, minden lépésnél elesik. Félelmében esik el.

Gikkus

A szavazás eredménye azt mutatta, hogy mindenki lelkesen fogadta e nagylelkű javaslatot. Aki meg nem, azt nem is értesítették a szavazásról…

B_Panka

A lány korához képest feltűnően szépen mosolygott. Az ember mosolya elvileg már nem olyan szép négy-öt éves kora után. És egyre csak romlik a szépsége. De a lány mosolya olyan volt, mintha életében először mosolygott volna.

Gikkus

Az eltévedt kódorgóra az alábbi szomorú törvényszerűség igaz:
1. Ha eltévedünk, gyorsabban kezdünk lépkedni.
2. Amivel csak az a gond, hogy minden egyes lépéssel még távolabb kerülünk az otthonunktól.
3. Vagyis még jobban eltévedünk.

Maja az apjára gondolt.
Tóbiás Majára gondolt.
Szigfrid arra gondolt, hogy kereket old.

bogger12

Enyhén szőrös, szörnyszerű pók volt, és egyre izgatottabb lett.
Tóbiásnak mégis kedve támadt kiáltva megjegyezni:
-Ez szakasztott a nagyanyám!

Uzsonna

Lassan ismét tudatosulni kezdett benne, hogy felette ott az ég. A csillagokkal teli társ, mely mintha sok-sok szemével figyelné őt.

Ágról szakadt Tóbiás sorozat · Összehasonlítás