Gyerekek! ​Tessék vigyázni! (Ella és barátai 6.) 10 csillagozás

Timo Parvela: Gyerekek! Tessék vigyázni!

A tanító bácsi sajátos viselkedése miatt az egész második osztály aggódik. Most ért véget a vakáció, éppen csak elkezdődött a tanév, ám a tanító bácsi igencsak fáradtnak tűnik. Ráadásul furcsákat is mond: folyton szeretetről és boldogságról beszél… Vajon mi köze ennek az egésznek egy csillogó-villogó új autóhoz és a tanító bácsi kiütéseihez? Ella és barátai súlyos betegségre gyanakodnak, ezért kerítenek egy orvost, akihez nem a tanító bácsit, hanem a makkegészséges Patét küldik információkért. Az egyik meglepő fordulat követi a másikat: a dolgok alakulásában nem kevés szerepet kap a tanító bácsi két kutyája, Préri és Farkas, egy jobb sorsra érdemes tanfelügyelő, sőt még egy bárányhimlős óriás-repülőmókus is. Ella és barátai a sorozat hatodik kötétében sem unatkoznak, és még egy „kedvenc helyre” is sikerült szert tenniük.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Pongrác, Budapest, 2015
152 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155131554 · Fordította: Patat Bence · Illusztrálta: Almási Zétény

Timo Parvela: Gyerekek! Tessék vigyázni!

Nem ismertem eddig Ellát és a tanító bácsit, sőt a többieket sem. Ha tudom, hogy ennyire viccesek, már sokkal hamarabb közelebbi ismeretséget kötök velük.
Fantasztikusan vicces történet volt, gyerekkönyvön régen nevettem ennyit. Az elvarázsolt, szórakozott, megzakkant, guruvá vált tanító bácsi, a mindent szó szerint értő gyerekek, a sokszínű cselekmény, az össze-vissza, mindenhol és akármikor támadó humor nagyon jót tett a lelkemnek. Először azt gondoltam, hogy felnőttként jobban is élvezem, mint egy gyerek, de úgy alakult, hogy Tituszt szóval kellett tartanom hosszabb ideig, így amikor kifogytunk a mondanivalóból, a könyvről kezdtem mesélni neki, majd megkért, hogy olvassak belőle, ekkor az első két fejezetet telefonon fel is olvastam. Nagyon élvezte, sokat nevetgélt, azt mondta, mindenképpen el fogja olvasni.

Így hát, miután előzetes tesztelést végezetem egy tíz éves célszemélyen, azt mondom, bátran a kezébe nyomhatjuk az önállóan olvasni szerető gyermekünknek, sőt ajánlom közös olvasásra is a gyerekekkel. Ám ha a gyerek elaludt, le ne tegyétek, olvassátok végig, garantáltan jól fogtok szórakozni és vidámat álmodni. Mivel én egyből belecsaptam a történet közepébe, szeretném Elláék és a tanító bácsi történetét az elejétől kezdve megismerni, mindenképpen igyekszem megszerezni az előző részeket.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2016/04/timo-parvela-gyere…

akire>!
Timo Parvela: Gyerekek! Tessék vigyázni!

„-Tudtátok, hogy a finn diákok tudnak a világon a legjobban számolni és olvasni? – tudakolta a tanító bácsi.
Nem tudtuk. Ez persze azért is lehetett, mert mi a második osztályban maradtunk, mivel nem tudtuk a szorzótáblát.”
Vigyázat, ebben a könyvben veszélyes gyerekek mellett a nyugalom megzavarására alkalmas gondolatkísérletek is helyet kaptak! Mert mi van, ha mindjárt tanévkezdéskor avval az ötlettel állít be a tanító bácsi, hogy az életre szeretné nevelni a diákokat? – Úgy látszik, hogy ez azért még a piedesztálra állított finn iskolarendszerben is kiveri a biztosítékot. – Ezt a könyvet azoknak ajánlom, akik szívesen követnék Doppler kalandjait a (magyar) tanügy útvesztőiben!
(…és ez a kötet már megint a Pongrác Kiadó bátorságát dicséri.)

rita_kalydine P>!
Timo Parvela: Gyerekek! Tessék vigyázni!

Továbbra is az egyik kedvencük Ella történetei :) Ez is kellően vicces volt!

Bea_Könyvutca P>!

– Milyen az a babaláz? – tudakoltam.
– Apukám szerint olyan, hogy az anya megkergül tőle, az apa pedig megbolondul – magyarázta Tiina.
– Fertőző? – kérdeztem.
– Apukám szerint állatira – felelte Tiina.

Bea_Könyvutca P>!

– Bizony-bizony, nekem is több évbe telt, míg belejöttem. A gyermeknevelés is művészet. Reggel és este fogat kell mosni. Tartjuk magunkat a lefekvési időhöz. A számítógépnek nem a gyerekszobában van a helye. Nem kell mindent megindokolni, salátát is kell enni, és a szülőknek mindenre nemmel kell válaszolniuk. Ez az alap – szolgált útbaigazításával a tanító bácsi.

Bea_Könyvutca P>!

A tanító bácsi szokatlanul óvatosan vezetett, nehogy valami bajunk essen. Büszkék voltunk rá, hogy ennyire vigyáz ránk. A kereszteződésekben előbb balra, majd jobbra pillantott, aztán még egyszer balra, majd újra balra és jobbra és balra, aztán megint balra, végül pedig még felfelé és hátra is. Hátra azért nézett, mert szokatlanul hosszú kocsisor torlódott fel mögöttünk, és az egyik autós elkezdett dudálni, de a tanító bácsit ez nem zavarta.

Bea_Könyvutca P>!

A tanító bácsi nem felelt, csak mosolygott.
– Remélhetőleg most megemelik a fizetésedet is. Ugyanis ha a baba megszületik, új lakásra lesz szükségünk.
– Nincs rá pénzünk.
– Eladjuk a kocsit.
– Azt nem lehet eladni.
– Miért nem?
– Mert nem lehet eladni. Bizonyos dolgokat egyszerűen nem lehet áruba bocsátani. Majd én kint alszom az előszobában – fogadkozott a tanító bácsi.

Bea_Könyvutca P>!

– A maga helyében békén hagynám azt a fészket. A fiókáit költő anya veszélyes is lehet! – figyelmeztette a tanító bácsi.
– Az emlősök nem költenek. Főleg nem fiókákat – jegyezte meg a főnök.
– A bárányhimlős óriás-repülőmókus kivétel. Eleven fiókákat tojik. A himlőállat rokona.
– Maga meg biztos a Grimm testvérek rokona – puffogott a főnök.

Szofrónia>!

A szikla tetejéről majdnem a tanító bácsiék házáig el lehetett látni. Így figyelhettük, ahogy a kutyák átvonszolják a tanító bácsit az úton, keresztül a csalánoson, ahonnan egy nyulat kergetve a szántóföldre loholtak ki. Egy pillanatra elveszítettük szem elől a tanító bácsit, amikor hasra esett, de aztán a szántóföldön kirajzolódó sáv alapján követni tudtuk a mozgásukat. Olyan volt, mint egy láthatatlan tornádó, amely félrehajtotta az útjából a gabonaszálakat. …