Kalózok ​között (A renegát 2.) 9 csillagozás

Tim Severin: Kalózok között

Tim ​Severin a Hector Lynch-történetek második könyvében ismét varázslatos utazásra viszi olvasóit a XVII. századba, a Karib-tenger és a Déltengerek buja és színes világába.

Hector megfeszült, szinte már a hasában érezte a golyót, amikor a semmiből egy kar sújtott le a pisztolyra, éppen abban a pillanatban, hogy Coxon meghúzta a ravaszt… Ugyanebben a minutumban Hector másik megmentője kirúgta a kapitány lábát, mire a férfi a hátsójára esett.
Coxon tudta, hogy egy egész hajóra való társaság figyeli. Egyetlen szó nélkül lesimította az öltözékét, aztán közelebb lépett a fiúhoz, és úgy, hogy más ne hallja, fenyegető hangon azt sziszegte:
– Melegen ajánlom, hogy itt rohadj meg a Déltengeren, Lynch! Mert ha még egyszer meglátom a pofádat, megfizetsz azért, amit ma tettél!

A spanyolok által mélyen megvetett kalózok eredeti naplói és hajónaplói alapján Tim Severin újra életre kelti a zord kapitányok, a rummal átitatódott gyarmati… (tovább)

Eredeti cím: Buccaneer

Eredeti megjelenés éve: 2008

Gold Book, Budapest, 2009
280 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634261582 · Fordította: Matolcsy Kálmán

ZsúésKrisz_Olvas>!
Tim Severin: Kalózok között

„Nagy reményekkel vágtam bele a második kötetbe. Csalódnom most sem kellett, sőt ez egy kicsivel jobban tetszett az első kötetnél. Annyira izgalmakkal telire sikeredett ez a rész, hogy néhány nap alatt a végére is értem.”

További értékelésem itt:

Bur3sz>!
Tim Severin: Kalózok között

Jó! Sőt… Igen jó! Egyedüli problémát számomra az új karakterek bevezetése okozott. Néhol igen darabosra, szövegidegenre, erőltetettre sikeredett. Ám ettől eltekintve igazi szórakoztató kalandregény a főhőssel és három eredeti figura barátjával.

A renegát sorozat · Összehasonlítás