Ella ​újabb kalandjai (Ella és barátai 2.) 20 csillagozás

Timo Parvela: Ella újabb kalandjai

„A nevem Ella. Nagyon klassz az osztályom, és a tanító bácsink is aranyos. Vagyis csak volt, mert az utóbbi időben egy kicsit kimerültnek látszik. Biztosan azért, mert amikor elutazott egy helyre, hogy megpihentesse az idegeit, ott velünk találkozott. Aztán meg Pate sztrájkolni kezdett, amikor megtudta, hogy második osztályban még nem kap fizetést. Ráadásul jött egy új gyerek is az osztályba, egyenesen egy másik bolygóról. Végul a tanító bácsi mégis szervezett nekünk éjszakai iskolát, ami nagyon jól sikerült még a gondnok, az iskolaigazgató-kísértet, a rendőr és a tűzoltók is nagyon jól érezték magukat.”
Az Ella újabb kalandjai egy alsó tagozatos osztály nem szokványos mindennapjait és nem mindennapi kalandjait mutatja be, rengeteg humorral és váratlan fordulattal. Az Ella-történetek első kötete is megjelent már magyarul PONGRÁC gondozásában.

Pongrác, Budapest, 2010
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638901378 · Fordította: Kovács Ottilia · Illusztrálta: Almási Zétény

Simiréka I
Timo Parvela: Ella újabb kalandjai

Ha nem tetszene olyan nagyon a szöveg, amennyire, sajnos az illusztrációk miatt nem igazán pontozhatnám ezt a könyvet. Nem szeretem a lapok minőségét sem. Nem tudom, hogy az eredeti illusztrációkat miért nem lehetett a magyar kiadásban megtartani, ahogy a többi Parvela-sorozatban, de ezeknek az illusztrációknak nincs sok közük a szöveghez. A könyv vége fele már úgy olvastam, hogy nem néztem az illusztrációkat. Nem csak a rajzok karikaturista stílusa zavart, hanem a technika is, amivel készültek, és az is, hogy rosszult fénymásolt rajzok hatását kelti mindegyik rajz. Mintha csak az lenne a cél, hogy töltsék velük a lapokat.
A szöveg meg igazán bebújik az ember bőre alá. Parvela humora sziporkázó, néhol már teljesen agyament, de hát ettől Parvela, és ettől válik meg nem unható kedvenccé.

buzavirág P
Timo Parvela: Ella újabb kalandjai

Kevesebbet nevettem, mint az előző részben, de ez rész is jól sikerült. Volt benne kirándulás, földönkívüliek, és éjszakai iskola. Nagyon jól bemutatja a könyv, hogy a gyerekek mennyire másképp látják még a dolgokat. Szuper sorozat, érdemes olvasni.

Bubuckaja P

Imádom a finn humort! :D
Habár nem gyerekeknek ajánlanám ezt a könyvet, mert talán ők még nem értik az iróniát, a humornak a mibenlétét…. Vagy kitudja. Az idegbeteg tanárbácsi mindent visz. :D

Emmi_Lotta IMP
Timo Parvela: Ella újabb kalandjai

Az Ella és barátai után a folytatás is kedves, humoros, pergő volt az immár második osztályos kópé gyerekekről és nem kevésbé vagány tanáraikról.

Timo Parvela: Ella újabb kalandjai

Vicces, kedves, helyenként komoly gondolatokkal megspékelt könyvecske.

Boglárka_Madar P
Timo Parvela: Ella újabb kalandjai

Jókat kuncogtam rajta, de nem volt olyan átütő mint az első kötet. Vagy csak nem voltam ráhangolódva. =) Szegény tanító bácsit amúgy nem irigylem, ilyen hiperaktív gyerekek mellett nem csoda ha nem bírja a kiképzést.

meseanyu MP
Timo Parvela: Ella újabb kalandjai

Gyengébb idegzetű és/ vagy gyomrú gyerekeknek és szüleiknek nem ajánlom, de mi azért jókat szórakoztunk rajta. Viszont az első rész valóban jobb volt.

rita_kalydine
Timo Parvela: Ella újabb kalandjai

Aranyos volt, de az első volt magasan a legjobb! Ez már csak a halvány árnyéka volt…

anni
Timo Parvela: Ella újabb kalandjai

Nagyon tuti,jókat röhögtünk megint!!Bár a tanírtós rész ,anyának nem jött be.

Timo Parvela: Ella újabb kalandjai

Szerintem ez is van olyan jó, mint az első kötet, feltéve, hogy nem egyhuzamban olvassa az ember, mert úgy lehet kicsit fárasztó. Nagyon agyament. Kíváncsi vagyok, mi jöhet még ezek után a harmadik részben.

B_Niki P

A nevem Ella. Már második osztályos vagyok, ahogy a többi osztálytársam, meg a tanító bácsi is. Na és persze Pate.
– Ez még nem is egyetem? – kérdezte Pate a tanító bácsitól az első nap. – Mi értelme volt egy egész évig iskolába járni, ha utána mégsem mehet az ember egyetemre? – zsörtölődött, de a tanító bácsi nem válaszolt. Ehelyett színes gyöngyöket tologatott ide-oda egy madzagon. Ez a tanító bácsi új hobbija. Az iskolaorvos javasolta neki.
– Idén már kapunk fizetést? – érdeklődött tovább Pate.

47. oldal, Ella és Pate

Szávitrí SP

A szabályok egyszerűek voltak, nem is volt belőlük túl sok.
– Első szabály: minden szabályszegőt lelövünk hajnalban – kezdte a tanító bácsi.
– Második szabály: minden tilos – folytatta a tanító bácsi.
– De tanító bácsi… – kezdte Hanna.
– Az is tilos – vágta el a kérdést a tanító bácsi.
– Ha betartjuk ezt a néhány apró, mindannyiunk javát és kényelmét szolgáló szabályt, biztos vagyok benne, hogy nagyon kellemes és pihentető lesz az éjszakai iskola – fejezte be a tanító bácsi.
– Hű, ez nagyon klassz! Tök jó, hogy ilyen kevés szabály van! – örvendezett Pate.

161. oldal, Ella az éjszakai iskolában

danlin

– Pertti! Mennyi háromszor kettő? – kérdezte Pukkancstól.
– Azt akarod, hogy neked is behúzzak egyet? – kérdezett vissza Pukkancs.
– Úgysem sikerülne. Nem érsz fel – sóhajtott a tanító bácsi. – De ha mégis felérnél, mennyi lenne a végeredmény, ha háromszor kétszer húznál be nekem?
– Hogy mi? – zavarodott meg Pukkancs.
Ez egyértelmű bizonyíték volt. Mi tudtuk a helyes a választ. Mindannyian tudtuk, hogy ha a tanító bácsinak háromszor kétszer húznánk be, annak a végeredménye büntetés lenne.

danlin

– Az éjszakai iskola azt jelenti, hogy a tanulók és a tanáruk az iskolában éjszakáznak – magyarázta a tanító bácsi. – Az éjszakai iskolához képest egy kísértetkastélyban tett látogatás kedélyes délutáni piknik. Először is: a tanár mindenféle jópofa játékokat talál ki, amik a tanulók szerint unalmasak és bénák. Ezután a tábortűzön szénné égetik a virslit, majd eloltják az erdőtüzet. Ezt követően annyi cukrot esznek, hogy öt gyerek hascsikarást kap, kettő meg lehányja az iskolaigazgató kedvenc fikuszát. Végül aludni térnek, a tanulók véleménye szerint túl korán, a tanár szerint túl későn. Nem tudnak aludni a kemény padlón, rémálmaik vannak, félnek a sötétben, fel kell hívni három gyerek szüleit, hogy vigyék haza sírdogáló csemetéjüket. Reggel rosszkedvűen ébrednek, és megesküsznek, hogy soha az életben nem szerveznek több éjszakai iskolát – fejezte be előadását a tanító bácsi.
Elállt a szavunk a csodálkozástól. Ezek után természetesen mindannyian szerettük volna kipróbálni az éjszakai iskolát.

Szávitrí SP

– Veszélyben vagyunk! Egy helsinki tanirtó ólálkodik a táborban.
– Honnan tudod? – nézett rám kételkedve Tuukka.
– Tiina mondta – feleltem. Tiina komoly arccal bólintott.
– Én Hannától hallottam – mondta Tiina, mire Hanna komoly arccal bólintott.
– Nekem pedig Ella mesélte – közölte Hanna, s én komoly arccal bólintottam.
– És nekem Tiina mondta – jelentettem ki. Mindannyian komoly arccal bólintottunk.

13. oldal, Ella és a tanirtó

Szávitrí SP

– Szerintem már megint zsarolják – súgta Hanna.
– Szerintem inkább szerelmes – suttogta Tiina.
– Butaság! Nem lehet szerelmes, ha már egyszer megházasodott! – világosítottam fel Tiinát. Néha olyan nehéz a felfogása!

51. oldal, Ella és Pate

Ella és barátai sorozat · Összehasonlítás