Zimmer ​Feri 7 csillagozás

Tímár Péter: Zimmer Feri

A történet egy balatoni üdülőben játszódik, amelyet Fikász Ferenc, ötvenéves vállalkozó bérel. Terve a következő: őszre kifizeti az adósságát, és tetemes hasznot bezsebelve lerakja családja és személye boldogulásának alapjait. Természetesnek veszi, hogy ezen cél eléréséhez minden eszközt alkalmaznia kell: méregdrágán adja ki a szobákat, vizezi a sört, romlott húsból főz ebédet, földet kever a kávéhoz stb. Kizárólag a családjában bízik, bár bennük sem mindig. A felesége, a lánya, a veje és a feketepiacon megszerzett néger konyhalány alkotja a „kifosztóbizottság” legénységét, akikhez egy tizenkét éves rokongyerek is csapódik. A film az utóbbi évek egyik legnagyobb vígjáték sikere volt a mozikban.

Totem, Budapest, 1998

Zoltán70>!
Tímár Péter: Zimmer Feri

Tímár Péter alighanem két legviccesebb filmjének írott formájával találkozhatunk e könyv lapjain. Elsőként a Zimmer Feri regényváltozatát olvashatjuk el, majd pedig legelső filmforgatókönyvét, az 1985-ös Egészséges erotikát. Utóbbiban egészen érdekes nyelvezetet talált ki Tímár, sokszor nem használ névelőket, igekötőket, néhol állítmányt sem, gyakran rövidít egyes szavakat, ettől lesz mulatságos az egész. A színészek alakítása nélkül is pazar humorú iromány, és néhány a filmben nem szereplő jelenet is olvasható benne.