Ella ​és barátai (Ella és barátai 1.) 35 csillagozás

Timo Parvela: Ella és barátai Timo Parvela: Ella és barátai

„A ​nevem Ella. Első osztályos vagyok. Nagyon klassz az osztályom, és a tanító bácsink is klassz. Vagyis csak volt, mert az utóbbi időben eléggé ideges. Valószínűleg azért ilyen, mert először nászútra kellett utaznia, aztán bennünket vitt el színházba, majd következett az osztálykirándulás. Úgy látszik, nem való neki az utazgatás. Furcsa, mert mi – én, Pate, Tuukka, Samppa, Hanna és Tiina – nagyon élveztük.”

Az Ella és barátai egy alsó tagozatos osztály nem szokványos mindennapjait és nem mindennapi kalandjait mutatja be, sok humorral és váratlan fordulattal. Az első történetben a tanító bácsit kell megmenteni a titokzatos zsarolótól, a másodikban az osztály egy emlékezetes színházlátogatást tesz, majd rendhagyó betlehemes játékkal lepi meg az iskolai karácsonyi ünnepség közönségét. A harmadik történetben a gyerekek osztálykirándulásra indulnak, ahol számos tanulságos és rendkívüli tapasztalattal gazdagodnak. A történet és a tanév végére lassan véget érnek a… (tovább)

Eredeti cím: Ella ja kaverit

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

Kolibri, Budapest, 2021
Pongrác, 2015
108 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155131837 · Fordította: Kovács Ottilia
Pongrác, Budapest, 2010
110 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638881168 · Fordította: Kovács Ottilia · Illusztrálta: Almási Zétény

buzavirág>!
Timo Parvela: Ella és barátai

Gondoltam letesztelem a gyerekek előtt, nagyon tetszett, sírva nevettem. Nagyon jópofa, vicces történetek, van benne nyomozás, kirándulás, mindegyik gyerek külön kis egyéniség, és még ott van a tanítóbácsi is. Kicsit keveselltem az illusztrációt, ami volt is benne az sajnos egyszínű volt.

Gelso P>!

Haláli!
Halálos!
Kacagtató!
Életteli!
Humoros!
Könnyesre nevettük magunkat esti mesék idején…
(Emiatt nem esti mesének való, mert a gyerekek simán felébrednek, fáradtságuknak semmi jele… de olyan jó volt őket pizsamában, hangosan nevetne látni és hallani kis ágyikójukban…)
A kisebb megrendelte a következő és az azt következő, meg a rákövetkező részt is…
Úgyhogy menni kell a könyvtárba hamarosan… ;-)

Nem kell rábeszélnem senkit arra, hogy olvassátok, igaz?
Cuki, nagyon naív, olyan intelligensen bugyuta, amilyenek csak a gyerekek lehetnek (meg a szórakozott professz tanárbácsi)
A kedvenc részünk a Színházas volt, de a kirándulás sem volt rossz.

Tudnátok segíteni, hogy a borítón ki kicsoda az osztályból?
Pl. ki lehet a sírós Samppa?

"…megvolt benne minden.
És a malac elszökött."

– A tanító bácsinak gyereke lesz, add tovább!
– Nem adom tovább. A végére minden üzenet mindig olyan zavaros.
– Mi lesz zavaros?
– A tanító bácsi gyereke.
– A tanító bácsi gyereke zavaros, add tovább!
– A tanító bácsi kereket csavaroz.
– A tanító bácsi a táskában malacot fuvaroz."
(71-72.old.)

Timo Parvela: Ella és barátai

Hát ez valami haláli volt! Kicsit olyan érzésem volt, mintha egy finn South Parkot olvasnék – főleg az első történetnél –, de ez attól sokkal aranyosabb, bájosabb, és nagyon nagyon vicces! :))

Emmi_Lotta I>!
Timo Parvela: Ella és barátai

Kedves, aranyos, humoros könyv. Érdemes felnőtteknek is olvasni, szinte egyfolytában lehet rajta nevetni. Nem csodálkozom, hogy az író olyan népszerű!

meseanyu P>!
Timo Parvela: Ella és barátai

Az egész család gurult a nevetéstől nálunk is, apa folytatást követel. :-)

Boglárka_Madar P>!
Timo Parvela: Ella és barátai

A Molymazsolázó rovatról jutott eszembe, hogy én ezt már olvastam. hála a kiadónak, 2 éve több más könyvvel együtt nyertem, valahogy karácsony táján. Nagyon aranyos kis könyv, annyit kacagtam rajta, csudi mókás volt, azonnal végig is olvastam. =) Még sok-sok ilyen gyerekkönyvet!

Timo Parvela: Ella és barátai

Hihetetlenül vicces és szórakoztató könyv, nem emlékszem, hogy mikor múlattam utoljára ilyen jól egy regényen. A szereplők imádni valóak, szegény tanító bácsit nem irigyelem az élénk diákjaiért, de azért mégis micsoda élete van emellett a vidám társaság mellett.

bozs>!
Timo Parvela: Ella és barátai

Ez a könyv 10 csillagos. Hasamt fogva nevetek és olvasom fel a gyerekeimnek. Esti mesének viszont nem a legalkalmasabb, hiszen gurgulázva nevetnek a gyerekeim is.

kate101>!
Timo Parvela: Ella és barátai

Csak 1 kérdėsem van: hol voltak ezalatt a szülők? :))
Sírva röhögtünk. Csillagos ötös.

TPTami>!
Timo Parvela: Ella és barátai

Amellett, hogy velünk, szülőkkel együtt hangosan nevettünk, a 7 éves lányom esténként még több fejezetet is olvasott belőle, annyira élvezte.

Szávitrí>!

– Most pedig bekaplak! – morogta a helyettes az asztal alatt, és fenyegetően meglóbálta a farkast Piroska előtt.
– Miért akarja az a lány megenni a kutyát? – hüledezett Pate.
– Lehet, hogy kínai. A kínaiak szoktak kutyát enni – magyarázta a mindentudó Tuukka.
– Ti tisztára hülyék vagytok, ez itt Piroska! – világosította fel őket Hanna.
– Piroska kínai? – ámult el Pate.

Kapcsolódó szócikkek: Piroska
Szávitrí>!

– Azt a függönyt ott vasfüggönynek hívják – magyarázta Tuukka. Mindent tudott a színházról, ugyanis a keresztanyja majdnem itt dolgozott. Igazándiból a rendőrségen dolgozott, ami a színház melletti épületben volt.
– A függöny mögött van a színpad. Ott játszanak majd a színészek, amikor lekapcsolják a lámpákat – folytatta Tuukka.
– Ennek meg mi értelme? Sötétben játszani, függöny mögött! – furcsállotta Samppa.
– Ez a művészet – jelentette ki Tuukka.
– Aha, akkor már értem, hogy miért nem értem – gyúlt világosság Samppa agyában.

Kapcsolódó szócikkek: művészet · színház
danlin>!

Hazafelé menet észrevétlenül követtük a tanító bácsit. Nem volt könnyű, mert majdnem húszan voltunk. Ráadásul Samppa és Tuukka egyfolytában hangosan veszekedett, mégpedig azon, hogy melyikük az Acélember és melyikük a Batman. A tanító bácsi talán mégsem vett észre semmit. Legalábbis úgy tett, mintha nem ismerne bennünket, amikor egy rendőr megkérdezte tőle, hogy az ő tanítványai vagyunk-e.

danlin>!

– Paténak vécére kell mennie, add tovább a tanító bácsinak! – súgtam Samppának.
– Pate a vécében van, add tovább a tanító bácsinak! – mondta tovább Samppa Hannának.
– Pate beleájult a vécébe, tanító bácsi – suttogta Hanna Tuukkának.
– Pate bejutott a tévébe, javító bácsi, súgta Tuukka Tiina fülébe. Mindenki továbbadta az üzenetet, egészen a sor végéig:
– Pate lett a Megasztár!

danlin>!

Természetesen mindannyian szerettük volna megmutatni, hogy tudunk [úszni], így aztán valamennyien beugráltunk a vízbe. Azután a tanító bácsi is beugrott, és kimentette Tuukkát, Patét, Tiinát és Heidit, akik mégsem tudtak úszni. Nagyon csodálkoztunk, amikor észrevettük, hogy a tanító bácsi ruhástól ugrott a vízbe.

danlin>!

– Hát te meg, hogy kerültél oda? – kérdezte Samppa csodálkozva.
– Beleestem. Vagy talán azt hiszed, itt lakom? – mérgelődött Pate.
– Honna tudjam? Sosem jártam nálatok – felelte sértődötten Samppa.
– Mi ez a gödör? – érdeklődött Hanna.
– Egy csapdagödör – jelentette ki magabiztosan Tuukka.
– Ugyan már! Ki lenne olyan ostoba, hogy csak úgy belesétáljon? – kételkedett Hanna. Erre mindannyian Patéra néztünk.

danlin>!

Az első szünetben a tanító bácsi a tanáriban volt. Samppa és Tuukka vattából bajuszt készítettek maguknak. Tanfelügyelőnek álcáztak magukat, hogy közelebbről tudják figyelni a tanító bácsit.
– Tényleg tanfelügyelőnek látszom? – kérdezte aggódva Samppa. Igyekezett mély hangon beszélni.
– Inkább Mikulásnak – mormogta Tuukka a bajsza alatt.
A felügyelők kopogtak a tanári ajtaján, és bementek.
– Jó napot, jó napot! Vannak itt jó gyerekek? – dörmögte Samppa.
– Ezek tanárok, te tökfej – sziszegte Tuuka, és oldalba bökte Samppát.
– Vannak itt tökfej tanárok? – próbálkozott újból Samppa.
A tanárok döbbenten néztek. Nyilvánvaló volt, hogy nem számítottak ilyen váratlan ellenőrzésre. kivéve a mi tanító bácsinkat, aki az újságja mögé bújt, s úgy tett, mintha semmit sem venne észre.

Ella és barátai sorozat · Összehasonlítás