Elit ​alakulatok 4 csillagozás

Németország különleges egységei a II. világháborúban
Tim Ripley: Elit alakulatok

1939–1941 ​között a Wehrmacht elképesztő villámháborús győzelmeket aratott, nem kis részben a hagyományos kiképzésű és felszerelésű csapatok támogatására bevetett különleges alakulatoknak köszönhetően.A speciális egységek kiképzését és bevetéseit fényképekkel illusztráló mű azonban nemcsak a háború németek számára dicsőséges éveivel foglalkozik, hanem bemutatja azokat az elit alakulatokat is, amelyek 1943–1945 között a katonai vereség elkerüléséért küzdöttek. A Tiger harckocsikkal felszerelt nehézpáncélos-zászlóaljak – olyan legendás parancsnokok irányításával, mint Michael Wittmann – mindent elkövettek, hogy megállítsák a Harmadik Birodalom hanyatlását. Hasonlóképp a Waffen-SS páncéloshadosztályai is súlyos harcokat vívtak a Berlin felé nyomuló Vörös Hadsereggel.Egy különleges egység sikere nagyban függ a parancsnok határozottságától, gyors helyzetfelismerésétől és vállalkozó szellemétől. Nem volt ez másként a részletes bemutatásra kerülő, kiváló parancsnoki kvalitásokkal… (tovább)

Eredeti cím: Elite Units of the Third Reich – German Special Forces in World War II

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 20. századi hadtörténet Hajja & Fiai

Hajja & Fiai, Debrecen, 2003
156 oldal · keménytáblás · ISBN: 963932969x · Fordította: Bilik Péter

Hanging_Moss_9102>!
Tim Ripley: Elit alakulatok

Tim Ripley: Elit alakulatok Németország különleges egységei a II. világháborúban

Ez egy szuper konyv szuper temakkal es igenyes kontosben! A kep anyaga lenyugozo, szamos remek foto talalhato benne. Tehat remekul lett illusztralva. Kifejezetten jo Hajja es Fiai kiadas.
Tim Ripley fotoriporter, onjelolt de lelkes rajongoja a hadtortenelemnek, nyilvan o valogatta ossze a kepeket. Bar nem egy alapos szakember, szamos helyen teved es csusztat (szerencsere a fordito tobbnyire javitotta ezeket), ebbol kifolyolag tartalmilag basic szinten irodott, a nagy kozonseg szamara. Ami felhuzza ezt a hibat, azt a konyvben szereplo temaknak koszonheti, ugyanis jo nehany olyan temarol sikerult beszamolni, amikrol kevesebb informaciot kapunk altalaban vagy szinte nem is olvashatunk rola magyar nyelven. Gondolok itt peldaul a nemet 88-as legvedelmi agyura, vagy akar a brandenburgi kommandosokra. Rovid de erdekes beszamolok ezek, 13 fejezetre tagolva es talalomra szemezget a II. vh. erdekesebbnek velt temaibol. Ez okbol kifolyolag igen olvasmanyos is.
Ez a konyv lenyegeben a „legjobbak” osszefoglaloja, amolyan „leg” konyv. Jo erzes volt olvasas soran „ismeros” arcokkal talalkozni ujra a konyv lapjain. Sok temarol mar olvastam sokkal reszletesebben, ezeket most ajanlanam is tovabbi tanulmanyozasra:
Otto Carius: Tigrisek a sarban (nagyon jo kepek vannak Ripley konyveben a nemet Panzerekrol),
Rudel: Stuka pilota (megdobbento a teljesitmenye ennek a naci harci droidnak),
Otto Skorzeny: Kommandos vallalkozasaim, remek beszamolo, sok erdekes gondolattal bar a szovege nehol eleg bargyu,
Ian V. Hogg: a II. vh. nemet titkos fegyverei, reszletes es nagyon komoly szakmai munka,
Adolf Galland: 104 legi gyozelmem, egy nagyszeru beszamolo egy nagyszeru pilotatol.
A Leibstandarte testor hadosztalyrol, a kulfoldi ss katonakrol, az U-bootokrol szinten vannak hasonloan remek kiadvanyok a Hajja es Fiaitol.
Jo konyv, merem ajanlani. A konyvet piaci aron alul sikerult beszerezni, ezuton is koszonet az ajanlasert.

negoti P>!
Tim Ripley: Elit alakulatok

Tetszett, hogy rövid fejezetekre van tagolva a könyv a különböző alakulatokról és pont elég információ és leírás (és kép) van bennük, ahhoz, hogy bárki érdekesnek találja ezt a könyvet, akit egy kicsit is érdekel a történelem.

Larsen_B>!

Ezerkilencszáznegyvenegy június 15-én a reggeli forróságban lassan mozgó brit Matilda gyalogsági támogató harckocsik gördülnek a Líbia keleti határa felett őrködő Halfaja-hágó felé. A harckocsik mögött a 11. indiai dandár katonái vonultak, akik biztosra vették, hogy a nehézpáncélzatú Matildák minden német fegyver ellen hatásos védelmet nyújtanak majd. Akkor még úgy látszott, hogy a Battleaxe (Csatabárd) hadművelet a tervek szerint halad.

55. oldal, 5. fejezet - A félelmetes "88-as" (Hajja & Fiai, 2003)