Mese ​a keselyűspusztai Kincses-házról 2 csillagozás

Timár Krisztina: Mese a keselyűspusztai Kincses-házról

Jelen kézirat közreadója egy magát megnevezni nem kívánó magánszemély kérésére adatja ki a továbbiakban közlendő szöveget. Nevezett magánszemély nem azonos a kézirat szerzőjével. Az itt következő történet egésze – minden valószínűség szerint – fikció, amennyiben tehát bárki a szereplők valamelyikében magára ismerne, az kizárólag a véletlen műve. De még ha esetleg nem úgy volna is – a kézirat megírása óta húsz, a bemutatott események legnagyobb része óta pedig harminc év telt el: ennyi idő talán elég ahhoz, hogy senkit ne sérthessen a keselyűspusztai Kincses-ház meséje. Mivel pedig a szerző – fent említett okok miatt – nem ismert, a közreadó kénytelen ellátni a kéziratot a kötelező ajánlással is.
Ajánlom tehát a keselyűspusztai Kincses-ház meséjét Rejtő Jenő emlékének.

Eredeti megjelenés éve: 2005

506 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632199464

KBCsilla P>!
Timár Krisztina: Mese a keselyűspusztai Kincses-házról

Sokáig olvastam, és sokáig gondolkodtam, mit is írjak róla.
Alapvetően egy nagyon jó történet, könnyen olvasható.
Volt, hogy nevettem, volt, hogy untam, és volt, amikor úgy sírtam, hogy nem tudtam tovább olvasni, csak órák múlva. Tudod, @Tímár_Krisztina, amikor Esztert a hátsó padba küldi a tanító néni. Még most is végigfut rajtam a borzongás.
Az egész történet alatt – én, mint falusi leányka –, sokszor jutott eszembe saját gyerekkorom, amikor hóban, fagyban, sárban, esőben nyomoztunk valami fölöttébb izgalmas dolog után, nem törődve azzal sem, hogy tudtuk, ki fogunk kapni érte.
Igazi gyerekkorról szól, sok keserűséggel, és rengeteg gyermeki bájjal.
Néha – elég gyakran – a legszívesebben megöleltem volna Esztert, megdörzsölgettem volna átfagyott kis kezét, hogy gyere, mesélj, mi bánt?
Annyira élethű volt a gyermeki lélek ábrázolása, hogy kevés könyvben találni ilyet.
De sajnos a beszélő kutya teljesen kiakasztott. Kicsit túlzásnak éreztem.
Bár, ha így utólag belegondolok, egye fene, teljesen belefér a gyermeki fantáziavilágba.
A végén kicsit elbizonytalanodtam: nem ismerték meg Esztert a barátai?
Mindent összevetve, kalandos, csodaszép és fájdalmas mese volt ez.
Valóban az.
Köszönöm @Tímár_Krisztina!