Időjárás-csinálók 2 csillagozás

Tim Flannery: Időjárás-csinálók

Mit ​jelent a klímaváltozás?
Milyen hatással lesz a globális felmelegedés az életünkre?
Ez az oka a hevesebb viharoknak és az egyre gyakoribb szárazságnak?
Elkerülhetetlenek ezek az események?
Tim Flannery ezekre a sürgető kérdésekre keresi a magyarázatot. Elmeséli az éghajlati ingadozások több millió éves lebilincselő történetét, hogy felfoghassuk a ránk leselkedő veszélyeket.
Még a mi évszázadunkban eljön a nap, amikor az ember éghajlatra gyakorolt hatása minden egyéb természeti tényezőn túl fog tenni. Az utóbbi évtizedben a világ megtapasztalta a valaha feljegyzett legerőteljesebb El Niñót, két évszázad legpusztítóbb hurrikánját, az emberemlékezet óta legforróbb európai nyarat (amely két hónap alatt 26 ezer ember halálát okozta), az első dél-atlanti hurrikánt és minden idők egyik legborzasztóbb viharszezonját, amely Floridára lesújtott. Lassan globális éghajlati fordulóponthoz érkezünk, amikor az előttünk álló néhány évtizedben felhalmozódó,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

Akkord, Budapest, 2006
350 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639429945 · Fordította: Kovács Tibor

Baki P>!

Huszonéves korom közepén, 1981-ben megmásztam az Albert Edward-hegyet, Új-Guinea zöld szigetének egyik legmagasabb csúcsát.

Tim Flannery: Időjárás-csinálók Hogyan változtatja meg az ember a föld klímáját, és milyen hatással van mindez az életre?