Miú ​és Vau házat épít (Miú és Vau 3.) 31 csillagozás

Timo Parvela: Miú és Vau házat épít

A domb tetején, ahol Miú és Vau él, jól látszik a kert, a veteményes és a műhely, szóval minden a helyén. De merre van az égszínkék házikójuk, amit előző télen sodort el egy vihar?

Miú és Vau a falubeli állatok segítségével megpróbálta visszavontatni a sítalpakon álló házat, de csak a domboldal feléig jutottak, mert időközben elolvadt a hó. Ám egy ferdén álló házban nem könnyű az élet: a padlóhoz kell szögelni a szőnyegeket, ki kell kötni a bútorokat, és folyton kilötyög a bögréből a kávé.

Az egyik legnépszerűbb kortárs finn meseíró humoros és felemelő története a fantáziáról, az önismeretről és legfőképp a barátságról.

A legemberibb állattörténetek kicsiknek és nagyoknak.

Kolibri, Budapest, 2014
112 oldal · ISBN: 9786155234873 · Fordította: Kovács Ottilia · Illusztrálta: Virpi Talvitie

Chöpp >!
Timo Parvela: Miú és Vau házat épít

„ – Egy barátra azért szükségem lenne! – kiáltott utána Vau, amikor Miú már félúton volt a torony felé. A macska megtorpant, és visszafordult.
– Milyen barátra?
– Nem is tudom. Másmilyen legyen, mint én – válaszolta Vau.
– Olyan, mint én?
– Például.
– Akkor is, ha én nem tudok építeni, és időnként nagyon fárasztó vagyok?
– Én pedig nem tudok énekelni, unalmas vagyok és hétköznapi – felelte Vau.
Miú elmosolyodott. Vau szintén.”

Imádni való, csodás mese! Nagyon szeretjük ezt a rendhagyó barátságot!

Lahara IP>!
Timo Parvela: Miú és Vau házat épít

Nagyon szórakoztató, humoros mese, gyerekként imádtam volna.

zamil>!
Timo Parvela: Miú és Vau házat épít

Azt kell mondjam elmarad az első résztől. Lehet az volt a problémám (és az írónak is), hogy minden kis történet az égszínkék házikóhoz és ahhoz kapcsolódott. Lehet, hogy így sok volt és ezért vegyes a színvonal. Nehezebb egy téma köré több jó sztorit írni, mint amikor csaponghatunk a szereplőkkel.
Ettől még azért tetszett.

Ratoncita P>!
Timo Parvela: Miú és Vau házat épít

Az egész sorozat nagy kedvenc. Ez a kötet véletlenül épp bent volt a könyvtárban, és lecsaptam rá. Nagy élmény volt ez a rész is.

kaede>!
Timo Parvela: Miú és Vau házat épít

Nekem az eddig olvasott 3 közül ez tetszett a legjobban (nem sorban haladunk). Egyelőre könyvtárból, de kell egy saját is.

Chöpp >!

– Ó, szent együgyűség! Hát neked mindent külön meg kell magyarázni? – forgatta a szemét Miú. – Egyáltalán nem a jövendőbeli megpillantása itt a lényeg.
     – Hanem? – ráncolta a homlokát Vau.
     – Hanem az, hogy meztelennek kell lenni ahhoz, hogy beleláthassunk a jövőbe.
     – Meztelennek? Hogy lehet egy kutya meztelen? Na és egy macska? – kérdezte Vau gyanútlanul. Ekkor Miú egy birkanyíró ollót vett elő, amit addig a háta mögött rejtegetett.
     – Nyissz-nyissz – mondta Miú.
     – Soha! – rémült meg Vau.
     – Ne légy ünneprontó!
     – Inkább leszek ünneprontó, mint kopasz kutya.
     – Fölösleges félned, egyáltalán nem fog fájni!
     – Nem félek, csak nem akarom és kész!
     – Nyissz-nyissz. Egy perc az egész.
     – Nem és nem! Érted! Nem egyezem bele ebbe az ostobaságba! Ha te annyira szeretnéd megigazítani a bundád, csak rajta, engem viszont felejts szépen el! Mégiscsak van határa annak, mekkora őrültségekbe lehet belerángatni egy barátot!

Különös Szent Iván, 69.o.

Anó P>!

A tojásból kikelt csibe, akiről kiderült, hogy kiskakas, a Nagy Kotfrid Napóleon nevet kapta. Kicsit nagyra törő név egy ilyen apró, pelyhes jószágnak, ő maga azonban semmi furcsát nem talált benne. Nagy Kotfrid Napóleon elégedett volt, hiszen a Nap melegen sütött, és bőven volt mit csipegetnie.

Anó P>!

– És mennyi ideig tart kiszámolni? – folytatta türelmetlenül a faggatózást Miú. Legszívesebben meg is rázta volna Vaut.

– Hogy meddig tart? Nos… Ezt is ki kell számolni. Miú elkerekedett szemmel meredt a barátjára.
– Bizony, azt is ki kell számolni, meddig tart kiszámolni. Netán arra is kíváncsi vagy, mennyi idő a kiszámolás kiszámolása? – tudakolta komoly ábrázattal Vau.
– Nem, nem akarom tudni! – kiáltotta Miú. – Ne számold ki, menynyi időbe telik kiszámolni, vagy meddig tart a kiszámolás kiszámolása. Csak kezdd el végre, nekem elég, ha a végeredményt közlöd!

Anó P>!

Miú azt akarta, hogy a képeket a városba vigyék be eladni.
– Azok a tuskók a faluban nem értenek a művészethez. Olyan lenne nekik felkínálni a képeimet, mintha egy kutyának próbálnám elmagyarázni Goethe zsenialitását – legyintett Miú.
– Kicsodáét? – kérdezett vissza Vau.
– Hát épp erről van szó. Óvatosan! – figyelmeztette Miú, amikor Vau pakolni kezdte a festményeket a talicskára.

Anó P>!

– Mégsem tarthatom az összes képemet a műteremben – tette hozzá Miú kissé türelmetlenül.
– Tehát műterem is lesz?
– Persze hogy lesz, mégpedig közvetlenül a verselő- és az álmodozószoba mellett.
– No, igen – bólintott Vau –, de mi a különbség a verselő- meg az álmodozószoba között?
– Ez pofonegyszerű. Az egyikben egy ablakban merengve álmodozik az ember, a másikban pedig költeményekbe önti az álmait.

Anó P>!

– Egyébként mit ábrázolnak a képek? – kérdezte Vau, Miú ugyanis már a talicskába pakolás előtt papírba és vászonba csomagolta a festményeit.
– Már mondtam, hogy ezek a legjobb munkáim – ismételte meg Miú.
– Azaz?
– Természetesen mindegyik engem ábrázol. Öt fantasztikus festmény a világ legdaliásabb, legszebb és legkedvesebb macskájáról!
Vau a mellette lépkedő vörösesfekete macskára pillantott, akinek széles képén negédes vigyor jelent meg. Miú igazi jó barát volt, de daliásnak azért mégsem lehetett nevezni, inkább egy gömbölyded falusi macskának. A festményekkel azonban nyilván más a helyzet, zárta le magában a morfondorízást Vau. Hiszen mit ért ő a művészethez?

Miú és Vau sorozat · Összehasonlítás